کد مطلب: 31637

یارانه رمضان | یارانه رمضان ۱۴۰۲ | مبلغ یارانه رمضان

واریز 300 هزارتومان یارانه رمضان بحساب این خانوراها | مشمولان یارانه رمضان مشخص شدند ؟

منابع خبری از احتمال واریز یارانه رمضان با مبلغ افزایشی به دهک های پایین جامعه خبر دادند.

واریز 300 هزارتومان یارانه رمضان بحساب این خانوراها | مشمولان یارانه رمضان مشخص شدند ؟

خبرهای ضد و نقیضی از واریز یارانه رمضان به گوش می رسد. منابع خبری از احتمال واریز یارانه رمضان به برخی از دهک های پایین جامعه از سوی دولت رئیسی خبر داده اند. شرایط دریافت یارانه رمضان 1403 را در ادامه با هم می خوانیم.

یارانه رمضان به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

اگر دولت بخواهد مانند سال گذشته یارانه معیشت رمضان توزیع کند، چه کسانی مشمول این یارانه کمک معیشتی هستند؟

دو سال قبل یارانه کمک معیشتی به اقشار کم‌درآمد و در دو مرحله ۲۲ بهمن و نوروز برای دهک‌های اول تا چهارم و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق گرفت.

ضمن این‌که یارانه معیشتی رمضان گذشته به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد، اغلب شامل دهک‌های اول تا چهارم و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی که از دریافت سهام عدالت جا مانده بودند، شد.

مبلغ یارانه رمضان 1403 چقدر است؟

نماینده مردم «سبزوار، جغتای،جوین، خوشاب و داورزن» در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در شرایطی که قدرت خرید مردم سال به سال کاهش پیدا می کند، توانمندی آنها را در قالب بسته های معیشتی و با در نظر گرفتن مناسبات تقویمی بالا ببرد.

علی اصغر عنابستانی با اشاره به ملاحظات در زمینه تعیین عیدی پایان سال کارمندان دولت و تلاقی آن با ماه مبارک رمضان، گفت:در سنوات گذشته تورم بیش از افزایش حقوق، رشد داشته است و این منحصر به یک سال نیست و در چند سال گذشته این اتفاق رخ داده است.

یارانه رمضان

نماینده مردم «سبزوار، جغتای،جوین، خوشاب و داورزن» در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این وضعیت باعث کاهش قدرت خرید حقوق بگیران ثابت شده است، ادامه داد: متاسفانه قدرت خرید حقوق بگیران ثابت مرتبا در حال کاهش پیدا کردن است.

وی با اشاره به راهکارها برای رفع این مشکل بیان کرد: شاید ما نتوانیم در بخش افزایش حقوق، این نقایص را جبران کنیم در این صورت ما باید به سمت کمک‌های معیشتی برویم. بنابراین ما می توانیم در جریان پرداخت عیدی و مناسب هایی همچون ماه مبارک رمضان این مسائل را لحاظ کنیم تا بتوانیم مقداری قدرت خرید مردم را ارتقا دهیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت باید در شرایطی که قدرت خرید مردم سال به سال کاهش پیدا می کند، توانمندی آنها را در قالب بسته های معیشتی و با در نظر گرفتن مناسبات تقویمی بالا ببرد. بنده معتقدم این موضوع برای دولت امکان پذیر است چراکه این موضوع خیلی تبعات افزایش حقوق و تورمی ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت وظیفه دارد به حقوق بگیران ثابت توجه ویژه‌ای در پایان سال داشته باشد.همچنین دولت باید پیش از آغاز ماه مبارک رمضان بسته های معیشتی قابل توجه ای را به حقوق بگیران  ارائه دهد.

عنابستانی با بیان اینکه رقم عیدی حقوق بگیران ثابت  باید رقم خوبی بوده و جوابگوی نیازهای آنها باشد، ادامه داد: اگر دولت تلاش دارد رقم عیدی خوبی را برای حقوق بگیران ثابت پیش بینی کند، ما در مجلس حاضریم برای تامین منابع این موضوع در قالب اصلاحیه قانون و طرح دو فوریتی، به دولت کمک کنیم.

ماه رمضان سال های گذشته یارانه معیشتی رمضان به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز شد. اما آیا امسال هم یارانه‌بگیران باید منتظر این یارانه باشند؟

کمتر از ۴۰ روز دیگر تا آغاز ماه رمضان مانده است. اما آیا مانند ماه رمضان سال های گذشته ، یارانه معیشتی رمضان برای خانوارها واریز می‌شود؟

ماه رمضان سالهای قبل ، به دستور ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم یارانه معیشت رمضان برای برخی واریز شد. مبلغ یارانه معیشتی ماه رمضان ۱۵۰ هزار تومان بود که به ازای هر نفر از اعضای خانواده به حساب سرپرست خانوار واریز شد.گفتنی است یارانه رمضان گذشته به بیش از ۱۱ میلیون خانوار تعلق گرفت. اما آیا امسال هم به خانوارها این یارانه کمک معیشتی تعلق می‌گیرد؟ به طور مثال یک خانواده 2 نفره احتمال دارد مبلغ 300 هزارتومان یارانه رمضان را بزودی دریافت کنند.

یارانه رمضان در راه است؟

با توجه به اینکه نوروز امسال با ایام ماه مبارک رمضان مصادف شده است این امکان وجود دارد که دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه طرح‌های حمایتی دیگری را رونمایی کند.

در سال ۱۴۰۱ دولت سیزدهم به دستور رئیس جمهور، مبلغ ۱۵۰ هزار تومان یارانه معیشتی به حساب بیش از ۱۱ میلیون یارانه‌بگیر واریز کرد و هدف از این یارانه تشویقی، حمایت از دهک‌های اول تا چهارم و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی که از دریافت سهام عدالت جا مانده بودند اعلام شد.

با شروع ماه رمضان در فروردین ۱۴۰۲ تصور می‌شد دولت بار دیگر یارانه معیشتی ۱۵۰ هزار تومانی را به حساب دهک‌های کم درآمد جامعه واریز کند اما سیده طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها شایعات مربوط به واریز یارانه ۱۵۰ هزار تومانی را تکذیب کرد و گفت دولت برنامه‌ای برای واریز این یارانه ندارد. با توجه به سابقه دولت رئیسی در زمینه واریز یارانه معیشتی ویژه ماه رمضان در سال ۱۴۰۱ و عدم تکرار این طرح در سال ۱۴۰۲، تکلیف واریز این یارانه در رمضان پیش رو مشخص نیست و برای اطلاع از تصمیمات دولت در این خصوص باید منتظر اخبار رسمی بود.

گفتنی است به تازگی زمان واریز یارانه‌ها تغییر کرده و بر این اساس یارانه نقدی و معیشتی دهک‌های یک تا سه در بیستم و پنجم هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر دهک‌ها سی‌ام هر ماه واریز می‌شود اما با توجه به به ۲۹ روزه بودن اسفند ۱۴۰۲ و اینکه خانوارها به یارانه خود برای خرید شب عید نیاز دارند باید دید آیا در اسفندماه زمان واریز یارانه جلو کشیده می‌شود یا در همان روزهای پایانی سال یارانه به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

ضمن اینکه در هفته پایانی اسفند ۱۴۰۲ مرحله دوم واریز سود سهام عدالت نیز انجام می‌شود و سهامداران می‌توانند سود خود که احتمالاً رقم آن نسبت به دریافتی آذرماه بیشتر است را برای خریدهای نوروزی خود مصرف کنند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی