کد مطلب: 34353

سقوط ناگهانی قیمت طلا و سکه امروز 16 تیر | سکه یک میلیون تومان ارزان شد| قیمت طلا و سکه چند؟

هر قطعه سکه طرح جدید امروز (شنبه، 16 تیر ماه) ۴۱ میلیون و ۳۹۷ هزار تومان معامله شد. حباب این سکه ۷ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان است.

سقوط ناگهانی قیمت طلا و سکه امروز 16 تیر | سکه یک میلیون تومان ارزان شد| قیمت طلا و سکه چند؟

هر قطعه سکه طرح جدید امروز (شنبه، ۱۷ تیر ماه) ۴۱ میلیون و ۳۹۷ هزار تومان معامله شد. حباب این سکه ۷ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان است.

به گزارش مهر، هر قطعه سکه طرح جدید امروز (شنبه، هفدهم تیرماه) با کاهش یک میلیون تومانی نسبت به روز کاری قبل (چهارشنبه ۱۳ تیر ماه) به ۴۱ میلیون و ۳۹۷ هزار تومان رسید. حباب این سکه ۷ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان است.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز با ۴۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز چهارشنبه، سه میلیون و ۴۴۰ هزار تومان قیمت خورد.

قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش)

سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان)
سکه امامی (طرح جدید) ۴۱.۳۹۷.۰۰۰ ۷.۳۳۱.۰۰۰
سکه بهار آزادی ۳۷.۷۰۵.۰۰۰ ۳.۶۱۱.۰۰۰
نیم سکه ۲۳.۴۰۰.۰۰۰ ۶.۳۵۴.۰۰۰
ربع سکه ۱۵.۴۰۰.۰۰۰ ۶.۸۷۵.۰۰۰
سکه گرمی ۶.۹۰۰.۰۰۰ ۲.۷۰۴.۰۰۰

 

قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش)

طلا قیمت امروز (تومان)
۱۸ عیار ۳.۴۴۰.۴۰۰
۲۴ عیار ۴.۵۸۷.۱۰۰
مثقال طلا ۱۴.۹۱۱.۰۰۰
انس طلا ۲۳۹۱ دلار و ۶۲ سنت

همچنین قیمت انس طلا نیز در بازار جهانی ۲۳۹۱ دلار و ۶۲ سنت است.

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ دلار ۵۸ هزاری شد

 

همزمان با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، از نوسانات بازار طلا و ارز کاسته شد تا جایی که قیمت دلار به کانال ۵۸ هزار تومان و سکه به کانال ۴۱ میلیون تومان بازگشت.

به گزارش تسنیم، طی روزهای گذشته و همزمان با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، قیمت طلا و ارز در بازار به دلیل افزایش هیجانات سیاسی با نوسان صعودی همراه شده بود.

قیمت دلار در روزهای قبل به مرز 62 هزار تومان نزدیک شد و سکه نیز از کانال 43 میلیون تومان عبور کرده بود. اما از صبح امروز و همزمان با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، از حجم هیجانات بازار طلا و ارز نیز کاسته شد و همین امر کاهش قیمت ها در بازار را به همراه داشت.

قیمت دلار در بازار تهران به کانال 58 هزار تومان بازگشته است؛ هرچند قیمت دلار در کانال‌های تلگرامی هزار تومان گرانتر از کف بازار است. قیمت سکه نیز هم اکنون به کانال 41 میلیون تومان بازگشته است. هر گرم طلای 18 عیار نیز در کانال 3.4 میلیون تومان معامله می شود.

بازار ارز به اذعان فعالان اقتصادی به دفعات تحت تاثیر وقایع سیاسی قرار گرفته و به همین دلیل هم بارها با نوسانات شدیدی همراه بوده است؛ پیش از این نیز قیمت دلار به دلایل غیراقتصادی و کاملا سیاسی با نوسان صعودی همراه شده بود ولی با فروکش خبرهای منفی و هیجانات سیاسی قیمت ها در بازار ارز نیز نزولی می شود.

اینبار نیز قیمت ها در بازار طلا و ارز به دلایل غیراقتصادی با نوسان همراه شده بود؛ کسب اطلاع خبرنگار تسنیم بیانگر آن است که از صبح امروز مداخلات بازارساز نیز در بازار افزایش یافته و به همین دلیل با افزایش حجم عرضه در بازار و همچنین کاهش هیجانات سیاسی، قیمت دلار در بازار با کاهش محسوس همراه شده است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی