کد مطلب: 32479

قیمت طلا سر به فلک کشید

قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با افزایش ۲۰ دلاری اونس جهانی طلا همراه شد و در تمام قطعات و وزن‌ها رشد کرد. روند صعودی بازار طلا برخلاف روند رنج قیمت دلار رخ داد. فعالان بازار طلا این بازار را رکودی می‌دانند و معتقدند موضوع سامانه جامع تجارت مبادلات در بازار طلا را به حداقل رسانده است.

قیمت طلا سر به فلک کشید

قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با افزایش ۲۰ دلاری اونس جهانی طلا همراه شد و در تمام قطعات و وزن‌ها رشد کرد. روند صعودی بازار طلا برخلاف روند رنج قیمت دلار رخ داد. فعالان بازار طلا این بازار را رکودی می‌دانند و معتقدند موضوع سامانه جامع تجارت مبادلات در بازار طلا را به حداقل رسانده است.

 پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ / طلا حمایت شد

 قیمت طلا و سکه روز دوشنبه با افزایش ارزش بازگشایی شد. رشد قیمت طلای جهانی در سومین روز هفته، بازار طلا در داخل را با خود همراه کرد و همین موضوع، مثقال طلا را به کانال ۱۵ میلیونی برگرداند و قیمت تمام قطعات سکه را افزایش داد.

سقف معاملات طلا سقوط کرد

معامله‌گران با وجود روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد، روند تقاضا را رکودی و سقف معاملات را پایین می‌دانند. آنها با اشاره به اعتراض فعالان بازار طلا به اجرای سامانه جامع تجارت‌ می‌گویند، اعتصابات طلافروشان در هفته گذشته به رکود خرید و فروش در بازار طلا دامن زده است.

همچنین کارشناسان بازارهای مالی معتقدند با توجه به پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش قیمت طلای جهانی، روند قیمت‌ها در بازار طلا نسبت به رشد اونس جهانی طلا و روند رنج دلار هماهنگی خوبی دارد. گفتنی اونس جهانی طلا با روند افزایشی بازگشایی شد و در لحظه نگارش این گزارش با رشد ۲۲ دلاری روی رقم ۲۳۲۴ دلاری ایستاده است.

قیمت نقره یک دلار گران شد

اونس جهانی نقره نیز روی رقم ۲۷ دلار و ۱۲ سنتی ایستاده است و رشد یک دلاری دارد. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۳ هزار و ۵۹۰ تومانی ایستاده و نسبت به روز یکشنبه افزایش ۱۸۹۰ تومانی پیدا کرده است.

سکه بهار به کانال ۳۸ میلیونی صعود کرد

قیمت سکه امامی روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت با افزایش ۷۹۳ هزار تومانی روی رقم ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رشد ۷۰۰ هزار تومانی روی رقم ۳۸ میلیون و ۲۹۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌سکه با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با رشد ۴۰۰ هزار تومانی به‌ترتیب با قیمت ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه گرمی روز دوشنبه روی رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد و رشد ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

حباب سکه برخلاف قیمت کاهشی شد

قیمت طلا در سومین روز هفته رشد چشمگیری داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۵۷۰ هزار تومانی به کانال ۱۵ میلیون تومانی راه یافت و با رقم ۱۵ میلیون و ۱۴۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۶۲ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۴۱۶ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز دوشنبه به غیر از ربع‌‌سکه در تمام قطعات کاهش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۷۴ هزار تومان، سکه بهار ۱۸۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۳۴ هزار تومان و سکه گرمی هفت هزار تومان کاهش یافت. حباب ربع سکه ۱۷۷ هزار تومان رشد کرد.

سکه لیدر بازار شد

اقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات نقدی روز گذشته صعودی شد. معامله گران معتقدند در صورتی که در روز جاری نرخ طلا و سکه مانند روز گذشته نوسان دهد، احتمال تداوم رشد سکه وجود دارد. با این حال فعالان بازار توصیه می‌کنند که افراد در معاملات روز سه‌شنبه احتیاط بیشتری نسبت به هر معامله داشته باشند.

سکه در معاملات نقدی روز دوشنبه از دو جناح صعودی شد.

از یک سو، روز گذشته بازار جهانی طلا شاهد یکه تازی اونس بود و از سوی دیگر بنابر ادعای برخی از معامله گران ارزی بازار ارز هم شاهد هیجان و نوسان بود.

بنابراین قیمت سکه با گپ مثبت ۸۰۰ هزار تومانی در ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بازگشایی شد و تا ۴۲ میلیون بالا رفت. نکته قالب توجه این بود که حباب سکه در روز دوشنبه به ۲۰ درصد رسید که از ۲۵ فروردین این میزان حباب بی‌سابقه بوده است. عده ای از معامله‌گران با توجه به این حباب می‌گفتند که سکه لیدر بازار شد.

فعالان بازار می گویند که بازار خبری شده و توصیه می‌کنند در معاملات روز سه‌شنبه احتیاط بیشتری نسبت به هر معامله داشته باشید. از منظر معامله‌گران فنی تا قیمت دلار بالای سطوح مقاومت مهم تثبیت نداده، خریدار بازار نباشید.

به گزارش اقتصادنیوز، در مجموع فنی های بازار در خصوص روند معاملاتی سکه در روز سه شنبه، دو سناریو پیش بینی کردند؛ به عقیده آنها امروز مرز ۴۲ میلیون تومان برای سکه مهم است و در صورتی که بالای آن قرار بگیرد، رسیدن آن به نیمه کانال یاد شده محتمل است. در غیر این صورت اگر سکه در پله های انتهایی ۴۱ میلیون تومان نوسان دهد احتمال عقب نشینی تدریجی آن به سمت نیمه  کانال یاد شده محتمل است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی