کد مطلب: 34354

طرز تهیه شربت‌های خانگی خنک به روشی ساده | شربت‌های خانگی برای فرار از گرمای تابستان

شربت‌های خانگی را می‌توان به راحتی تهیه کرد؛ مانند شربت زردآلو، لیموناد یا شربت آب‌لیمو و دیگر شربت‌هایی که با میوه‌های تابستان تهیه می‌شوند و می‌توانند بهترین پیشنهاد برای این روزها باشند.

طرز تهیه شربت‌های خانگی خنک به روشی ساده | شربت‌های خانگی برای فرار از گرمای تابستان

شربت‌های خانگی راهی مطمئن برای فرار از گرمای طاقت‌فرسای تابستان هستند؛ شربت‌هایی که به راحتی و به سرعت با ساده‌ترین مواد اولیه تهیه می‌شوند و می‌توانند در مدت زمانی کوتاه بیشترین فایده را به بدن ما برسانند. شما می‌توانید این شربت‌ها را به شکل صنعتی در بیرون از منزل هم خریداری کنید؛ اما واقعیت این است که بدون شک نوع خانگی این شربت‌ها عطر، طعم، رنگ و مزه دیگری دارند.

حالا که قرار است شربت‌های خانگی را با هم آماده کنیم، بد نیست بدانید که برای تهیه این شربت‌ها به ساده‌ترین میوه‌ها و شیرین‌کننده‌ها احتیاج دارید. برای مثال برای تهیه شربت آلبالو فقط کافی است که با در نظر گرفتن قیمت شکر سفید، به اندازه مورد نیاز برای تهیه شربت خود شکر و آلبالو بخرید. ضمن اینکه فراموش نکنید که شکر در کنار مزایایی که دارد، مضرات فراوانی را هم برای بدن ما به همراه خواهد داشت. پس بهتر است در مصرف آن تعادل را رعایت کنیم.

شربت بهار نارنج خانگی

برای تهیه این شربت شما به شکر، آب، زعفران، آب لیمو ترش و عرق بهار نارنج احتیاج خواهید داشت. طرز تهیه این شربت هم این‌گونه است که ابتدا آب و شکر را باید بر روی حرارت ملایم قرار دهید و بگذارید غلیظ شوند. بعد از آن عرق بهار نارنج را با آب و شکر ترکیب کنید. سپس زعفران را در آب حل بگیرید و به این ترکیب اضافه کنید.

بعد از آن با اضافه کردن چند قطعه یخ به شربت خود، بعد از ۶ دقیقه شربتی شفاف و غلیظ خواهید داشت. دقت کنید که عطر بهار نارنج به دلیل ترکیب با زعفران و حرارت دیدن، به‌طور کامل از بین نرود. درنهایت به شربت خود آب لیمو ترش تازه اضافه و آن را سرو کنید.

شربت آلبالوی خانگی

ما ایرانی‌ها در تهیه انواع شربت، مربا و ترشیجات مهارت خاصی داریم. آلبالو میوه‌ای تابستانی است که تمام مادران ایرانی در تهیه مربا و شربت آن مهارت خاصی دارند. شما برای تهیه شربت آلبالو بدون در نظر گرفتن قیمت شکر سفید، به شکر و آلبالوهایی که هسته آن‌ها گرفته شده است، نیاز دارید.

در مرحله اول آلبالوها را بشویید و بگذارید تا آب آن‌ها کاملاً گرفته شود. سپس هسته آلبالوها را با نی یا هسته‌گیر جدا کنید. بعد از آن آلبالوهای بدون هسته و شکر را با ترتیب یک لایه آلبالو و سپس یک لایه شکر در قابلمه‌ای بریزید. به این ترکیب ۲ ساعت استراحت بدهید. حتی می‌توانید آن را ۲۴ ساعت در یخچال هم نگهداری کنید. بعد از آن قابلمه مربای خود را بر روی حرارت ملایم بگذارید و اجازه بدهید که تمام مواد با حرارت در کنار یکدیگر مخلوط شوند. کف روی آلبالوها را بگیرید تا درنهایت شربتی خوش‌رنگ داشته باشید. بعد از اینکه ترکیب شکر و آلبالو سفت شد و به قوام رسید، حرارت را خاموش کنید.

اگر این حرارت بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد، شربت شما کاملاً تیره رنگ خواهد شد. حال با استفاده از کف‌گیر سوراخ‌دار، آلبالوها را از شربت به راحتی جدا کنید. اجازه بدهید که چند دقیقه شربت به تنهایی بجوشد و قوام بیشتری پیدا کند. چسبندگی شربت باید میان انگشتان شما کاملاً احساس شود.

درنهایت وقتی شربت به غلظت مناسب رسید، حرارت را خاموش کنید و اجازه بدهید که دمای آن با دمای محیط یکسان شود. حالا یک تا دو قاشق غذاخوری شربت آلبالو را در لیوان بریزید و سرو کنید.

شربت خانگی و خوش رنگ و خوش طعم سکنجبین

بدون شک تا به امروز حداقل یک بار شربت سکنجبین را نوشیده‌اید. یکی از شربت‌های پرطرفدار در فصل تابستان که طرز تهیه راحتی دارد و فواید آن برای بدن ما بی‌شمار است؛ به‌ویژه اگر مزاج گرمی دارید، این شربت برای شما در گرمای تابستان غوغا می‌کند. سکنجبین داروی صفرابری است که بدن شما را از سموم پاکسازی می‌کند و حرارت بدن را به سرعت کاهش می‌دهد.

شما برای تهیه این شربت به آب، شکر، سرکه و نعنا احتیاج دارید. برای آماده‌سازی آن هم باید صرف‌نظر از قیمت شکر سفید، اول از همه آب و شکر را با هم ترکیب کنید و بر روی حرارت قرار دهید. شکر خیلی زود در آب حل و با آن یک‌دست می‌شود. بعد از اینکه این ترکیب به جوش آمد، حالا سرکه و نعنا را به آن اضافه کنید و به قدری هم بزنید تا شیره‌ای غلیظ در قابلمه شما باقی بماند.

بدین‌ترتیب شربت شما به قوام رسیده و آماده است؛ به همین راحتی! حال کافی است که ظرف را از روی حرارت بردارید و با آب ترکیب کنید و آن را با قطعه‌های یخ و تزیین برگ‌های نعنای تازه بنوشید.

شربت زعفران خانگی

زعفران هم یکی از اعضاء جدانشدنی آشپزخانه ما ایرانی‌هاست و جالب است بدانید که از این ماده اولیه، شربت هم تهیه می‌کنند. برای تهیه شربت زعفران بعد از اینکه قیمت شکر سفید را بررسی کردید، در کنار شکر به مواد اولیه‌ای مثل زعفران، آب و گلاب هم احتیاج خواهید داشت.

برای آماده کردن شربت پیش از هر کاری باید زعفران را آماده یا اصطلاحاً دم کنید. این کار باعث می‌شود تا زعفران شما به خوبی رنگ بدهد و شربت نهایی شما به شدت خوش‌رنگ باشد. بعد از آن آب را بر روی حرارت بگذارید و شکر را با آن ترکیب کنید. حال اجازه بدهید که این ترکیب به جوش بیاید و به قوام برسد.

البته دقت کنید که این مخلوط باید به‌صورت مداوم هم زده شود. بعد از غلیظ شدن شربت آب و شکر، حالا قابلمه را از روی گاز بردارید و اجازه بدهید که کمی خنک شود. سپس زعفران و گلاب را با آن ترکیب کنید. درنهایت یک الی دو قاشق غذاخوری از این شربت در ترکیب با آب خنک، تکه‌های یخ، برش‌های لیمو و چند برگ نعنا می‌تواند یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین شربت‌های ایرانی و خانگی برای رفع عطش در فصل تابستان باشد.

شربت‌های خانگی دیگری را هم می‌توانید به راحتی آماده کنید؛ مانند شربت زردآلو، لیموناد یا شربت آب‌لیمو و دیگر شربت‌هایی که به‌ویژه با میوه‌های تابستان تهیه می‌شوند و می‌توانند بهترین پیشنهاد برای رفع عطش و فرار از گرما باشند./ مهر

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی