کد مطلب: 34104

وام ودیعه مسکن | وام ودیعه مسکن تهران | وام ودیعه مسکن مبلغ

خبر داغ تابستانی برای مستاجران | افزایش مبلغ وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ + جزییات

در گزارش پیش رو درباره وام ودیعه مسکن و مبلغ وام ودیعه مسکن۱۴۰۳ بیشتر بخوانید.

خبر داغ تابستانی برای مستاجران | افزایش مبلغ وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ + جزییات

وام ودیعه مسکن به متقاضی که خودش یا همسرش در زمان ثبت‌نام ملک یا زمینی داشته باشند، تعلق نمی‌گیرد و اگر بعد از دریافت وام خلاف این موضوع ثابت شود، جریمه‌ها و خسارت‌ها برعهده دریافت‌کننده وام خواهد بود. از طرف دیگر بانک‌هایی که به مستاجران درباره آن پرداخت می‌کنند، به کمک سامانه سمات بانک مرکزی وضعیت تسهیلات فعلی متقاضی و همسر او را در حوزه مسکن چک می‌کنند.

به همین خاطر طبق روال سال‌های گذشته شامل متقاضیانی که خودشان یا همسرشان درحال پرداخت اقساط وام ساخت مسکن، وام خرید مسکن و بقیه تسهیلات حوزه مسکن هستند، نمی‌شود.

برخلاف سال‌های گذشته قرار است بدون شک و شبهه‌ای درباره میزان سود و نحوه اقساط به مستاجران پرداخت شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی اقساط وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲ با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی ۲۳ درصد محاسبه می‌شود و بازپرداخت اقساط آن ، بسته به توافق بانک و متقاضی و حداکثر پنج سال خواهد بود.

ذاتا به‌عنوان تسهیلاتی برای مستاجران متاهل طراحی شده، اما خانم‌های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می‌توانند از این وام استفاده کنند.

همه‌چیز درباره تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مستاجران متقاضی آن تسهیلات حداقل شش ماه بعد از امضای اجاره‌نامه و دریافت کد رهگیری مجاز به ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات است.

وام ودیعه مسکن

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ یا لینک سایت وام مستاجران، به نشانی tem.mrud.ir، بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه، می توان جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ اقدام نمود.

از شرایط این وام ودیعه، می توان به متاهل یا سرپرست خانوار بودن متقاضی، اشاره کرد. کارت ملی و اجاره نامه، نیز از جمله مدارک لازم، برای دریافت این وام می باشد.

وام ودیعه مسکن همانطور که از اسمش پیداست برای خانه‌به‌دوش‌ها پیش‌بینی شده و کسی که درخواست دریافت چنین تسهیلاتی را داشته باشد، باید اجاره‌نامه ارائه کند. بین اجاره‌نامه‌های معمولی و اجاره‌نامه‌هایی که در بستر سامانه املاک و مستغلات به ثبت رسیدند و نهایتا منجر به دریافت کد رهگیری می‌شوند، تفاوتی وجود ندارد، اما نکته مهم اینجاست که متقاضی حداقل شش ماه بعد از امضای اجاره‌نامه و دریافت کد رهگیری مجاز به ثبت‌نام برای دریافت آن است.

شرایط زمان قراداد اجاره برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳، تنها محدود به شرایط مربوط به متقاضیان دریافت تسهیلات اجاره خانه و همچنین، نوع قرارداد اجاره نامه تنظیم شده نمی باشد، بلکه برای دریافت این تسهیلات مسکن، لازم است که شروط مربوط به زمان انعقاد قراداد اجاره نیز رعایت گردد.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهر سازی در سال قبل، برای اینکه ثبت نام متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن، مورد موافقت قرار گیرد و وی جهت دریافت تسهیلات اجاره خانه سال ۱۴۰۳ معرفی گردد، لازم است که قرارداد اجاره او، حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن ، منعقد شده باشد. بنابراین، چنانچه زمان انعقاد قرار داد اجاره ارائه شده، مربوط به بعد از این بازه زمانی باشد، متقاضی واجد شرایط زمان قراداد اجاره برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ نخواهد بود.

مبلغ وام ودیعه مسکن۱۴۰۳

به گزارش اندیشه معاصر، ثبت نام، در هر سامانه ای، من جمله سامانه ثمن نهضت مسکن ، همواره با سوالاتی برای ثبت کنندگان در آن، همراه می باشد. مهم ترین و اولین سوالی که در رابطه با وام اجاره مسکن، مطرح می شود، این سوال است که میزان وام اجاره مسکن چقدر می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، در سال گذشته، مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن، برای شهر تهران، کلانشهر ها و همچنین، سایر شهر ها به ترتیب، ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان بوده است. اما با توجه به مساله تورم، میزان وام اجاره مسکن، نسبت به سال های گذشته، افزایش یافته و به ترتیب زیر می باشد:

سقف میزان وام اجاره مسکن برای شهر تهران : ۲۰۰ میلیون تومان

 

سقف میزان وام اجاره مسکن برای مراکز استان ها : ۱۵۰ میلیون تومان

سقف میزان وام اجاره مسکن برای سایر شهر ها : ۱۰۰ میلیون تومان

سقف میزان وام اجاره مسکن برای روستاها : ۴۰ میلیون تومان

وام ودیعه مسکن
نرخ سود وام ودیعه مسکن

بخشنامه افزایش سقف فردی تسهیلات کمک ودیعه مسکن که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده، همچنان اشاره‌ای مبهم به نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن دارد. با اینکه در آن قید شده دوره بازپرداخت وام حداکثر پنج ساله است اما نرخ سود را به «مصوبه شورای پول و اعتبار» موکول کرده‌اند.

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به این ترتیب مشخص نیست با نرخ سود ۱۸ درصد انجام می‌شود یا ۲۳ درصد. تنها تکلیف نرخ سود وام ودیعه مسکن ۳۰۰ میلیونی قابل پرداخت در طرح جوانی جمعیت مشخص است که به‌صورت قرض‌الحسنه محاسبه خواهد شد. همین دعوای ادامه‌دار بر سر نرخ سود موجب شده تا صف آن برای نیمی از متقاضیان به درازا بکشد.

اعداد و ارقام به ما می‌گویند تا کنون یک میلیون و ۶۵۴ هزار و ۳۶ نفر از متقاضیان در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کردند. از این تعداد یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۸۷۵ نفر حائز شرایط دریافت آن شناخته شدند، اما تا الان یک میلیون و ۳۳ هزار و ۳۰۵ نفر به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

بانک‌ها هم که علاقه چندانی به پرداخت اینگونه تسهیلات تکلیفی ندارند، ترجیح می‌دهند به صورت لاک‌پشتی عمل کنند و بنابراین طبق آخرین آمار که توسط احمد خادمیان، مدیرکل دفتر طرح‌های نهضت ملی مسکن اعلام شده، آن‌ها فقط با ۴۴۵ هزار و ۶۸ نفر عقد قرارداد کردند./اندیشه معاصر

اقساط وام ودیعه مسکن تهرانی‌ها

 

اقساط ماهانه برای مستاجری که در تهران زندگی می‌کند، حدود پنج میلیون و ۷۸ هزار تومان است. جمع کل اقساط حدود ۳۰۴ میلیون و و ۷۲۱ هزار تومان و سود کل وام حدود ۱۰۴ هزار و ۷۲۱ تومان خواهد بود.

اقساط وام ودیعه مسکن برای کلان‌شهرها

اقساط ماهانه آن برای این افراد، حدود سه میلیون و ۸۰۹ هزار تومان، جمع کل اقساط حدود ۲۲۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و سود کل وام حدود ۷۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

اقساط وام ودیعه مسکن برای سایر شهرها

برای ساکنان شهرها به غیر از کلان‌شهرها ۱۰۰ میلیون تومان است. مبلغ هر قسط برای مستاجران این شهرها، ماهی حدود ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان است. جمع کل اقساط آن‌ها ۱۵۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و سود کل وام هم حدود ۵۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است.

اقساط وام ودیعه مسکن روستانشینان

سال گذشته بود که سخنگوی دولت اعلام کرد که برای اولین بار به روستاییان به میزان ۴۰ میلیون تومان اختصاص پیدا می‌کند. اگر قرار باشد فردی که در روستا ساکن است این میزان از وام را دریافت کند، ماهانه باید حدود یک میلیون و ۱۵ هزار تومان کنار بگذارد. جمع کل اقساط او هم حدود ۶۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان و سود کل وام نیز ۲۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان می‌شود

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی