کد مطلب: 33955

قیمت گوشت | قیمت گوشت قرمز | قیمت گوشت امروز

جدیدترین قیمت گوشت قرمز و دام امروز ۴ تیر | افزایش قیمت گوشت نسبت به هفته گذشته !

قیمت گوشت قرمز امروز، 4 تیر 1403 اعلام شد. بر اساس داده‌های منتشرشده، برخی از انواع گوشت قیمت بالایی دارد و ممکن است تقاضای آن از سوی مصرف‌کننده کاهش یابد. همچنین قیمت برخی از انواع گوشت هم نسبت به هفته گذشته، افزایش هشت درصدی داشته است.

جدیدترین قیمت گوشت قرمز و دام امروز ۴ تیر | افزایش قیمت گوشت نسبت به هفته گذشته !

قیمت گوشت | گوشت قرمز اغلب به عنوان یک بخش مهم از رژیم غذایی مردم ایران شناخته می‌شود. اما قیمت این محصول پر‌طرفدار در جامعه ایران به دلایلی نطیر تورم، میزان تولید و عرضه و تقاضا متغیر است. از آنجایی که واردات گوشت قرمز هم در ایران انجام می‌شود، نرخ ارز، تورم و ... ممکن است در قیمت نهایی این محصول تأثیر‌گذار باشد.

طبق اطلاعات منتشرشده توسط انتخاب، قیمت گوشت قرمز امروز 4 تیر 1403 اعلام شد. براساس داده‌های منتشرشده گوشت نیم‌شقه 779 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم، ران گوسفندی، 810 هزار نومان، گوشت خورشتی بدون استخوان و بدون چربی هم 655 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به فروش می‌رسد.

​بسته شقه گوسفندی با قیمت 779 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، قلوه‌گاه گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد با قیمت 199 هزار تومان و شقه گوسفندی تنظیم بازار با قیمت 699  هزار تومان در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

ماهیچه گوسفندی یک میلیون و 110 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم، راسته مغز گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد 655 هزار تومان و گوشت شقه گوسفندی 698 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

سردست گوسفندی بره در بسته‌های 3.5 کیلوگرمی با قیمت 695 هزار تومان به ازای هرکیلوگرم، ران ممتاز گوسفندی با قیمت 919 هزار تومان و راسته بدون استخوان گوسفندی با قیمت  یک میلیون و 95 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

​مقایسه قیمت انواع گوشت

برخی از اقلام گوشت قرمز قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارند. یه طور مثال امروز ران ممتاز گوسفندی، راسته بدون استخوان گوسفندی و ماهیچه گوسفندی قیمت  بالاتری نسبت به سایر انواع گوشت دارد که این می‌تواند سبب کاهش مصرف این اقلام توسط مصرف‌کنندگان شود.

در این میان، قلوه‌گاه گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد، گوشت خورشتی گوسفندی بدون استخوان و بدون چربی و راسته مغز گوسفند سنگسر و شهمیرزاد قیمت‌های مناسبی نسبت به بقیه اقلام گوشت قرمز دارد.

همچنین گوشت خورشتی بدون استخوان و بدون چربی و راسته مغز گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد، نسبت به هفته گذشته رشد 8 درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت گوشت قرمز به عنوان یک محصول محبوب در جامعه ایرانی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. با توجه به اینکه قیمت برخی از انواع گوشت نسبت به هفته گذشته افزایش یافته، احتمال افزایش قیمت برای سایر انواع گوشت در روز‌های آینده وجود دارد.

قیمت دام زنده امروز ۴ تیر ۱۴۰۳ اعلام شد

قیمت دام زنده، امروز، 4 تیر 1403، اعلام شد. بر اساس داده‌های منتشرشده، گوسفند زنده در استان‌های تهران و اصفهان بیشترین قیمت را دارد و بیشترین قیمت گوساله زنده هم متعلق یه استان تهران است. استان خراسان رضوی نیز همچنان پایین‌ترین قیمت گوساله زنده در کشور را دارد.

دامپروری به‌عنوان یکی از ارکان اساسی کشاورزی، نقش مهمی در اقتصاد و معیشت مردم  ساکن روستاها دارد. دام زنده در ایران به دلیل تولید گوشت و محصولات لبنی، اشتغال‌زایی و ارزش صادراتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین از آنجایی که دام زنده در چرخه اقتصادی کشور تأثیر‌گذار است، قیمت دام زنده هم اهمیت قابل توجهی برای مردم پیدا می‌کند.

قیمت گوسفند زنده در استان‌های مختلف کشور

 طبق داده‌های منتشرشده توسط پایگاه خبری  صنعت مرغداری و دامپروری کشور، گوسفند زنده در تهران حداقل 320 هزار تومان و حداکثر 335 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به فروش می‌رسد.

​در استان اصفهان، قیمت دام زنده از 280 هزار تومان شروع می‌شود و تا 330 هزار تومان ادامه دارد.

گوسفند زنده در استان خراسان رضوی بین 325 هزار تومان تا 330 هزار تومان متغیر است.

در استان فارس هم گوسفند زنده از 295 هزار تومان تا 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

​در استان همدان گوسفند زنده از 280 هزار تومان تا 312 هزار تومان و در استان قم از 310 هزار تومان تا 315 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

قیمت گوسفند زنده در استان مرکزی و چهار محال و بختیاری هم اعلام شده که در استان مرکزی حداقل 290 هزار تومان و حداکر 295 هزار تومان، در استان چهارمحال بختیاری هم حداقل قیمت گوسفند زنده 260 هزار تومان و حداکثر آن 300 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است.

قیمت گوساله زنده در استان‌های مختلف

در استان تهران، قیمت گوساله زنده از 200 هزار تومان شروع می‌شود و تا 210 هزار تومان ادامه دارد.

در استان اصفهان هم گوساله زنده از 180 هزار تومان تا 200 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به فروش می‌رسد.

در استان خراسان رضوی، گوساله زنده از قیمت 180 هزار تومان تا قیمت 190 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

قیمت گوساله زنده در استان فارس، بین 190 هزار تومان تا 195 هزار تومان متغیر است.

در استان همدان هم گوساله رنده از 190 هزار تومان تا 205 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در استان قم هم گوساله زنده از 195 هزار تومان تا 205 هزار تومان به فروش می‌رسد.

گوساله زنده در استان مرکزی، از قیمت 190 هزار تومان تا 205 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

مقایسه قیمت‌ها

با توجه به قیمت‌های اعلام شده، گوسفند زنده در استان‌های تهران و خراسان رضوی بیشترین قیمت و در استان چهارمحال بختیاری کمترین قیمت را دارد. همچنین بیشتری قیمت گوساله زنده متعلق به استان تهران و کمترین آن متعلق به استان خراسان رضوی است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی