کد مطلب: 31651

یارانه ۲۲ بهمن | یارانه ۲۲ بهمن کی واریز میشود

یارانه 22 بهمن 1 میلیون و 860 تومانی واریز شد ؟ | از عیدی فجرانه دولت به یارانه بگیران جا نمانید

جزئیات جدید از واریز یارانه 22 بهمن با رقمی عالی برای همه یارانه بگیران اعلام شد.

یارانه 22 بهمن 1 میلیون و 860 تومانی واریز شد ؟ | از عیدی فجرانه دولت به یارانه بگیران جا نمانید

از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر واریز یارانه 22 بهمن برای خانوارها به گوش می رسد. یارانه 22 بهمن امکان دارد برای دهک های اول جامعه واریز گردد. جزئیات رقم و نحوه واریز یارانه 22 بهمن را در سایت دیجی سرگرمی بخوانیم.

مبلغ یارانه 22 بهمن اعلام شد

طرح فجرانه یارانه از دیروز آغاز شده است و تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

در بسیاری از کشورها، دولت‌ها از برنامه‌های یارانه نقدی برای کمک به افراد با درآمد کم استفاده می‌کنند. یارانه نقدی یک پرداخت مستقیم از دولت به گیرنده است که به صورت پول نقد یا از طریق کارت های بانکی انجام می‌شود. این برنامه‌ها برای کاهش فقر و تشویق بهترین استفاده از منابع جامعه، به کار می‌روند. بسیاری از این برنامه‌ها از محدودیت دریافت تمایل دارند و تحت شرایط و دستورالعمل‌های خاصی تعیین می‌شوند تا به هدف موردنظر دست یابند. این برنامه‌های یارانه نقدی غالباً به عنوان یک پشتوانه مالی برای کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی نیاز به کمک دارند، عمل می‌کنند.

علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه ۶۱ میلیون نفر (۷ دهک) مشمول کالابرگ الکترونیکی هستند، گفت: در این طرح ۱۱ قلم اساسی برای تامین تغذیه به مردم اختصاص داده شده است.

عسگریان اعلام کرد: از ۱۷ بهمن طرح جدید کالابرگ الکترونیک اجرایی می‌شود. تاکنون پایین‌ترین سبد مبنا ۵۲۰ هزار تومان بوده که با بررسی‌ها به ۷۴۳ هزار تومان رسیده است. این طرح شامل شیر، پنیر، ماست، حبوبات، گوشت، ماکارونی، قند، شکر، برنج، روغن و تخم‌مرغ خواهد شد.

به گفته وی، طرح تشویقی کالابرگ الکترونیکی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و از این به بعد بهره‌مندی از این شرایط بدون شرط خواهد بود، به‌عنوان مثال یارانه دهک اول تا سوم از ۴۰۰ به ۶۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. براساس این طرح افراد اگر از ۱۱ قلم کالایی خریدی انجام دهند یارانه هر قلم کالا از ۲۲۰ هزار تومان کسر خواهد شد. هر قلمی که خرید کنند می‌توانند به فروشنده اعلام کنند از یارانه آن‌ها کسر شود. با این حساب یک خانواده 3 نفره مبلغ 1 میلیون و 860 هزارتومان دریافت خواهند کرد.

عسگریان برای اطلاع از میزان اعتبار برنامه شما را معرفی و اظهار کرد: در این برنامه ۲۱۰ هزار فروشگاهی که خدمات کالابرگ الکترونیکی ارائه می‌کنند مشخص شده است و افراد می‌توانند در این برنامه میزان اعتبار باقی‌مانده خود را مشاهده کنند. افراد اگر از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده نکنند یارانه آن‌ها همانند گذشته پرداخت خواهد شد و تغییری در یارانه آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

یارانه ۲۲ بهمن

جزئیاتی از طرح جدید کالابرگ الکترونیکی و یارانه 22 بهمن از زبان وزیر کار

جزئیاتی از طرح جدید کالابرگ الکترونیکی از زبان وزیر کاروزیر کار گفت: طرح جدید کالابرگ به‌مدت ۳ ماه برای تثبیت قیمت‌ها آغاز شده و تفاوت‌هایی با طرح سابق دارد.

به گزارش شهرآرانیوز، صولت مرتضوی اظهارداشت: طرح جدید کالابرگ به‌مدت ۳ ماه برای تثبیت قیمت‌ها آغاز شده و تفاوت این با طرح سابق این است که یارانه تشویقی به ۲۲۰ هزار تومان افزایش داشته و ۱۱ قلم کالا کدگذاری شده و به میزان وزن خرید، یارانه تشویقی داده می‌شود.

او ادامه داد: همچنین شرط حداقل ۲۲۰ هزار خرید حذف شده و هر کس هر مقدار خرید کند، از یارانه تشویقی برخوردار خواهد شد.

وزیر کار افزود: عیدی کارگران مشخص است و میزان آن معادل دو ماه حقوق دریافتی کارگر است و پرداخت خواهد شد. عیدی بازنشستگان نیز طبق مصوبه هیئت وزیران، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

زمان واریز یارانه 22 بهمن ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی تغییر کرد

در حالی که با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها توسط دولت سیزدهم، زمان واریز یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی بیستم هر ماه بود، حالا قرار است این زمان بندی با تغییراتی همراه شود.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در این باره با تبریک دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به منظور نظم بخشی هر چه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از این ماه پرداخت‌های این سازمان براساس زمان‌بندی زیر انجام خواهد شد.

منبع: ايسنا
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی