کد مطلب: 29363

قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و ارز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 13 مهر 1402 | قیمت طلا گرمی 500 هزارتومان ریخت ؟! | دلار کمرشکن شد

قیمت طلا، سکه و دلار امروز در بازار تهران صعودی شد.

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 13 مهر 1402 | قیمت طلا گرمی 500 هزارتومان ریخت ؟! | دلار کمرشکن شد

قیمت طلا دست دوم مانند طلای نو است و تنها مقدار بسیار کمی با آن تفاوت دارد. قیمت طلا 18 عیار، امروز اوج گرفته ست.قیمت طلا گران شد. جدیدترین قیمت طلا اعلام شد. تغییرات مهم قیمت طلا ۱۸ عیار امروز را بخوانید.

قیمت طلا و دلار امروز 13مهر 1402

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز پنج‌شنبه، 13 مهرماه ۱۴۰۲ مشاهده می‌کنید.

دلار (در صرافی بانکی)

۴۱ هزار و ۲۱۵ تومان

یورو

۴۳ هزار و ۸۲ تومان

سکه تمام بهار آزادی

۲۴ میلیون و ۶۰۱ هزار تومان

سکه امامی

۲۷ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

نیم سکه

۱۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان

ربع سکه

۹ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان

سکه گرمی

۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

۲ میلیون و ۲۴۳ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

۲ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان

هر مثقال طلا

۹ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان

هر انس طلا

۱۸۲۱.۰۶ دلار

قیمت طلا / قیمت اونس طلا امروز

امروز هر اونس طلا با کاهش ۰.۲۱ درصدی به ۱,۸۲۱ (یک هزار و هشتصد و بیست و یک ) دلار رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلا

قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۱,۸۲۱ -۴.۰۰ -۰.۲۱ 09:00

۱,۸۲۵ -۶.۱۰ -۰.۳۴ روز قبل

۱,۸۳۱ -۱۷.۰۰ -۰.۹۳ ۲ روز پیش

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار  با کاهش ۰.۲۹ درصدی به ۲,۲۴۴,۸۰۰ (دو میلیون و دویست و چهل و چهار هزار و هشتصد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۲,۲۴۴,۸۰۰ -۶,۷۰۰.۰۰ -۰.۲۹ 09:54

۲,۲۵۱,۵۰۰ -۷,۴۰۰.۰۰ -۰.۳۳ ۲ روز پیش

۲,۲۵۸,۹۰۰ ۹,۰۰۰ ۰.۳۹ ۳ روز پیش

قیمت طلا 18 عیار امروز مثقالی چند؟

امروز هر مثقال طلا 18 عیار با کاهش ۰.۲۹ درصدی به ۹,۷۲۴,۰۰۰ (نه میلیون و هفتصد و بیست و چهار هزار) تومان رسید.

قیمت طلا / قیمت دلار مبادله ای امروز

امروز دلار مبادله ای به ۴۱,۱۹۶ (چهل و یک هزار و یکصد و نود و شش ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار مبادله ای

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۴۱,۱۹۶ ۰.۰۰ ۰ 10:25

۴۱,۱۹۶ ۰.۰۰ ۰ ۲ روز پیش

۴۱,۱۹۶ -۳.۰۰ -۰.۰۱ ۳ روز پیش

قیمت طلا به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۲۲ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش رویترز، افزایش ارزش دلار و سود اوراق بهره قرضه خزانه داری آمریکا به دنبال بالا رفتن احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی این کشور، قیمت طلا را به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسانده است.

به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۲۲ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی بازار کامکس نیویورک هم با ۰.۲۴ کاهش به ۱۸۳۷ دلار و ۱۰ سنت رسیده است.

اشتغال در آمریکا به طرز غیرمنتظره‌ای در ماه اوت افزایش یافته و احتمال بالا رفتن دوباره نرخ بهره فدرال رزرو این کشور را در ماه آینده بالا برده است.

همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در برابر تورم و بی‌ثباتی‌های اقتصادی یاد می‌شده، اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

کاهش ارزش دلار در برابر ین ژاپن قیمت طلا را موقتا افزایش داد، اما شاخص دلار خیلی زود برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۲ به بالاتر از ۱۵۰ رسید و احتمال مداخله بانک مرکزی ژاپن را افزایش داد.

تحلیلگران عقیده دارند اگر بانک مرکزی ژاپن مداخله کند ارزش دلار در کوتاه مدت پایین می‌آید و تا حدی از بازار فلزات گرانبها حمایت می‌شود.

تمرکز بازار در حال حاضر بر اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا در ماه سپتامبر است که قرار است در روز جمعه منتشر شود.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با ۰.۵۹ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۲۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۸ درصد کاهش ۸۶۶ دلار و ۷۷ سنت معامله می‌شود.

نوسان قیمت طلا و سکه امروز در بازار رشت تا ساعت ۱۰:۳۰ امروز

قیمت سکه امروز در بازار رشت در مقایسه با ۴۸ ساعت گذشته تغییری نکرده، اما قیمت طلا کاهش یافته است.

نوسان قیمت طلا و سکه امروز در بازار رشت تا ساعت ۱۰:۳۰ امروزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

تمام سکه بهارآزادی ۲۷ میلیون تومان                        بدون تغییر 

نیم سکه بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان          بدون تغییر 

ربع سکه بهار آزادی ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان            بدون تغییر 

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان    - ۵۰ هزار تومان

قیمت طلا / دو علت اصلی خروج خریداران از بازار طلا

یک کارشناس بازار طلا با بیان اینکه تعطیلی‌ها و کاهش قیمت ها باعث شد تا پس از ماه صفر شرایط رکورد بازار سکه و طلا ادامه پیدا کند پیش بینی کرد قیمت‌ها در سطح کنونی حفظ شوند. 

اقتصاد آنلاین-مهدی جهانشاهلوراد؛ محمد کشتی آرای نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین در باره وضعیت بازار سکه و طلا گفت: در یک هفته اخیر قیمت انس جهانی طلا ۱۰۰ دلار کاهش یافته است، در حالی که نرخ ارز داخلی ثابت بوده اما این کاهش انس باعث افت قیمت سکه و طلا شده است. 

وی اضافه کرد: همین کاهش قیمت به علاوه کاهش‌های قبلی تقاضا و میل به خرید طلا و سکه را کاهش داده که این موضوع هم باعث آرام بودن بازار و ادامه شرایط رکودی شده که هنوز بعد از ماه محرم و صفر مشاهده می‌شود. 

به گفته این کارشناس بازار طلا، کاهش تقاضا به دلیل کاهش قیمت سبب شده تا جاذبه خرید طلا و سکه به ویژه برای سرمایه گذاری کمتر شود.

کشتی آرای درباره آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نیز گفت: قیمت سکه طرح قدیم ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، سکه طرح جدید ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، سکه‌های یک گرمی هم ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، قیمت دارند. قیمت هر مثقال طلا که بالای ۱۰ میلیون تومان بود به ۹ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است

وی افزود: هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید حباب سکه نیز در محدوده ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار دارد. 

نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به سوال که چرا حباب سکه از بین نمی‌رود نیز گفت: انتظار می‌رفت حباب سکه بیشتر کاهش یابد اما چون در چند روز اخیر تقاضا برای خرید سکه بوده این حباب روی سکه مانده است اما کاهش قیمت انس جهانی باعث شد حباب طلا از بین برود. 

کشتی‌آرای درباره علت عدم کاهش رکود در بازار طلا نیز اظهار داشت:یکی از دلایل ادامه رکود تداوم کاهش قیمت‌هاست، مورد دوم تعطیلات پی در پی هفته‌های اخیر نیز یکی از علت‌های افت داد و ستدها در بازار است چون در این زمان‌ها فعالیت بنگاه‌های اقتصادی کاهش پیدا می‌کند که همین امر می‌تواند روی بازارها اثر منفی بگذارد در حال حاضر تا یک ماه آینده تعطیلی نداریم امیدواریم همین امر بازار را از رکود خارج کند.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر بازارها به یکدیگر وابسته هستند، بازارهایی که موازی بازار طلا هستند نیز در حال حاضر در رکود هستند؛ بازارهایی مثل مسکن، خودرو و حتی بورس هم در رکود قرار دارند. 

این فعال بازار طلا پیش‌بینی کرد قیمت‌ها تا دوشنبه هفته آینده در همین سطح فعلی باقی بماند.

کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که وضعیت فعالان بازار طلا با توجه به رکودی که در ماه‌های اخیر بوده به چه صورت است نیز گفت: در اقتصاد ما بازهای فصلی و رکودهای فصلی داریم و همه جای دنیا هم رکودهای قصلی وجود دارد و  با خارج شدن از این فصل طبیعتا اتفاق مثبتی پیش خواهد آمد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی