کد مطلب: 31678

یارانه ۲۲ بهمن | یارانه ۲۲ بهمن کی واریز میشود | مبلغ یارانه ۲۲ بهمن

واریز یارانه 22 بهمن 300 هزارتومانی؛ از ساعاتی دیگر | جیب یارانه بگیران دوبل پر پول شد

رقم جدید و زمان واریز یارانه 22 بهمن دولت برای هر ایرانی اعلام شد.

واریز یارانه 22 بهمن 300 هزارتومانی؛ از ساعاتی دیگر | جیب یارانه بگیران دوبل پر پول شد

از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر واریز یارانه 22 بهمن برای خانوارها به گوش می رسد. یارانه 22 بهمن امکان دارد برای دهک های اول جامعه واریز گردد. جزئیات رقم و نحوه واریز یارانه 22 بهمن را در سایت دیجی سرگرمی بخوانیم.

با توجه به اینکه نوروز امسال با ایام ماه مبارک رمضان مصادف شده است این امکان وجود دارد که دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه طرح‌های حمایتی دیگری را رونمایی کند.

در سال 1401 دولت سیزدهم به دستور رئیس جمهور، مبلغ 150 هزار تومان یارانه معیشتی به حساب بیش از 11 میلیون یارانه‌بگیر واریز کرد و هدف از این یارانه تشویقی، حمایت از دهک‌های اول تا چهارم و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی که از دریافت سهام عدالت جا مانده بودند اعلام شد.

با شروع ماه رمضان در فروردین 1402 تصور می‌شد دولت بار دیگر یارانه معیشتی 150 هزار تومانی را به حساب دهک‌های کم درآمد جامعه واریز کند اما سیده طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها شایعات مربوط به واریز یارانه 150 هزار تومانی را تکذیب کرد و گفت دولت برنامه‌ای برای واریز این یارانه ندارد. با توجه به سابقه دولت رئیسی در زمینه واریز یارانه معیشتی ویژه ماه رمضان در سال 1401 و عدم تکرار این طرح در سال 1402، تکلیف واریز این یارانه در رمضان پیش رو مشخص نیست و برای اطلاع از تصمیمات دولت در این خصوص باید منتظر اخبار رسمی بود.

گفتنی است به تازگی زمان واریز یارانه‌ها تغییر کرده و بر این اساس یارانه نقدی و معیشتی دهک‌های یک تا سه در بیستم و پنجم هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر دهک‌ها سی‌ام هر ماه واریز می‌شود اما با توجه به به 29 روزه بودن اسفند 1402 و اینکه خانوارها به یارانه خود برای خرید شب عید نیاز دارند باید دید آیا در اسفندماه زمان واریز یارانه جلو کشیده می‌شود یا در همان روزهای پایانی سال یارانه به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

ضمن اینکه در هفته پایانی اسفند 1402 مرحله دوم واریز سود سهام عدالت نیز انجام می‌شود و سهامداران می‌توانند سود خود که احتمالاً رقم آن نسبت به دریافتی آذرماه بیشتر است را برای خریدهای نوروزی خود مصرف کنند.

یارانه 22 بهمن

یارانه ۲۲ بهمن پرداخت می‌شود؟

سال‌های گذشته سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به مناسبت ۲۲ بهمن ماه با دستور رئیس جمهور، یارانه صد هزار تومانی به ازای هر نفر، برای خانوارهای دهک های یک تا چهار و همچنین خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به حساب سرپرست خانوار واریز کرد. 

با این حساب یک خانواده 3 نفره مبلغ 300 هزارتومان یارانه 22 بهمن احتمالا دریافت خواهند کرد.

یارانه معیشتی هرماه (نوزدهمین روز) به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه در سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز بعد قابل برداشت است. با نزدیک شدن به بهمن‌ماه اخباری از واریز یارانه ۲۲ بهمن به گوش می‌رسد.

واریز یارانه 22 بهمن 220 هزارتومانی بحساب همه!

خبرهای جدیدی درخصوص احتمال پرداخت یارانه معیشتی جدید دولت به مناسبت دهه فجر و 22 بهمن بحساب برخی افراد منتشر شده است. همچنین منابع معتبر از افزایش قابل توجه رقم یارانه معیشتی خبر داده اند.

در آستانه عید نوروز، دولت امکان استفاده از کالابرگ الکترونیکی را برای تمامی یارانه‌بگیران فراهم کرد و البته تأکید شد قرار نیست یارانه نقدی حذف شود. فقط حساب خانوارهای یارانه‌بگیر شارژ شد و آنان می‌توانستند یک ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی، از این اعتبار جهت خرید 10 قلم کالای اساسی استفاده کنند.

یک سال پس از رونمایی از طرح کالابرگ الکترونیکی ، تغییراتی در میزان اعتبار و نحوه استفاده از آن ایجاد شده است. در طرح جدیدی که تحت عنوان «طرح فجرانه» به مناسب دهه فجر رونمایی شده و به مدت سه ماه ادامه پیدا می‌کند، 220 هزار تومان اعتبار مضاف بر اعتبار یارانه نقدی به یارانه‌بگیران دهک‌های یک تا هفت اختصاص یافته است.

این طرح از 17 بهمن آغاز شده و تا 17 اردیبهشت ادامه دارد و می‌تواند به‌عنوان یک کمک هزینه برای خریدهای نوروزی نیز تلقی شود. در طرح کالابرگ الکترونیک، مطابق با نظر انستیتو تغذیه ایران، یارانه‌بگیران می‌توانند 11 قلم کالای اساسی شامل برنج ایرانی، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر، ماست‌ کم‌چرب،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند را خریداری کنند.

یارانه ۲۲ بهمن در راه است؟

در سال ۱۴۰۰ دولت سیزدهم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از طرح واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب اقشار کم درآمد جامعه رونمایی کرد. اکنون با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال جاری، این سؤال پیش آمده که امسال نیز هدیه ویژه ۲۲ بهمن به حساب افراد واریز می‌شود یا خیر؟

در طول سال با نزدیک شدن به مناسبت‌های مختلف نظیر عید فطر، عید قربان و عید غدیر، شایعاتی در خصوص واریز یارانه‌های ویژه این ایام منتشر می‌شود که در نهایت مشخص می‌شود هیچ برنامه‌ای برای واریز چنین یارانه‌ای در نظر گرفته نشده است، اما یارانه ویژه ۲۲ بهمن موضوعی رسمی و تأیید شده است که از سال ۱۴۰۰ واریز آن آغاز شد.

در بهمن ۱۴۰۰ دولت رئیسی از طرح حمایت معیشتی ویژه ۲۲ بهمن رونمایی و هدف از آن را حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه عنوان کرد. آن زمان اعلام شد بر حسب دستور رئیسی، یارانه‌ای ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان دهک‌های اول تا چهارم به‌انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور واریز می‌شود.

یارانه ویژه ۲۲ بهمن در سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز ۲۱ بهمن آن سال به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و البته حواشی آن تا مدتها ادامه داشت زیرا حساب برخی از افراد مشمول به هر دلیلی شارژ نشد. طبق گزارش‌ها، ۳۲ میلیون نفر یعنی حدود نصف جمعیت یارانه بگیران، مشمول دریافت این یارانه شناخته شدند و هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به آنها تعلق گرفت.

آنچه دیگران میخوانند
 • ناشناس ارسالی در

  کدام فجرانه. فروشگاه های زنجیری از دادن اجناس بهانه هایی می آورند بعضی هایشان. میگن اگر استفاده کنی از یارانه نقدی کم میشه. بعضی. از فروشگاه. های زنجیلی میگن هر خرید 400هزار تومانی. باید 250. هزارتومان. از حساب بانکی. بپردازیم. از آبادان

 • محمد ارسالی در

  چرا یارانه تغییر میدید کسانی هستن با یارانه کمک خرج زندگیشون هست ک با تغییر دادین هم چی برنامه های زندگی ک روی یارانه حساب باز کردین با تغییر دادین میرزد بهم لطفن همان بیستم هرماه بدید ممنونم

 • داود ارسالی در

  فقط باافزایش . یارانه گرونی درست
  میکنید وبی ارزش کردن پول تو جیب مردم.

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی