کد مطلب: 34468

حادثه سقوط خودرو به سد داریان رنگ خون گرفت | راز قتل خانواده سه نفره برملا شد | قاتل بازداشت شد

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان از دستگیری قاتل تحت تعقیب در عملیات ضربتی پلیس در شهرستان سروآباد خبر داد.

حادثه سقوط خودرو به سد داریان رنگ خون گرفت | راز قتل خانواده سه نفره برملا شد | قاتل بازداشت شد

راز قتل یک خانواده  در سد داریان برملا شد سرهنگ فرامرز شاکری امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: چندی پیش در پی اعلام سقوط یک دستگاه خودروی سواری در سد داریان شهرستان سروآباد بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با اعزام به محل حادثه دریافتند یک دستگاه خودری سواری که همگی اعضای یک خانواده بودند به داخل سد داریان سقوط می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با بیان اینکه در این حادثه متأسفانه 3 نفر فوت کردند و فقط راننده خودرو از این حادثه جان سالم به در می‌برد، خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از هماهنگی با مراجع قضایی و با اشراف اطلاعاتی، بررسی شواهد و مستندات موجود به وقوع این حادثه مشکوک و تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند.

وی بیان کرد: پس از تلاش‌های بی‌وقفه پلیس آگاهی استان و مأموران انتظامی شهرستان سروآباد در خصوص کشف زوایای پنهان این پرونده و تحقیقات میدانی، متهم این پرونده که راننده خودرو بود، دستگیر که پس از ارائه دلایل و مستندات موجود به جرم مرتکب شده اعتراف کرد.

شاکری تصریح کرد: قاتل در اظهارات خود علت و انگیزه خود را از ارتکاب این حادثه، اختلاف خانوادگی عنوان کرده که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و سپس روانه زندان شد./ تسنیم

قتل فجیع نوجوان

قتل پیرزن 90 ساله برای سرقت طلاهایش

فرمانده انتظامی استان سمنان از بازداشت زن و شوهری که ۱۶ سال قبل اقدام به قتل مادربزرگ‌شان کرده بودند، خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی استان سمنان از بازداشت زن و شوهری که ۱۶ سال قبل اقدام به قتل مادربزرگ‌شان کرده بودند، خبر داد.

سردار جلیل موقوفه‌ئی امروز (۱۲ تیر ماه) اظهار کرد: ۱۶ سال قبل، یک فقره قتل زنی سالمند در شهرستان بابل رخ داد و تلاش‌های ماموران انتظامی برای شناسایی عامل قتل به نتیجه‌ای نرسید. بعد از این مدت، کارآگاهان پلیس آگاهی گرمسار با اشراف اطلاعاتی موفق به شناسایی قاتلان پیرزن ۹۰ ساله در این شهرستان شدند.

 او با بیان اینکه پس از احراز هویت قاتلان و محل اختفای آنها، کارآگاهان گرمسار همراه ماموران انتظامی پاسگاه لجران، با تشکیل تیم‌های تخصصی در عملیات غافلگیرانه، زوج قاتل فراری را در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند، ادامه داد: متهمان در تحقیقات پلیسی اعتراف کردند که ۱۶ سال قبل با همکاری یکی از دوستان‌شان به خانه مادر بزرگ یکی از زوجین مراجعه کردند و بعد از بستن دست و پا و دهان او، طلاهای پیرزن را سرقت کردند و از محل متواری شدند.

وی گفت: پس از چند روز بی‌خبری از این زن سالمند، اعضای خانواده به خانه مراجعه و مشاهده کردند که او فوت کرده است. انگیزه قاتلان سرقت طلاهای پیرزن بود.

او افزود: متهمان با دستور قضایی روانه زندان شدند و تلاش‌ها برای شناسایی و بازداشت یکی دیگر از قاتلان ادامه دارد.

قتل‌

قتل دردناک جوان ۱۹ ساله در تالش همه را شوکه کرد

فرمانده انتظامی تالش از دستگیری فردی که به وسیله قیچی دوست خود را در این شهرستان به قتل رسانده بود، خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ محمد رستمی صبح یکشنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی قتل جوانی ۱۹ ساله به وسیله جسمی سخت در شهرستان تالش، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه پس از تحقیقات همه جانبه و شبانه‌روزی پلیس، قاتل این فرد شناسایی و توسط کارآگاهان آگاهی دستگیر شد، افزود: قاتل در اعترافات خود انگیزه‌اش از قتل دوستش را مصرف مشروبات الکلی عنوان کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با اشاره به اینکه این فرد با وارد کردن قیچی به سینه مقتول او را به قتل رسانده است، تصریح کرد: قاتل هم که ۱۹ ساله است با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

قتل نظافتچی جوان با ضربه قیچی مرد خیاط 

روز سه‌شنبه پنجم تیرماه امسال، مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از ساختمان‌های جنوب تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، تیمی از مجرب‌ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و جسد مرد جوان نظافتچی را مشاهده کردند که هدف ضربه قیچی از ناحیه قفسه سینه قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه هم نشان می‌داد مقتول در جریان درگیری با یکی از همسایه‌ها که خیاط بوده، قربانی جنایت شده است.

بدین ترتیب اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان جنایی آغاز شد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تردد عامل جنایت ردیابی شد که خیلی زود متهم در حوالی صحنه جرم به دام افتاد.

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی خیلی زود هدف تحقیق قرار گرفت و ماجرای جنایت را این‌طور توضیح داد: مقتول برای نظافت به ساختمان آمده بود اما جلوی درب خانه من تمیز نشده بود‌ که به این موضوع اعتراض کردم اما او گفت که آنجا را دیگر تمیز نخواهد کرد و اگر شکایتی دارد با مدیر ساختمان درمیان بگذارم.

مرد جنایتکار گفت: در این میان درگیری میان ما شکل گرفت و مقتول یک اسپری اشک‌آور به‌قصد حمله از جیب خود بیرون آورد که ناگهان کنترل خود را از دست دادم و با قیچی ضربه‌ای را به قفسه سینه‌اش وارد کردم.

پس از پایان بررسی‌های میدانی از صحنه جرم و این اعترافات تکان‌دهنده متهم، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند با اقدامات فنی و اطلاعاتی، تحقیقات خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

به گزارش تسنیم، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت./ تسنیم

 سناریوی شیطانی زن جوان برای قتل دردناک همسرش با قرص لاغری

زن جوان که در اقدامی هولناک به همسرش قرص برنج خورانده بود، با هوشیاری تیم جنایی دستگیر شد و به ارتکاب جنایتی هولناک اعتراف کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، چندی قبل کارکنان انتظامات یکی از بیمارستان‌های شمال تهران مرگ مشکوک مرد جوانی را به‌نام مسعود روی تخت بخش اورژانس به قاضی محمدجواد شفیعی؛ بازپرس ویژه قتل شعبه پنجم دادسرای امور جنایی گزارش کردند.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که همسر متوفی با آمبولانس، شوهر خود را به این بیمارستان منتقل کرده است. او در جریان تحقیقات اولیه گفت: مسعود قرص لاغری مصرف می‌کرد؛ او ساعتی پیش تماس گرفت و مدعی شد به‌خاطر مصرف قرص حالش خوب نیست و سرگیجه شدیدی دارد، به همین خاطر سریعاً به خانه رفتم و به اورژانس زنگ زدم اما اقدامات کادر درمان فایده‌ای نداشت.

 به‌دنبال اعلام این خبر، جسد با دستور قضایی برای تعیین علت تامه فوت و معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد که متخصصان با آزمایش‌های سم‌شناسی و آسیب‌شناسی اعلام کردند، متوفی بر اثر مصرف قرص برنج "فسفید آلومینیوم" فوت کرده است که این مرگ مشکوک وارد فاز تحقیقات جنایی شد.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با دستور بازپرس جنایی وارد عمل شوند، در اقدامات اطلاعاتی مشخص شد همسر متوفی خط‌های تلفن فعال زیادی دارد و هیچ‌کس از این موضوع خبری نداشته است که همین موضوع فرضیه وقوع جنایت را پررنگ کرد.

اقدامات ویژه فنی نیز حکایت از آن داشت روز حادثه زن جوان هنگامی که در خانه‌ حضور داشته با آرامش کامل به اپراتور اورژانس اعلام کرده است که همسرش به‌خاطر مصرف "کیک و شیر فاسد" حالش بد شده و درخواست اورژانس کرده است.

طولی نکشید که زن جوان هدف تحقیقات جنایی قرار گرفت اما او با اظهارات ضد و نقیضی منکر مالکیت خط‌های فعال تلفن همراه و تناقض‌گویی خود در روز حادثه با اپراتور اورژانس شد، این در حالی بود که اقدامات مخابراتی نشان می‌داد او از ماه‌های گذشته با مرد جوانی به‌صورت تلفنی با خط‌های مخفیانه‌اش در ارتباط بوده و این ارتباط چند روز قبل از حادثه نیز پررنگ‌تر شده است.

بدین ترتیب زن و مرد جوان با دستور بازپرس جنایی توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی بازداشت شدند؛ آنها در بازجویی‌ها پس از مواجهه با شواهد و مدارک موجود ارتباط مخفیانه خود را تأیید کردند اما منکر هرگونه ارتکاب قتل با قرص برنج شدند.

تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه تابستان سال 1403، زن جوان به قتل همسر خود اعتراف کرد و ماجرا را این‌طور توضیح داد: با مسعود اختلاف داشتم و با مرد غریبه به‌صورت پنهانی ارتباط گرفته بودم. با توجه به این موضوع تصمیم گرفتیم تا با همدستی یکدیگر همسرم را با قرص برنج به قتل برسانیم و ازدواج کنیم.

متهم گفت: بنا بر نقشه قبلی مرد جوان قرص برنج تهیه کرد و آن را داخل کپسول قرص‌های لاغری ریخت و تحویلم داد؛ من نیز در ادامه آن را به همسرم خوراندم که حالش خیلی بد شد؛ سریعاً با اورژانس تماس گرفتم اما در بخش اورژانس جانش را از دست داد؛ قصد داشتم تا با تناقض‌گویی و عادی‌سازی مسیر پرونده را تغییر دهم اما دستگیر شدم؛ بسیار پشیمان هستم و عذاب وجدان دارم.

متهم دیگر پرونده هنگامی که متوجه شد زن جوان ماجرای قتل را لو داده است به ارتکاب جنایت "ریختن پودر قرص برنج در پوکه‌های کپسول قرص لاغری مقتول" اعتراف کرد که بدین ترتیب پازل این پرونده جنایی تکمیل شد.

به گزارش تسنیم، با دستور قاضی شفیعی از شعبه پنجم دادسرای امور جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس‌ آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند و سیر مراحل قانونی پرونده همچنان ادامه دارد.

 

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی