کد مطلب: 27322

وام| وام جدید| وام فوری

فوری؛ وام مسکن دوبله شد | خبر خوش برای مستاجران در تیرماه امسال + جزییات

وام مسکن زوجین از ۳۰ خرداد سال ۱۴۰۲ دو برابر شده است.

فوری؛ وام مسکن دوبله شد | خبر خوش برای مستاجران در تیرماه امسال + جزییات

حدود شش ماه از تصویب وام مسکن۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد در شورای عالی وام مسکن با حضور رییس جمهور می‌گذرد. اما از آن زمان تا کنون هنوز سازمان برنامه و بودجه ضمانت‌نامه پرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات تا ۱۸ درصد را ارایه نکرده است. در واقع این سازمان باید تضمین دهد که ۱۳ درصد از سود این وام مسکن توسط دولت پرداخت خواهد شد وام مسکن از سود کارمزد مناسبی برخوردار است. وام فوری دارای شرایط خاصی است. وام مسکن از اقساط بلند مدتی بهره مند است.

 تا قبل از این هر فرد می‌توانست حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام خرید مسکن دریافت کند اما در حال حاضر مبلغ وام مسکن زوجین برای هر فرد که ساکن تهران می‌باشد به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در نتیجه وام مسکن زوجین شامل دو وام چهارصد میلیونی می‌باشد که جمعا ۸۰۰ میلیون وام مسکن به زوجین تعلق می‌گیرد. در ادامه روشی را بررسی می‌کنیم که می‌توانید وام خود را تا ۹۶۰ میلیون تومان نیز افزایش دهید،

وام مسکن زوجین از ۳۰ خرداد سال ۱۴۰۲ دو برابر شده است. تا قبل از این هر فرد می‌توانست حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام خرید مسکن دریافت کند اما در حال حاضر مبلغ وام مسکن زوجین برای هر فرد که ساکن تهران می‌باشد به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در نتیجه وام مسکن زوجین شامل دو وام چهارصد میلیونی می‌باشد که جمعا ۸۰۰ میلیون وام مسکن به زوجین تعلق می‌گیرد. در ادامه روشی را بررسی می‌کنیم که می‌توانید وام خود را تا ۹۶۰ میلیون تومان نیز افزایش دهید،/

مبلغ وام مسکن زوجین در سال ۱۴۰۲، ۹۶۰ میلیون تومان می‌باشد البته این مبلغ مخصوص زوج‌های ساکن تهران است و برای ساکنین شهرستان وام خرید مسکن ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود. در جدول زیر جزییات مبلغ وام مسکن زوجین را مشاهده می‌نمایید:

عنوان وام مبلغ وام

/.//وام مسکن زوجین ساکن شهرستان ۶۴۰ میلیون تومان

وام مسکن مجردین ساکن تهران ۴۰۰ میلیون تومان

وام مسکن مجردین ساکن شهرستان ۳۲۰ میلیون تومان

وام جعاله مسکن ۱۶۰ میلیون تومان

مبلغ وام خرید مسکن ۱۴۰۲

طبق جدول بالا زوجین می‌توانند در کنار دریافت وام مسکن، وام جعاله مسکن نیز دریافت کنند که مبلغ آن برای ساکنین تهران و شهرستان‌ها ۱۶۰ میلیون تومان است.سکن

شرایط وام مسکن ۱۴۰۲

در این قسمت می‌خواهیم بدانیم که سود وام مسکن و مدت بازپرداخت و مبلغ اقساط این وام به چه صورت می‎‌باشد. سود وام مسکن زوجین ۲۲.۵ درصد، مدت بازپرداخت ۱۲ سال و مبلغ بازپرداخت هر قسط حدود ۱۶ میلیون تومان خواهد بود. جزییات بیشتر شرایط دریافت وام مسکن زوجین را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید:

وام مسکن زوجین ساکن تهران ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۱۶ میلیون و ۱۱ هزار تومان

وام مسکن زوجین ساکن شهرستان ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۱۲ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان

وام مسکن مجردین ساکن تهران ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۸ میلیون و ۵۵ هزار تومان

وام مسکن مجردین ساکن شهرستان ۲۲.۵ درصد ۱۲ سال ۶ میلیون و ۴۴۴ هزار تومان

وام جعاله مسکن ۲۳ درصد ۵ سال ۴ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان

مبلغ اقساط وام خرید مسکن ۱۴۰۲

اگر قصد دریافت وام مسکن ۹۶۰ میلیون تومانی دارید تا ۵ سال ۲۰ میلیون و ۵۰۰ و پس از آن باید ۱۶ میلیون و ۱۱ هزار تومان قسط پرداخت کنید.

اگر قصد دریافت وام مسکن زوجین در تهران دارید مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان وام به شما تعلق می‌گیرد. برای دریافت این وام باید اوراق تسه یا همان اوراق تسهیلات مسکن خریداری نمایید. خرید اوراق از طریق بورس انجام می‌شود و قیمت هر سهم مبلغی حدود ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد، توجه کنید برای هر ۵۰۰ هزار تومان وام باید یک سهم اوراق تسه خریداری شود. در جدول زیر هزینه خرید اوراق تسه (با فرض مبلغ ۱۰۰ هزار تومان) برای دریافت انواع وام خرید مسکن را مشاهده می‌نمایید:

وام مسکن زوجین ساکن تهران ۸۰۰ میلیون تومان ۱۶۰۰ ۱۶۰ میلیون تومان

 

وام مسکن زوجین ساکن شهرستان ۶۴۰ میلیون تومان ۱۲۸۰ ۱۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

وام مسکن مجردین ساکن تهران ۴۰۰ میلیون تومان ۸۰۰ ۸۰ میلیون تومان

وام مسکن مجردین ساکن شهرستان ۳۲۰ میلیون تومان ۶۴۰ ۶۴ میلیون تومان

وام جعاله مسکن ۱۶۰ میلیون تومان ۳۲۰ ۳۲ میلیون تومان

توجه کنید قیمت اوراق تسهیلات مسکن بسته به میزان تقاضا متغیر می‌باشد اما هزینه حدودی که برای دریافت هر کدام از انواع وام‌های خرید مسکن باید در نظر بگیرید به شکل جدول بالا می‌باشد.

در زمان خرید اوراق تسه توجه کنید این اوراق از زمان صدور فقط به مدت دو سال اعتبار دارند.

بازپرداخت وام خرید مسکن به روش پلکانی نیز امکان پذیر است که در این روش در سه سال اول قسط کمتری پرداخت می‌کنید و مبلغ اقساط شما پس از ۳ سال افزایش می‌یابد.

ئدر این مقاله جزییات دریافت وام مسکن زوجین، وام خرید مسکن مجردین و وام جعاله مسکن را بررسی کردیم. اگر اجاره نشین هستید و قصد دریافت این وام را دارید می‌توانید زمان تقریبی که قصد خرید خانه دارید مشخص کرده و اوراقی را تهیه نمایید که تاریخ سررسید آن با تاریخ خانه دارشدن شما نزدیک باشد سپس اقدام به خرید خانه نمایید.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی