کد مطلب: 31461

تعطیلی مدارس | خبر فوری تعطیلی مدارس تهران | تعطیلی مدارس کرج

فوری/ تعطیلی مدارس این استان ها فردا 4 بهمن 1402 | مدارس تا آخر هفته تعطیل شدند؟

با ورود سامانه بارشی و برودت هوا به برخی استان ها و همچنین تداوم آلودگی هوا در تهران و کلانشهرها منابع خبری از تعطیلی مدارس برخی استان ها خبر دادند. جزئیات تعطیلی مدارس فردا 4 بهمن 1402 را در ادامه با هم می خوانیم.

فوری/ تعطیلی مدارس این استان ها فردا 4 بهمن 1402 | مدارس تا آخر هفته تعطیل شدند؟

با توجه به افزایش سرما و بارش برف چند متری در برخی از استان ها و افزایش آلودگی هوا احتمال تعطیلی مدارس برای چهارشنبه 4 بهمن 1402 وجود دارد. جزئیات تعطیلی مدارس را با هم می خوانیم.

تعطیلی مدارس شیفت بعدازظهر ماکو

آذربایجان غربی امروز مدارس ابتدایی شهرستان ماکو نوبت بعدازظهر تعطیل است.

با توجه به بارش برف و برودت هوا، تمامی مدارس مقطع ابتدایی در سطح شهرستان ماکو، امروز سه‌شنبه ۳ بهمن‌ماه در نوبت بعدازظهر، غیرحضوری است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  آموزش و پرورش آذربایجان غربی،  امروز  آموزش برای این مقطع در بستر شاد خواهد بود.

تعطیلی مدارس اردبیل به دلیل برودت هوا

برودت هوا فعالیت نوبت بعداز ظهر مدارس اردبیل را هم غیرحضوری کرد.

مرکز اردبیل  روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه ای اعلام کرد: به دلیل برودت هوا و افت شدید دما در اردبیل فعالیت های آموزشی کلیه دوره های تحصیلی در نوبت عصر بصورت غیرحضوری بوده و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

ضمنا کلیه آموزشگاههای علمی آزاد(کنکور و تقویتی)، مراکز برگزاری آزمون و آموزشگاههای زبان های خارجه (وابسته به اداره کل آموزش و پرورش استان) در زمان تعطیلی مدارس متوسطه موظف به رعایت تعطیلات فعالیت های حضوری هستند.

جزئیات تعطیلی مدارس تهران فردا چهارشنبه ۴ بهمن

تا بدین لحظه تنظیم خبر ، اطلاعیه‌ای مبنی بر تعطیلی مدارس‌تهران چهارشنبه ۴ بهمن اعلام نشده است.

اگر شاخص آلودگی هوا بالا باشد و یا شدت بارش برف بیشتر باشد، احتمال تعطیلی مدرس تهران چهارشنبه ۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ وجود دارد.

کارگروه اضطرار آلودگی هوا در صورتی که آلودگی هوا افزایش پیدا کند منظور تعیین تکلیف تعطیلی مدارس تهران چهارشنبه ۴ بهمن تصمیم گیری های لازم را انجام می دهد.

برای بعضی از والدین و دانش آموزان این است که آیا مدارس تهران فردا چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ به علت بارش برف و باران یا آلودگی هوا تعطیل است یا خیر؟

تا این لحظه تنظیم خبر همه مدارس استان‌تهران فردا چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ باز است و هیچگونه خبری مبنی بر تعطیلی احتمالی مخابره نشده است.

هر لحظه که اطلاعیه رسمی برای تعطیلی فردا چهارشنبه صادر بشود؛ در همین خبر به سمع و نظر شما خواهیم رساند.

فردا چهارشنبه آخرین روز فعالیت مدارس در هفته جاری می‌باشد برخلاف اخباری که مبنی بر تعطیلی مدارس فردا در کشور منتشر شده است اما اینگونه نبوده و این خبر صحت ندارد فردا همه مدارس کشور باز بوده و خبری از تعطیلی نیست.

همچنین سامانه بارشی که در بسیاری از شهرهای کشور شروع به بارش کرده است آلودگی هوا را از بین برده و احتمال تعطیلی به علت آلودگی هوا را به صفر رسانده است.

احتمال تعطیلی مدارس تبریز و ارومیه و اردبیل فردا 4 بهمن

مدارس تبریز و اردبیل و ارومیه به احتمال زیاد فردا چهارشنبه به علت بارش برف و یخبندان تعطیل شود در شهرهای تبریز و ارومیه و اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی بارش برف همه شهرها و روستاها را سفید پوش کرده و رفت و آمد برای دانش آموزان را بسیار دشوار کرده است به احتمال زیاد فردا چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ بسیاری از مناطق کوهستانی استان آذربایجان شرقی و غربی تعطیل اعلام شود.

تعطیلی مدارس تهران

مدارس اصفهان فردا تعطیل نیست و آلودگی هوا در حدی نبوده که بتواند مدارس این استان را تعطیل کند دانش آموزان اصفهانی با اینکه در هفته جاری خواستار تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا بودند اما آموزش و پرورش این استان تصمیم گرفت که مدارس تعطیل نشود

مدارس مشهد با توجه به بارش برف آلودگی هوا که در برخی از مناطق را در بر گرفته است تعطیل نیست اما ممکن است برخی از شهرهای استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی و خراسان شمالی به علت بارش برف و سرما و یخبندان تعطیل شود.

تعطیلی مدارس اصفهان فردا چهارشنبه 4 بهمن

هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی استان در مورد وزش باد شدید در برخی از نقاط استان از روز سه شنبه ۳ بهمن

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان: فردا در اکثر مناطق افزایش ابر، بارش پراکنده به‌ویژه در نیمه غربی، وزش باد نسبتاً شدید و در جنوب استان گاهی شدید پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به اطلاع رسانی سازمان هواشناسی برای روز چهارشنبه احتمال تعطیلی برای مدارس و ادارات اصفهان وجود دارد.

در پی انتشار هرگونه خبری از تعطیلی برای روز چهارشنبه ۴ بهمن از طریق همین صفحه  اطلاع رسانی خواهد شد.

هشدار بارش‌های شدید در ۱۰ استان و احتمال تعطیلی مدارس فردا 4 بهمن

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف، باران و وزش باد شدید موقتی در اکثر مناطق کشور برای ۱۰ استان هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی صادر کرد.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف، باران، وزش باد شدید موقتی، کاهش دما،‌ رعدوبرق و در مناطق کوهستانی کولاک برف روی می‌دهد.

فردا علاوه بر این مناطق در شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور بارش روی می‌دهد. روز پنجشنبه سامانه بارشی در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و برخی مناطق غرب کشور فعال بوده و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب کشور در غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مرکز و به‌تدریج در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور بارش، رعدوبرق، وزش باد و در مناطق کوهستانی کولاک برف پیش‌بینی شده است.

شنبه هفته آینده بارش‌ها علاوه بر مناطق یاد شده در شمال غرب، برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور روی‌ می‌دهد. طی ۲ روز آینده در مناطق مرکزی، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. طی ۲ روز آینده در نیمه شمالی کشور و روز پنجشنبه در نیمه شرقی کشور دما به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد. همچنین تا فردا چهارشنبه دریای خزر و غرب خلیج‌فارس مواج است.

توصیف سامانه: سامانه بارشی

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

نوع مخاطره: بارش باران، در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف، وزش باد شدید موقت، در نواحی کوهستانی کولاک برف، کاهش نسبی دما و در مناطق گرمسیر رعدوبرق

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۳: کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، همدان، مرکزی، البرز، قزوین، تهران، شمال شرق خوزستان، لرستان، غرب اصفهان.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴: آذربایجان شرقی، کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوین، البرز، تهران، قم، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، لرستان، شمال استان‌های فارس، سمنان و خراسان رضوی.

اثر مخاطره: احتمال اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، احتمال مسدود شدن راه‌های ارتباطی روستایی در نواحی کوهستانی و مناطقی با اقلیم سرد، احتمال بهمن، احتمال آب‌گرفتگی معابر، کاهش نسبی دما و احتمال افت فشار گاز و قطعی برق

توصیه: آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و مناطق سردسیر، پرهیز از سفرهای غیرضروری، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها، عدم قرارگیری در بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی.

تعطیلی مدارس تهران

توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشار سطح زمین

زمان شروع: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

نوع مخاطره: وزش باد شدید، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴: کرمان، فارس، اصفهان، شرق چهارمحال و بختیاری، یزد، مرکزی، همدان، قم، جنوب تهران، سمنان

اثر مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در رفت‌وآمد شهری و ناوگان حمل‌ونقل، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال شکستن درختان فرسوده، سقوط تابلوهای تبلیغاتی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، تیرهای برق و بنرها.

توصیه: اجتناب از حضور غیرضروری در فضای باز به‌ویژه برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی، پرهیز ازفعالیت‌های کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال، استحکام نهال‌های تازه کشت‌شده با نصب قیم، خودداری از محلول‌پاشی و سم‌پاشی در مزارع، استحکام و ترمیم سقف و سازه‌های سالن‌های پرورشی، عایق‌بندی و محافظت از کندوها.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۳

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

نوع مخاطره: بارش باران، رعدوبرق، در مناطق سردسیر بارش برف، وزش باد شدید موقت، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال بهمن، کاهش محسوس دما

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۳: گیلان، غرب مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال و نوار غربی آذربایجان غربی، زنجان، شمال قزوین، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴: اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات در استان‌های زنجان، قزوین، البرز.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، یخ‌زدگی و لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به‌سبب بارش برف، انسداد گردنه‌ها در مسیرهای برف‌گیر، کاهش دید، بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر و احتمال قطعی برق در نواحی روستایی در نقاط سردسیر.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر و صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید جنوب شرقی و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: ظهر سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۳

زمان پایان: بعدازظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید جنوب شرقی با بیشینه سرعت باد ۲۶ نات و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل بیشتر از ۱.۵ متر و دور از ساحل بیشتر از ۲ متر.

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر، در خلیج‌فارس.

اثر مخاطره: اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی خلیج‌فارس، خطر غرق‌شدن شناورها به‌ویژه شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، پاره‌شدن تورهای صیادی، خطر غرق‌شدن شناگران.

توصیه: خودداری از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی، ممنوعیت شنا، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی.

توصیف سامانه: وزش باد شدید شمال غربی و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۳

زمان پایان: اواخر وقت چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

نوع مخاطره: وزش باد شدید تا گاهی خیلی شدید با بیشینه سرعت باد در ساحل و دور از ساحل (۴۴-۳۰ نات) و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل ۲ تا ۳ مترو دور از ساحل بیشتر از ۳ متر

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران، در دریای خزر.

اثر مخاطره: آسیب به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک، احتمال خسارت به تأسیسات دریایی.

توصیه: منع از تردد قایق‌های سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، منع ورود و خروج کشتی‌ها به بندر، ممانعت از تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی و آماده‌باش فعالان دریایی برای مواجهه با خسارت احتمالی.

منبع: ايسنا
آنچه دیگران میخوانند
 • سلام ارسالی در

  آخر هفته مدرسه ها تعطیل هس دیگه همیشه تعطیل ،شنبه رو کلا تعطیل کنین حداقل پایه ابتدایی رو

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی