کد مطلب: 34467

پیامک هشدار توانیر به شهروندان | خاموشی ها در راه است؟

مدیر پروژه پویش «باانرژی» گفت: تعامل پیامکی با مردم به هیچ عنوان به معنای قطع برق نیست.

پیامک هشدار توانیر به شهروندان | خاموشی ها در راه است؟

مدیر پروژه پویش «باانرژی» گفت: تعامل پیامکی با مردم به هیچ عنوان به معنای قطع برق نیست.

گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ محمد خدادادی، مدیر پروژه پویش «باانرژی» گفت: مدیریت مصرف برق بخش خانگی به صورت تعاملی و هوشمند در دستور کار است و مصرف برق منطقه به منطقه به صورت برخط پایش شده و تعامل با مردم متناسب با مصرف هر منطقه متفاوت است.

مدیر پروژه پویش «باانرژی» گفت: مثلا امکان دارد مصرف برق در منطقه شمال تهران افزایش یابد، با ابزارهای مختلف از جمله پیامک این تعامل با مشترکان آن منطقه برقرار و میزان مصرف و‌ راهکارهای صرفه‌جویی اطلاع‌رسانی می‌شود.

توانیر

وی افزود: عموما در پیامک‌ها دو عبارت هشدار سطح یک و هشدار سطح دو درج می‌شود.

وی ادامه داد: شبکه برق کشور پایدار است و ارسال پیامک‌ها صرفاً با هدف اطلاع مردم از روند افزایشی مصرف برق و درخواست همکاری بیشتر مردم در مصرف بهینه برق صورت گرفته است.

خدادادی گفت: هشدار سطح یک یعنی مردم در ساعت اوج بار یعنی ۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ به صرفه‌جویی در مصرف برق اقدام کنند و هشدار سطح دو یعنی نیاز به کاهش مصرف در طول شبانه‌روز است.

این مقام مسئول تاکید کرد: تعامل پیامکی با مردم به هیچ عنوان به معنی قطعی برق نیست و ارتباط این دو موضوع بیشتر شبیه به شیطنت رسانه‌ای است.

خدادادی گفت: در حال حاضر دمای بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کنیم، شبکه پایدار اما به شدت تحت فشار است و از کردم تقاضا می‌کنیم بهینه مصرف کنند.

برق ۵۰ اداره پرمصرف تهران قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: یک میلیون مشترک خانگی در تهران مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شده اند که پیش بینی می‌شود تعداد مشترکان مشمول پاداش به دو برابر افزایش پیدا کند.

کامبیز ناظریان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران. در گفتگوی شبکه خبر از قطع برق ۵۰ مشترک اداری به دلیل بی توجهی به ابلاغیه هیات وزیران و خودداری از کاهش مصرف برق خبر داد. و گفت: البته با همکاری ادارات، کاهش بار شبکه به میزان ۱۳۰ مگاوات میسر شده. و انتظار می‌رود تمامی مشترکان اداری استفاده از مولد‌های برق را به منظور کاهش مصرف برق. مطابق با ابلاغیه هیات وزیران را در دستور کار خود قرار دهند.

او افزود: تاکنون یک میلیون مشترک خانگی در شهر تهران بر روی قبوض خود پاداش صرفه جویی دریافت کرده اند و پیش بینی میکنیم که این میزان به دو میلیون مشترک افزایش پیدا کند.

ناظریان گفت: پیک مصرف برق کشور از رقم ۷۶ هزار و ۵۰۰ مگاوات گذشته و عبور مصرف برق از مرز ۷۷ هزار مگاوات به عنوان رکوردی جدید در صنعت برق کشور محتمل است و همراهی مشترکان مولفه‌ای مهم در مدیریت پایداری شبکه برق است. استفاده از دور کند کولر‌های آبی و تنظیم دمای سامانه‌های سرمایشی بر روی دمای آسایش ۲۵ درجه در کاهش بار شبکه در ساعات اوج بار موثر خواهد بود.

این مقام مسئول در خصوص مصرف برق در تهران گفت: از مجموع نیاز مصرف ساعات اوج مصرف شهر تهران با رقمی معادل ۵ هزار و ۲۲۰ مگاوات طی امروز، حدود ۲ هزار و ۴۰۰ مگاوات مربوط به سامانه‌های سرمایشی است./منبع: باشگاه خبرنگاران

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی