کد مطلب: 34027

قیمت گوشت | قیمت گوشت قرمز | قیمت گوشت گاو

قیمت گوشت قرمز امروز ۶ تیر ۱۴۰۳ | ​گوشت خورشتی گوسفندی 655 هزار تومان شد

قیمت گوشت قرمز امروز 6 تیر 1403، اعلام شد. بر اساس داده‌های منتشرشده، قیمت گوشت در چند روز گذشته تغییری نداشته، اما به دلیل مشکلات حوزه تولید، 30 تن گوشت قرمز برزیلی وارد استان گیلان شده‌ است.

قیمت گوشت قرمز امروز ۶ تیر ۱۴۰۳ | ​گوشت خورشتی گوسفندی 655 هزار تومان شد

گوشت قرمز یکی از اصلی‌ترین منابع پروتئین برای انسان به شمار می‌رود. قیمت این محصول به دلیل عوامل مختلفی نظیر میزان تولید، میزان عرضه و تقاضا، هزینه‌های تولید، صادرات و واردات و ... متغیر است. افزایش قیمت این محصول می‌تواند به عواملی همچون تورم، مرتبط باشد. همچنین افزایش قیمت گوشت، می‌تواند قدرت خرید مردم را برای تهیه این محصول کاهش دهد.

قیمت گوشت قرمز، امروز 6 تیر 1403، اعلام شد براساس داده‌های منتشرشده از سوی انتخاب، گوشت نیم‌شقه گوسفندی حدود پنج کیلو‌گرمی، 779 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، ران گوسفندی 810 هزار تومان، بسته شقه گوسفندی 10 کیلو‌گرمی هم 779 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، به فروش می‌رسد.

​گوشت خورشتی گوسفندی بدون استخوان و بدون چربی با قیمت 655 هزار تومان، ماهیچه گوسفندی با قیمت یک میلیون و 110 هزار تومان و شقه گوسفندی تنظیم بازار با قیمت 699 هزار تومان  در بازار توزیع می‌شود.

راسته مغز گوسفند سنگسر و شهمیرزاد 655 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، گوشت شقه گوسفندی 698 هزار تومان و سردست گوسفندی بره در بسته‌های 3.5 کیلوگرمی 695 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین ران ممتاز گوسفندی با قیمت 919 هزار تومان، گردن گوسفندی با قیمت  670 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم و همچنین شیشلیک با قیمت 735 هزار تومان در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

​مقایسه قیمت گوشت قرمز

قیمت‌ها نسبت به چند روز گذشته تغییری نداشته، اما همچنان ماهیچه گوسفندی، ران ممتاز گوسفندی و گوشت شقه گوسفندی، قیمت بالا‌تری نسبت به سایر اقلام گوشت قرمز دارند.

واردات 30 تن گوشت قرمز به استان گیلان

 طبق اطلاعات منتشرشده توسط مهر، صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از واردات گوشت قرمز به استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: از آنجایی که به دلیل مشکلات حوزه تولید، چالش‌هایی برای تأمین گوشت قرمز ایجاد شده،  بنابراین طبق سیاست دولت، واردات گوشت قرمز، از کشور‌های تولید‌کننده در قالب دیپلماسی غذایی دنبال شده است.

به گفته این مقام مسئول، با هماهنگی و برنامه‌ریزی شرکت‌ امور پشتیبانی دام کشور، 30 تن گوشت قرمز از کشور برزیل وارد استان گیلان شده‌است.

بر اساس این گزارش، قیمت گوشت قرمز به دلیل تأثیر در قدرت خرید مردم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. طی چند روز گذشته قیمت‌ها تغییری نداشته اما با توجه به بالا بودن قیمت برخی از اقلام گوشت و همچنین مشکلات حوزه تولید، احتمال بالا رفتن قیمت‌ها در روز‌های آینده وجود دارد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی