کد مطلب: 34307

جنایت هولناک در پایتخت | پدری پسر جوانش را کشت!

رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری پدری که فرزند خود را به قتل رسانده بود، خبر داد.

جنایت هولناک در پایتخت | پدری پسر جوانش را کشت!

رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری پدری که فرزند خود را به قتل رسانده بود، خبر داد.

به گزارش مهر سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: مرگ مشکوک مرد جوانی در خانه‌ای در شرق تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، گزارش داده شد که با اعلام این خبر تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی افزود: تیم جنایی در خانه موردنظر جسد مردی حدوداً ۳۳ ساله را مشاهده کردند که هدف ضربه چاقو از ناحیه گردن قرار گرفته بود و یک چاقوی خونین هم کنار جسد افتاده بود؛ بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که پدر متوفی این حادثه را به پلیس گزارش داده است.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: بدین ترتیب پدر متوفی هدف تحقیق قرار گرفت و گفت، فرزندم از مدتی قبل به‌خاطر بیماری‌های روحی و روانی و مصرف شیشه با مادرش اختلاف داشت تا اینکه در روز گذشته پس از مشاجره‌های خانوادگی، مادرش منزل را ترک کرد و به منزل دخترم رفت؛ من نیز طی هماهنگی با مدیر یک کمپ ترک اعتیاد درخواست انتقال پسرم را به کمپ داشتم. ساعت ۵ صبح امروز با کمپ تماس گرفتم و درخواست کردم که برای انتقال فرزندم وارد خانه شوند؛ سپس از منزل خارج شدم و ساعت ۶:۳۰ که بازگشتم با جسد فرزندم مواجه شدم این در حالی بود که عوامل کمپ هنوز نیامده بودند؛ فرزندم اقدام به خودکشی کرده است و در این خصوص از کسی شاکی نیستم.

سردار گودرزی گفت: تجزیه و تحلیل‌های جنایی کارآگاهان نیز نشان می‌داد که جراحت وارده به گلوی مقتول خودزنی نیست و مرد جوان قربانی جنایتی هولناک شده است که با توجه به اظهارات ضد و نقیضی که پدرش به زبان آورده بود، وی دستگیر شد.

وی افزود: متهم که جریان تحقیقات منکر هرگونه درگیری با پسرش شده بود پس از مواجهه با شواهد و مدارک موجود به ارتکاب جنایتی هولناک اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهم ماجرای جنایت را این طور توضیح داد، پسرم از سن ۱۴ سالگی آلوده مواد مخدر شد، خیلی تلاش کردم که مواد را ترک کند اما از همان‌جا اختلاف‌های ما شروع شد. از حرکت‌های پسرم خسته شده بودیم و دوباره موضوع کمپ ترک اعتیاد را در خانه مطرح کردیم که ناگهان عصبانی شد و مادرش را هدف ضرب و شتم قرار داد، همین موضوع باعث شد همسرم خانه را ترک کند. با مدیر یک کمپ ترک اعتیاد هماهنگ کردم تا عوامل به خانه مراجعه کنند و هرطور که شده پسرم را به کمپ ببرند اما ناگهان پسرم از این تصمیم مطلع شد. هنگامی که متوجه این موضوع شد، یک چاقو برداشت و قبل از خواب زیر بالش خود قرار داد تا به عوامل کمپ ترک اعتیاد آسیب بزند. صبح زودتر از او بیدار شدم، هنگامی که خوابیده بود بالای سرش رفتم و سعی کردم چاقو را بردارم تا آسیبی به عوامل کمپ ترک اعتیاد نرساند اما در این میان بیدار شد و پرخاشگری کرد؛ من که خیلی ترسیده بودم با همان چاقو ضربه‌ای را به گلویش وارد کردم. از این درگیری خیلی ناراحت شدم، از خانه بیرون رفتم اما هنگامی که بازگشتم متوجه شدم که پسرم فوت کرده است، با پلیس تماس گرفتم و برای اینکه دستگیر نشوم با صحنه‌سازی مدعی شدم فرزندم خودکشی کرده است اما خیلی زود توسط پلیس دستگیر شدم.

سردار گودرزی عنوان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، متهم جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد./ مهر

قتل

قتل پیرزن 90 ساله برای سرقت طلاهایش

فرمانده انتظامی استان سمنان از بازداشت زن و شوهری که ۱۶ سال قبل اقدام به قتل مادربزرگ‌شان کرده بودند، خبر داد.

حادثه 24 - فرمانده انتظامی استان سمنان از بازداشت زن و شوهری که ۱۶ سال قبل اقدام به قتل مادربزرگ‌شان کرده بودند، خبر داد.

سردار جلیل موقوفه‌ئی امروز (۱۲ تیر ماه) اظهار کرد: ۱۶ سال قبل، یک فقره قتل زنی سالمند در شهرستان بابل رخ داد و تلاش‌های ماموران انتظامی برای شناسایی عامل قتل به نتیجه‌ای نرسید. بعد از این مدت، کارآگاهان پلیس آگاهی گرمسار با اشراف اطلاعاتی موفق به شناسایی قاتلان پیرزن ۹۰ ساله در این شهرستان شدند.

 او با بیان اینکه پس از احراز هویت قاتلان و محل اختفای آنها، کارآگاهان گرمسار همراه ماموران انتظامی پاسگاه لجران، با تشکیل تیم‌های تخصصی در عملیات غافلگیرانه، زوج قاتل فراری را در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند، ادامه داد: متهمان در تحقیقات پلیسی اعتراف کردند که ۱۶ سال قبل با همکاری یکی از دوستان‌شان به خانه مادر بزرگ یکی از زوجین مراجعه کردند و بعد از بستن دست و پا و دهان او، طلاهای پیرزن را سرقت کردند و از محل متواری شدند.

وی گفت: پس از چند روز بی‌خبری از این زن سالمند، اعضای خانواده به خانه مراجعه و مشاهده کردند که او فوت کرده است. انگیزه قاتلان سرقت طلاهای پیرزن بود.

او افزود: متهمان با دستور قضایی روانه زندان شدند و تلاش‌ها برای شناسایی و بازداشت یکی دیگر از قاتلان ادامه دارد.

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی