کد مطلب: 34192

وام بازنشستگان | وام بازنشستگان قرض الحسنه | وام بازنشستگان فولاد

خبر داغ عصرگاهی برای بازنشستگان متفاضی وام | مرحله چهارم وام بازنشستگان واریز شد

مدیر مالی صندوق بازنشستگی فولاد از واریز مرحله چهارم وام قرض الحسنه بانک صادرات خبر داد.

خبر داغ عصرگاهی برای بازنشستگان متفاضی وام | مرحله چهارم وام بازنشستگان واریز شد

وام بازنشستگان | الهام ستارپور گفت: وام مرحله چهارم بانک صادرات به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای ۸۷۰ بازنشسته صندوق بازنشستگی فولاد که حساب حقوقی ایشان نزد بانک صادرات است، واریز شد.

وی افزود: برنامه ریزی برای پرداخت مرحله پنجم وام ضروری متقاضیان بانک صادرات آغاز شده و در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد./ ایلنا

وام بازنشستگان

آموزش نحوه ثبت نام وام بازنشستگان کشوری

صندوق بازنشستگی کشوری تسهیلاتی را برای بازنشستگان در نظر گرفته است که این افراد‌ می‌توانند با رعایت شرایط مشخص شده، برای دریافت آن ثبت نام کنند.

وام ضروری بازنشستگان برای رفع مشکلات اضطراری و غیرمنتظره‌ای است که بازنشستگان ممکن است با آن مواجه شوند. صندوق بازنشستگی کشوری مانند سایر نهادهای اعطای تسهیلات در کشور، برای این وام شرایطی را مشخص کرده که متقاضیان باید قبل از هر چیز آن‌ها را بررسی کرده و سپس درخواست خود را برای دریافت وام ضروری ارسال کنند.

یکی از مهم‌ترین شرایطی که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند این است که بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم آن‌ها‌ می‌گذرد،‌ نمی‌توانند برای این وام ثبت نام کنند. سایر شرایط مورد نظر نیز از طریق سامانه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شده است که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره‌ می‌کنیم.

ثبت نام وام ضروری این صندوق بصورت آنلاین انجام‌ می‌شود و نیازی به حضور فیزیکی و مراجعه به سازمان یا اداره‌ خاصی نیست. کافی است متقاضیان در زمانی که سامانه فعال است، درخواست خود را به شکل غیرحضوری ثبت کنند.

پس از اتمام مهلت ثبت نام وام، همه درخواست‌ها مورد ارزیابی قرار‌ می‌گیرد و بر اساس اولویت‌بندی، تسهیلات پرداخت خواهند شد. ازآنجایی‌که بودجه این صندوق محدود و تعداد متقاضیان زیاد است، امکان پرداخت همزمان تسهیلات برای همه داوطلبان وجود ندارد. بنابراین ترتیب پرداخت بر اساس معیارهای مختلفی مانند وام‌های گرفته شده، بدهی‌های مانده، میزان حقوق و موارد مشابه دیگر تعیین‌ می‌شود و تسهیلات به صورت مرحله‌ای واریز خواهد شد.

شرایط وام بازنشستگان

تمامی بازنشستگان در صورت نیاز‌ می‌توانند برای دریافت این وام نام‌نویسی کنند. تسهیلات ضروری صندوق بازنشستگی کشوری به تمامی بازنشستگان اختصاص یافته و شرایط سختی برای دریافت آن وجود ندارد. با این حال، به دلیل ازدحام درخواست‌ها برای استفاده از این وام، این درخواست‌ها از طرف صندوق رتبه‌بندی شده و تسهیلات در چند مرحله پرداخت‌ می‌شود.

شرایط این وام که توسط صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شده است را در زیر لیست کرده‌ایم:

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۳ معادل ۳۰ میلیون تومان است که فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی دریافت‌ می‌کند، واریز خواهد شد.

هرگونه تسویه حساب مربوط به وام‌های گذشته، تاثیری در اولویت‌بندی و یا احراز شرایط دریافت وام ایجاد نخواهد کرد.

متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته،‌ نمی‌توانند برای این وام ثبت نام کنند.

متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده است، مجاز به ثبت نام نیستند.

وراث پسر که تا سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیری حذف‌ می‌شوند، مجاز به ثبت نام نیستند.

فقط یکی از وراث وظیفه‌بگیر با رضایت سایر وراث‌ می‌تواند از وام استفاده کند. سایر وراث باید پس از ورود به لینک «سامانه تعهد وراث» و تکمیل آن، رضایت خود را از دریافت وام توسط متقاضی اعلام نمایند.

وارد کردن شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه برای ثبت نام وام الزامی است.

پس از اتمام مهلت ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره‌مندی از سایرتسهیلات، میزان حقوق و… مورد بررسی و اولویت‌بندی قرار می‌گیرد. سپس بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین شده و اسامی آن‌ها در سامانه اعلام‌ می‌شود.

مبلغ وام بازنشستگی و شرایط بازپرداخت آن

صندوق بازنشستگی کشوری در سایت خود اعلام کرده است که میزان تسهیلات ضروری برای بازنشستگان در سال جاری به مبلغ ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

این وام با کارمزد پایینی به میزان ۴ درصد ارائه‌ می‌شود و بازنشستگانی که از این وام استفاده‌ می‌کنند، باید آن را در مدت ۳۶ ماه یا سه سال بازپرداخت کنند.

این شرایط بازپرداخت بسیار مناسب است و بازنشستگان را دچار مشکل و چالش نخواهد کرد. برای ثبت نام در این وام، سامانه مربوطه هر ماه فعال‌ می‌شود و افراد جدید‌ می‌توانند تقاضای خود را ثبت کنند. پس از پایان هر دوره ثبت نام، صندوق بازنشستگی کشوری تسهیلات را بر اساس اولولیت به متقاضیان پرداخت و نتیجه را از طریق وب‌سایت خود اعلام‌ می‌کند.

وام بازنشستگان

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

به گزارش اندیشه معاصر، ثبت نام وام بازنشتگان کشوری به صورت آنلاین انجام‌ می‌شود و نیازی به حضور فیزیکی نیست. اما باید توجه داشت که سامانه ثبت نام فقط در چند روز از هر ماه فعال است. برای نمونه برای دوره دوم تسهیلات، از روز شنبه ۶ خرداد ماه‌ می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید. این الگو برای دوره‌های بعدی هم ادامه خواهد داشت. در ادامه مراحل ثبت نام این وام را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد

مرحله اول: ورود به سایت صندوق بازنشستگی

برای ثبت نام وام، کافی است عبارت «صندوق بازنشستگی کشوری» را در گوگل جستجو کنید و وارد اولین سایت در نتایج شوید. همچنین‌ می‌توانید نشانی اینترنتی این وب‌سایت، یعنی www.cspf.ir را در مرورگر خود وارد کنید.

با ورود به سایت، در بخش بالای آن گزینه «درگاه خدمات الکترونیکی» به رنگ نارنجی مشخص است که باید روی آن کلیک کنید تا به صفحه جدیدی هدایت شوید.

در صفحه جدید، از بخش «تسهیلات مالی»، روی گزینه « وام ضروری » ضربه بزنید. با این کار به صفحه‌ای‌ می‌رسید که شرایط وام در آن نوشته شده است. در پایین این صفحه، دکمه «ثبت نام» مشخص است که باید روی آن کلیک کنید. با این کار به صفحه جدیدی برای ورود به پنل کاربری هدایت‌ می‌شوید.

مرحله دوم: ورود به پنل کاربری خود برای ثبت نام وام بازنشستگان

درصورتی‌که در سایت صندوق بازنشستگی حساب کاربری ندارید، در این مرحله لازم است یک حساب کاربری بسازید. در صفحه جدیدی که باز شده است، در بخش پایین‌ می‌توانید گزینه «ثبت نام کنید» را بیابید.

برای ثبت نام به کد ملی و شماره تلفن به نام خودتان نیاز دارید که رمز یکبار مصرف به این شماره ارسال‌ می‌شود. بعد از ثبت نام، ۳ روش برای ورود به سامانه و پنل کاربری وجود دارد:

رمز ثابت (نام کاربری، رمز عبور)

شناسایی دو عاملی (پیامک)

شناسایی سه عاملی (دفتر کل، کد ملی، شماره حساب)

یکی از این ۳ روش را انتخاب کنید و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، به حساب خود در سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوید.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی