کد مطلب: 33986

لو رفتن عاملان 13 قتل سریالی پس از 15 سال | بی رحمانه آدم می کشتند + جزییات

عاملان 13 قتل سریالی در گرگان که پس از 15 سال فعالیت پنهانی رازشان فاش شد.

لو رفتن عاملان 13 قتل سریالی پس از 15 سال | بی رحمانه آدم می کشتند + جزییات

8 فروردین‌ماه سال 94، مرد 50 ساله‌ای به همراه دو پسرش در جریان سرقت خودرویی در خیابان گاز شهر گرگان وقتی با مقاومت راننده مواجه شدند، با شلیک گلوله وی را در برابر دیدگان همسرش به قتل رساندند.

خیلی زود تیمی از پلیس آگاهی گرگان وارد عمل شد و با دستور بازپرس شعبه 6 دادسرای گرگان به تحقیق از شاهد جنایت مسلحانه پرداختند.

زن جوان که وحشت‌زده و عزادار بود در باره مشخصات متهم به مأموران گفت مرد تیرانداز ابروهایی کمرنگ‌تر از موهایش داشت و به نظر رنگش خرمایی بود.

بازداشت خانواده جنایتکار

کارآگاهان با همین سرنخ‌ها بود که به اقدامات اطلاعاتی دست زدند و مردی به نام «حسین» را همراه دو پسر تبهکارش شناسایی کردند. این در حالی بود که تجسس‌ها نشان می‌داد این پدر و پسران از سال 70 بارها به دلیل سرقت‌های خشن دستگیر و پشت‌ میله‌های زندان گرفتار شده‌اند.

راز هولناک

مأموران با شناسایی مخفیگاه حسین و پسرانش در عملیات غافلگیرانه‌ای هر سه را بازداشت کردند و در جریان بازجویی‌ها وقتی با همسر آخرین قربانی‌شان مواجه شدند، سکوت را شکستند و انگیزه‌شان را سرقت دانستند. حسین گفت اگر راننده مقاومت نمی‌کرد، زنده می‌ماند، سپس اقرار کرد این نخستین قتل وی و پسرانش نبوده و آنها دو قتل دیگر همراه با مردی خطرناک به نام «تیمور» مرتکب شده‌اند.

باند جنایتکار

حسین و پسرانش پرده از فعالیت باند جنایتکاری با هدایت تیمور برداشتند و فاش کردند این شبکه مخوف مجهز به کلاشینکف و کلت کمری بوده و بیشتر به سرقت تراکتور، موتور آب و خودرو دست می‌زنند و هر کسی را که در برابرشان مقاومت کند با شلیک گلوله می‌کشند. حسین گفت: من و پسرانم با تیمور و مرد دیگری به نام «حسین. د» دست به این سرقت‌ها می‌زدیم و اموال سرقتی را به‌راحتی می‌فروختیم که البته من تنها در 3 قتل مسلحانه حضور داشتم که عامل شلیک خودم بودم و در یکی از آنها هم تیمور و حسین. د حضور داشتند، تیمور تیراندازی کرد و مالباخته را کشت.

مرگ دومین رئیس باند

کارآگاهان که باور نمی‌کردند با یکی از مخوف‌ترین باندهای جنایتکار روبه‌رو هستند، در نخستین اقدام به ردیابی تیمور پرداختند و خیلی زود پی بردند وی که رئیس دوم باند بوده، در جریان سرقت کابل برق از پا درآمده است.

بازداشت گرداننده باند حسین. د، رئیس باند مخوف دزدان جنایتکار بود که با راهنمایی‌ پدر و پسرانش تحت تعقیب گرفته شد و کارآگاهان خیلی زود وی را به دام انداختند.

حسین. د که باور نمی‌کرد پس از 15 سال جنایت و سرقت بازداشت شده باشد، اعتراف کرد یک باند سازمان‌یافته از 6 عضو اصلی و 9 نوچه خرده‌پا تشکیل داده و در شهرهای مختلف استان‌های گلستان و مازندران به سرقت‌های مسلحانه دست زده است، اما همه جنایاتش را در استان گلستان و در شهرهای گرگان، کردکوه، علی‌آباد گنبدکاووس، خان‌ببین و دلند مرتکب شده است.

13 قتل زنجیره‌ای

حسین. د در اعترافاتش ادامه داد در این مدت 11 قتل را خودم انجام دادم و در صحنه یک جنایت دیگر حضور داشتم. وی افزود: هر وقت با مقاومتی روبه‌رو می‌شدیم، با کلاشینکف و کلت کمری مالباخته‌ها را می‌کشتیم و اگر کسی مقاومتی نمی‌کرد، پس از سرقت پا به فرار

می‌گذاشتیم.

کارآگاهان با این اقرارها، 2 عضو اصلی بازمانده از شبکه جنایتکاران را بازداشت کردند و پی بردند که آنها در 15 سال گذشته دست به سرقت 16 تراکتور، 10 کندوی عسل به میزان 660 جعبه و 100 موتور آب از استان‌های گلستان و مازندران زده‌اند.

بازداشت 15 عضو باند

کارآگاهان در بررسی‌های گام به گام توانستند همه 15 عضو باند را یکی پس از دیگری دستگیر کنند و آنها به مشارکت در سرقت‌ها یا خرید اموال سرقتی اعتراف کردند و پرونده برای بررسی‌های قضایی و صدور کیفرخواست در اختیار بازپرس قرار گرفت.

فقط 3 عضو اصلی

در بررسی‌های پلیسی وقتی مشخص شد 3 عضو این باند قاتلان اصلی هستند، آنها با قرار بازداشت موقت در زندان ماندند و 12 عضو دیگر باند با سپردن وثیقه آزاد شدند.

بازسازی صحنه جنایات

این 3 جنایتکار با اقرارهای هولناک در حضور بازپرس پرونده از شعبه 6 دادسرای گرگان و تیم کارآگاهان سر همه صحنه‌های جنایات حاضر شدند و به بازسازی جزئیات قتل‌هایشان پرداختند که مطابقت کاملی با پرونده قربانیان داشت.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی