کد مطلب: 28509

طلا|قیمت طلا | قیمت طلا امروز

قیمت طلا امروز ۱۰ مهر 1402 در بازار | قیمت طلا دوبله شد ؟ | خریداران طلا شوکه شدند

معامله‌گران بازار طلا معتقدند افت شدید طلای جهانی روند قیمت این بازار را بر هم زده است.

قیمت طلا امروز ۱۰ مهر 1402 در بازار | قیمت طلا دوبله شد ؟ | خریداران طلا شوکه شدند

قیمت طلا دست دوم مانند طلای نو است و تنها مقدار بسیار کمی با آن تفاوت دارد. قیمت طلا 18 عیار، امروز اوج گرفته ست.قیمت طلا گران شد. جدیدترین قیمت طلا اعلام شد. تغییرات مهم قیمت طلا ۱۸ عیار امروز را بخوانید.

قیمت طلا و سکه در دومین روز هفته روند نامتوازنی داشت. سکه امامی تنها قطعه افزایشی در خانواده سکه‌ها بود و قیمت طلا نیز اندکی از کاهش نخستین روز هفته را جبران کرد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

گفتنی است طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸۴۸ دلار مبادله می‌شود.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

در هفته‌ای که گذشت اخبار مساعد در بیشتر روزها توانست روند بازارهای مالی به ویژه طلا و سکه را نزولی کند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند روند قیمت در بازارهای مالی ناشی از اخبار مساعد سیاسی، انجام توافقات با کشورهای مجاور و برخی تهدیدها و بخشنامه‌های دستوری طی ماه‌های گذشته در نوسان کاهشی محدودی قرار گرفت. آنها معتقدند کاهش قیمت‌ روزهای اخیر در واقع کاهش نیست و همان افت هیجانات اولیه در بازار، متعاقب افت ارزش انس جهانی طلا است.

دیروز ۹ مهر قیمت سکه امامی تنها قطعه افزایشی در خانواده سکه‌ها بود. افزایش ۱۰۰ هزار تومانی، این قطعه را از کف کانال ۲۷ میلیونی بالا کشید و به این ترتیب سکه امامی با قیمت ۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان معامله شد. روز گذشته سکه بهار در دسته کاهشی‌های بازار فلز زرد بود و با افت ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۴ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان معامله شد.

دیروز نیم و ربع سکه بدون تغییر و با همان قیمت‌های روز نخست هفته جاری معامله شدند. این قطعات به ترتیب با رقم ۱۴ میلیون و ۸۵۰ و ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی نیز کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت طلا افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۳۲ هزار تومانی با رقم ۹ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۶ هزار و ۹۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۲۶۱ هزار تومان رسید.

دو روز گذشته بیش از ۶۰ دلار کاهش داشته است. در لحظه نگارش این گزارش، طلای جهانی با قیمت ۱۸۴۹ دلار در حال معامله است.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.ت طلا و سکه، در روزهای اخیر روند کاهشی داشته و رونق هنوز آنگونه که باید به این بازار بازنگشته است. هر چند در حجم معاملات نسبت به ماه‌های محرم و صفر افزایش نسبی دیده می‌شود، هم تعطیلات پیاپی و هم کاهش قدرت خرید مردم، رکود را در این بازار تا حدودی ادامه‌دار کرده است. از سوی دیگر در هفته‌ای که رو به پایان است، دلار و انس جهانی نیز نزولی بوده‌اند و انس به کانال 1800 دلاری بازگشته است. در این شرایط پیش‌بینی‌ها از آینده بازار طلا چه می‌گویند؟

محمدولی: با کاهش قیمت طلا و سکه، رونق بازار بیشتر می‌شود

ابراهیم محمدولی با اشاره به ثبات قیمت طلا و سکه در بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت:‌ «تقاضا در بازار طلا نسبت به ایام محرم کمی بهتر شده و دلیل اصلی آن ثبات در بازار فلز زرد و نوسانات محدود قیمت دلار است. باید توجه داشت اگر دلار کاهش یابد انتظار اینکه تقاضا در بازار طلا افزایش داشته باشد، وجود دارد.»

وی تقاضا برای خرید طلا و سکه را افزایشی عنوان کرد و افزود: «داد و ستدها کمی بیشتر شده و تقاضا نسبت به ماه‌های محرم و صفر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است.»

این فعال اقتصادی به سیر مساعد اخبار سیاسی اشاره کرد و افزود: «با اخبار مربوط به آزادسازی اموال بلوکه شده ایران و مذاکرات درباره رفع تحریم‌ها، امیدواریم روند قیمت‌ها در بازار فلز زرد کاهشی شود تا بازار رونق بگیرد.»

وی با بیان اینکه اگر آرامش در بازار باشد رونق تولید و کسب و کار بهتر از گذشته خواهد شد؛ اظهار کرد: «قدرت خرید مردم برای یک گرم طلای ساخته شده که دو میلیون و ۴۵۰ تا ۲ میلیون ۶۰۰ هزار تومان است، شاید مساعد نباشد اما اگر قیمت‌ها کاهشی شود قدرت خرید مردم نیز بیشتر خواهد شد.»

کشتی‌آرا: قیمت‌ها در بازار طلا ثابت می‌ماند

محمد کشتی‌آرا کارشناس طلا و جواهر نیز با اشاره به تحولات بازار طلا در هفته گذشته به تجارت‌نیوز گفت: هفته گذشته بهای انس جهانی طلا ۱۰ دلار نوسان داشت و آخرین نرخ آن ۱۹۲۲ دلار بود که در مقایسه با ابتدای هفته دو دلار کاهش داشت.‌طلای جهانی در طول هفته تا مبلغ ۱۹۳۸ دلار افزایش داشت، اما در ادامه سیر کاهشی در پیش گرفت.»

قیمت طلا

وی به سیر کاهشی قیمت سکه در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: «در آخرین معاملات شهریور، سکه طرح جدید ۴۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی ۱۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی قیمت داشتند.»

این فعال اقتصادی در خصوص پیش‌بینی قیمت طلا و سکه خاطر نشان کرد: «با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد قیمت در بازار طلا ثابت بماند و تغییر قابل توجهی نداشته باشیم. باید توجه داشت نرخ ارز فعلا بازیگر فعالی در بازار طلاست و بنابراین پیش‌بینی می‌شود به دلیل مدیریت نرخ ارز، تغییری نیز در قیمت طلا و سکه شاهد نباشیم.»

دیبا: دلار، ریتم حرکتی طلا و سکه را تعیین می‌کند

مجتبی دیبا دیگر کارشناس اقتصادی نیز به تجارت‌نیوز گفت: «طلا و سکه هم از دو فاکتور دلار و اونس جهانی تاثیر می‌پذیرند؛ ما می‌دانیم ضریب تاثیرگذاری دلار داخلی بر سکه یا طلای داخلی بسیار بالاتر از ریتم اونس است. به این ترتیب اگر همسو حرکت کنند، شاهد حرکت‌های بسیار شارپ در قیمت طلا و سکه خواهیم بود اما اگر یک پای این معادله بلنگد، معمولا ریتم حرکتی خیلی شدید نخواهد بود.»

وی افزود: «اما اگر دلار وزن حرکتی بیشتری در سمت بالا یا پایین داشته باشد می‌توانیم یک حرکت ساید را در نظر بگیریم. مثلا قیمت سکه امامی با دیتای حال حاضر نهایتا بین 25 میلیون و 500 هزار تومان تا 27 میلیون و 700 هزار تومان خواهد بود.»

آن طور که از اظهارات کارشناسان برمی‌آید، قیمت طلا و سکه به تبعیت از روند ساید دلار، طی 6 ماهه دوم سال نیز با تحرک خاصی روبرو نخواهد بود؛ مگر آنکه قرار باشد قیمت دلار در نتیجه برخی متغیرهای سیاسی و اقتصادی نزول یا صعود ویژه‌ای را تجربه کند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی