کد مطلب: 34155

متقاضیان وام خودرو بخوانند | پرداخت وام 100 میلیونی خودرو بدون ضامن

وام خودرو یکی از انواع وام‌های بانکی است که سالانه مورد استقبال زیادی واقع می‌شود. همانطور که گفتیم این وام در شرایطی به افراد تعلق می‌گیرد که قصد خرید از یک شرکت تولید داخلی را داشته باشند. به غیر از این، شروط دیگری هم وجود دارد.

متقاضیان وام خودرو بخوانند | پرداخت وام 100 میلیونی خودرو بدون ضامن

اگر تصمیم خرید ماشین از یکی از شرکت‌های خودروسازی ایران گرفته‌اید، تسهیلات وام خودرو به شما تعلق می‌گیرد. هر فرد می‌تواند برای دریافت تسهیلات این وام به شرکت‌های لیزینگ، خودروساز و بانک‌های دولتی و خصوصی مراجعه کند که هر کدام شرایط مخصوصی دارند.

 
شرکت
سود
نیاز به سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
نوع ضمانت
سقف وام
قسط وام
هزینه فرصت مسدودی
کل سود وام
مجموع رقم وام و سود
 طرح پیشرو بانک تجارت مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 140 میلیون 5,061,335 تومان - 42,208,074 تومان 182,308,074 تومان
 وام خودرو بانک سامان مقایسه 18 %   36 ماه سند ملک 100 میلیون 3,615,240 تومان 12,196,956 تومان 33,148,624 تومان 131,205,000 تومان
 وام خودرو بانک صادرات مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 20 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک آینده مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک انصار مقایسه 18 %   24 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک ایران زمین مقایسه 22 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک پارسیان مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک تجارت مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک حکمت ایرانیان مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک دی مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک سپه مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک قوامین مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک گردشگری مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو بانک ملی مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -
 وام خودرو پست بانک مقایسه 18 %   36 ماه ضامن رسمی 15 میلیون - - - -

دریافت تسهیلات وام خودرو از بانک‌های دولتی و خصوصی مشروط به این است که تصمیم گرفته‌ باشید از یکی از شرکت‌های خودروسازی ایرانی ماشین بخرید، در غیر این صورت، یعنی برای خرید ماشین‌های خارجی، وام به شما تعلق نخواهد گرفت. در سال اخیر به علت افزایش قیمت خودرو، وام خودرو مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده.

اولویت‌بندی برای دریافت تسهیلات خودرو بر حسب اعتباری است که مشتری نزد بانک موردنظر دارد. مواردی که اعتبار شما و ضامن یا ضامنان شما را نزد بانک بالا می‌برد شغل شما، وضعیت موجودی حساب و مبلغ واریزی فیش حقوقی شماست. بقیه مطلب به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید.

شرایط دریافت وام خودرو

وام خودرو یکی از انواع وام‌های بانکی است که سالانه مورد استقبال زیادی واقع می‌شود. همانطور که گفتیم این وام در شرایطی به افراد تعلق می‌گیرد که قصد خرید از یک شرکت تولید داخلی را داشته باشند. به غیر از این، شروط دیگری هم وجود دارد.

طبیعتاٌ وقتی برای ثبت‌نام این وام مراجعه می‌کنید باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید. متقاضی وام نباید در سیستم بانکی کل کشور سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد؛ هم‌پای این شروط، میزان حقوق دریافتی فرد، ضامن یا ضامنان باید نشان دهد که متقاضی تحت هر شرایطی توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را دارند.

شرایط گرفتن وام خودرو در انواع بانک‌ها با شرکت‌های لیزینگ و خودروساز تفاوت‌هایی دارد. برای مثال، تجربه گرفتن وام از شرکت‌های لیزینگ و خودروساز به این صورت است که سند خودروی شما در رهن شرکت فروشنده قرار می‌گیرد و تا پایان اقساط وام در رهن آن‌ها باقی می‌ماند. این اتفاق در بانک‌های دولتی و خصوصی نمی‌افتد، بانک‌ها صرفاً در بحث ضمانت است که سخت‌گیرانه‌تر عمل می‌کنند و گاهی کسب اعتماد از آن‌ها زمان زیادی می‌برد.

شما برای دریافت وام خرید خودرو حتماً به یک ضامن یا بیشتر احتیاج دارید. ضامن یا ضامنان شما برای دریافت وام یا باید کارمند رسمی باشند یا کسانی که مشتری تأییدشده بانک مورد نظرتان هستند. یک نکته قابل توجه این است که بعد از گذر از مراحل احراز صلاحیت دریافت وام، حواله وام خودرو در وجه و نام گروه خودروساز صادر می‌شود نه شما. این به این معنی است که به‌هیچ‌وجه نقدی از طرف بانک به حساب متقاضی واریز نخواهد شد.

حدود مبلغ وام خودرو در بانک‌های مختلف

حدود مبلغ این وام تا سقف ۲۰۰۰ میلیون ریال است. تقریبا تمامی بانک‌ها این تسهیلات را در قالب کارت اعتباری به مشتریان ارائه می‌کنند. محاسبه اقساط وام خودرو به این شکل است که بازپرداخت آن معمولاً در ۳۶ ماه یا ۳ سال صورت می‌گیرد. برای دریافت وام خودرو باید یک حساب قرض‌الحسنه در بانک داشته باشید که اگر می‌خواهید در اولویت دریافت وام قرار بگیرید، بهتر است مدت زمان مشخصی از افتتاح حساب قرض‌الحسنه شما گذشته باشد.

این مدت زمان معمولاً بین سه تا شش ماه و گاهی یک سال شناور است. بعضی از بانک‌ها همین شرایط را با اندکی تغییرات ارائه می‌دهند؛ بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به بانک، به سایت بانکی که برای دریافت این وام انتخاب کرده‌اید مراجعه کنید تا از آخرین تغییرات آن مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات وام خودرو

مدارک موردنیاز برای وام خودرو از این قرار است (با تأکید دوباره بر اینکه ممکن است هر بانکی تغییری در آن ایجاد کرده باشد و بهتر است این اطلاعات را از بانک هم دریافت کنید):

 1. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه (همچنین صفحه اول شناسنامه ضامن یا ضامنان)
 2. اصل و کپی کارت ملی متقاضی به همراه اصل و کپی کارت ملی ضامن یا ضامنان
 3. گواهی اشتغال به کار یا فیش حقوقی متقاضی (در این مورد ذکر میزان حقوق نیز اهمیت دارد)
 4. معرفی ضامنی که مورد قبول بانک باشد (به همراه مدارک شناسایی و فیش حقوقی)
 5. اصل و کپی فیش حقوقی ضامن یا ضامنان
 6. یک قطعه عکس از متقاضی
 7. پیش‌فاکتور خرید خودرو از یکی از نمایندگی‌های مجاز داخل کشور
 8. سه عدد تمبر مالیاتی (از خود بانک دریافت کنید)
 9. اصل و کپی اسناد مالکیت، کارت و بیمه‌نامه خودرو با امضای نمایندگی فروش خودرو

در جدولی که مشاهده کردید مقایسه تسهیلات وام خرید خودرو در سال 1403 در بین همه بانک‌ها را مشاهده می‌کنید.

سوالات متداول درباره وام خرید خودرو

آیا با دریافت وام خرید خودرو، خودرو در رهن بانک قرار می‌گیرد؟

در بانک‌ها خودرو در رهن بانک قرار نمی‌گیرد و در بحث ضمانت سخت‌گیرانه هستند و فقط با احراز صلاحیت دریافت تسهیلات توسط مشتری و احراز صحت خرید خودرو، نسبت به پرداخت اقدام می‌کنند ولی شرایط در شرکت‌های خودروساز و لیزینگ فرق دارد که می‌توانید توضیحات تکمیل‌تر را در صفحه وام خودرو رده ببینید.

آیا وام خرید خودرو به ماشین‌های خارجی تعلق می‌گیرد؟

خیر، وام خرید خودرو فقط برای ماشین‌های تولید داخل است.

مبلغ وام خرید خودرو چقدر است و آیا این مبلغ در همه بانک‌ها یکسان است؟

حدود مبلغ وام خرید خودرو بین 15 میلیون‌تا 50 میلیون است. ازآنجایی‌که این مبلغ در بانک‌ها متفاوت است می‌توانید توضیحات بیشتر را در جدول مقایسه‌ای وام خودرو رده بخوانید.

برای دریافت وام خرید خودرو، وام‌گیرنده چه شرایطی باید داشته باشد؟

وام‌گیرنده باید بیش از ۱۸ سال داشته باشد. متقاضی وام نباید در سیستم بانکی کل کشور سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد. علاوه بر این میزان حقوق دریافتی فرد، ضامن یا ضامنان باید نشان دهد که متقاضی تحت هر شرایطی توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را دارد.

آیا وام خرید خودرو به‌حساب وام‌گیرنده واریز می‌شود؟

خیر، حواله وام خرید خودرو در وجه و نام گروه خودروساز صادر می‌شود.

برای گرفتن وام خرید خودرو، چند تا ضامن باید به بانک معرفی کنم؟

بستگی دارد از چه بانکی وام خرید خودرو دریافت کرده‌اید. گاهی برای ضمانت نیاز به سند ملکی است. در صفحه وام خرید خودرو رده می‌توانید به تفکیک بانک، از نوع ضمانت دریافتی اطلاع پیدا کنید.

ارائه پیش فاکتور خرید خودرو در هنگام گرفتن وام خرید خودرو الزامی است؟

بله، پیش‌فاکتور خرید خودرو از یکی از نمایندگی‌های مجاز داخل کشور لازم است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی