کد مطلب: 33952

قیمت رانا | قیمت رانا صفر | قیمت رانا پلاس

ارزان‌ترین محصول ایران خودرو در بازار چند شد ؟ | تفاوت قیمت رانا در کارخانه و بازار + جدول

آخرین قیمت انواع خودرو رانا برای امروز ۴ تیر ماه ۱۴۰۳ به شرح زیر است.

ارزان‌ترین محصول ایران خودرو در بازار چند شد ؟ | تفاوت قیمت رانا در کارخانه و بازار + جدول

آخرین قیمت انواع خودرو رانا برای امروز ۴ تیر ماه ۱۴۰۳ به شرح زیر است.

قیمت رانا صفر امروز

قیمت رانا پلاس ارتقا یافته مدل ۱۴۰۳ با کاهش ۱۰ میلیونی ۶۱۰میلیون تومان شد.

مدل ۱۴۰۲ رانا پلاس ارتقا یافته با افت ۱۵ میلیونی ۵۹۰ میلیون تومان است.​

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۲ با کاهش قیمت ۲۰ میلیونی ۵۷۵ میلیون تومان شد.

قیمت رانا پلاس پانورامای ارتقا یافته نیز در بازار خودرو ۶۷۰ میلیون تومان شد.

قیمت رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ به ۶۳۰ میلیون تومان رسید.

قیمت رانا پلاس در کارخانه

بر اساس قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو در آبان ماه رانا پلاس ارتقا یافته ۴۳۴ میلیون تومان است قیمت رانا پلاس هم در نمایندگی ۳۲۲ میلیون تومان است و ایران خودرو مبلغ فروش رانا پلاس پانوراما را ۳۴۳ میلیون تومان مشخص کرده است.

معرفی خودروی رانا

رانا نسل جدید سواری های ایران خودرو است که نسخه ارزان قیمت پژو ۲۰۶ اس دی است این محصول به عنوان سومین خودروی ملی در سال ۱۳۸۸ معرفی شد نسل های اول این خودرو با نام رانا LX و رانا EL بودند اما پس از آن ایران خودرو این سدان را با نام رانا پلاس و رانا پلاس پانوراما وارد بازار کرد.

رانا پلاس گیربکس ۵ دنده ای تولید می شود اما رانا پلاس پانوراما گیربکس ۶ دنده ای دارد شتاب رانا برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر ۱۲ ثانیه است و مصرف سوخت آن برای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش ۶.۶ لیتر است.

رانا یک سدان خانوادگی است که جزو ارزان ترین محصولات ایران خودرو به شمار می رود.

با مطالعه جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره قیمت روز خودروهای رانا به دست خواهید آورد./اقتصادآنلاین

قیمت انواع خودرو رانا برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

 

پلاس ارتقا یافته

۱۴۰۲

صفر

۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰

پلاس ارتقا یافته

۱۴۰۲

صفر(نمایندگی)

۴۳۴.۵۰۰.۰۰۰

پلاس ارتقا یافته

۱۴۰۳

صفر

۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰

پلاس

۱۴۰۲

صفر

۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰

پلاس

۱۴۰۲

صفر (نمایندگی)

۳۲۲,۲۳۵,۰۰۰

پلاس پانوراما ارتقا یافته

۱۴۰۲

صفر

۶۷۰,۰۰۰,۰۰۰

پلاس پانوراما

۱۴۰۲

صفر

۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰

پلاس پانوراما

۱۴۰۲

صفر(نمایندگی)

۳۴۳,۵۵۵,۰۰۰

منبع: باما

طراحی ظاهری رانا

با نگاهی به طراحی ظاهری خودرو رانا کاملا متوجه خواهید شد که این محصول در واقع فیس لیفت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار است که در بخش‌های جلو و عقب بدنه دستخوش تغییرات نسبتا اساسی شده اما نمای جانبی آن تحولات چندانی را نسبت به پژو ۲۰۶ صندوقدار تجربه نکرده است. دو کاسه چراغ نسبتا کشیده به فرمی ساده و چهارضلعی مانند در دو طرف یک جلوپنجره افقی با زمینه مشبک قرار گرفته‌اند. فضای نسبتا زیادی بین چراغ‌ها تا مه شکن‌ها روی سپر خالی باقی‌مانده که جزئیات خاصی روی آن به چشم نمی‌خورد. مه شکن‌ها نیز با مجرای ورود هوا در بخش پایین سپر در یک راستا قرار گرفته و فرم نسبتا هماهنگی با سایر المان‌های چهره رانا پدید آورده‌اند.

نمای جانبی به طور کامل تداعی‌گر پژو ۲۰۶ صندوقدار بوده و تفاوت چشمگیری در آن نسبت به پژو ۲۰۶ اس دی قابل مشاهده نیست. البته آینه‌های جانبی و زه‌های بغل درب با تغییراتی همراه بوده‌اند. همچنین قالپاق‌ رینگ‌های رانا از طراحی متفاوت نسبت به ۲۰۶ برخوردار هستند. نمای عقب رانا به طور کامل نسبت به پژو ۲۰۶ دچار تغییر شده است؛ چراغ‌ها حالتی چهارضلعی مانند داشته و دور ستون صندوق‌ عقب انحنا یافته‌اند. دهانه صندوق‌ نیز نسبتا بزرگ طراحی شده تا جای دادن اسباب و وسایل درون آن با زحمت کمتری همراه باشد. سپر عقب هم به جز دو چراغ‌ها شب نما و مه‌شکن در جوانب محل نصب پلاک تزیینات دیگری برای نمایش دادن ندارد. حضور چراغ ترمز ثانویه به صورت نوار LED روی درب صندوق یکی از ابتکارات ایران خودرو در طراحی رانا به شمار می‌رود. به طور کلی می‌توان چنین اظهار داشت که نمای ظاهری رانا در مقایسه با پژو ۲۰۶ اندکی مدرن‌تر و امروزی‌تر به نظر می‌رسد اما با توجه به اصالت پژو ۲۰۶، هنوز بسیاری از مشتریان ظاهر اصیل ۲۰۶ را به شمایل جدید رانا ترجیح‌ می‌دهند.

رانا

طراحی داخلی رانا

درون کابین رانا سرشار از پلاستیک‌های خشک و ادوات کم کیفیت است که همان ابتدا می‌تواند ذوق سرنشین را تا حد زیادی کور کند. با این حال کیفیت متریال کابین ایران خودرو رانا در مقایسه با رنو تندر ۹۰ و یا داشبورد جدید انواع مشتقات پژو ۴۰۵ چندان هم کم کیفیت به نظر نمی‌رسد. طراحی داشبورد و رویه درها نسبت به پژو ۲۰۶ کاملا تغییر کرده و البته از جذابیت کمتری در مقایسه با آن برخوردار شده است. طرح سه شاخه غربیلک فرمان هم چندان چنگی به دل نزده و پنل کیلومتر شمار پشت آن تقریبا عاری از المان‌های اسپرت و جنبه‌های بصری جوان پسند است.

صندلی‌های ردیف جلو فضای مناسبی را در اختیار سرنشینان خود قرار می‌دهند؛ با وجود این افراد بزرگسال در ردیف عقب احتمالا محدودیت‌هایی از جانب فضای پا و سر را تجربه خواهند کرد. ظرفیت صندوق‌عقب ایران خودرو رانا حدود ۴۰۰ لیتر بوده و تا حد زیادی قادر به رفع نیازهای خانواده‌های کم‌جمعیت یا متوسط خواهد بود. به طور کلی می‌توان در یک جمع‌بندی چنین اظهار داشت که فضای داخلی رانا از کیفیت و طراحی بصری چندان مدرنی بهره نمی‌برد اما با این حال به دلیل تنوع کم خودروهای هم‌قیمت رانا در بازار ایران، مشتریان داخلی انتقادات زیادی را متوجه کابین رانا نکرده‌اند.

آپشن‌ها و امکانات رانا

همانطور که در ابتدا اشاره شد ایران خودرو محصول رانا را در دو تیپ ای ال (EL)  و ال ایکس (LX)،  به‌ دست مشتریان رسانده است که در این بین رانا ال ایکس ( LX)،  از امکانات رفاهی ایمنی زیر بهره می‌برد: کیسه هوا راننده و سرنشین، فرمان هیدرولیک، تهویه مطبوع دستی، سیستم صوتی با چهار اسپیکر، چراغ‌های مه شکن جلو و عقب، چراغ خطر سوم، تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از داخل، تنظیم آینه‌های جانبی برقی، شیشه بالابرهای برقی جلو و عقب، ایموبلایزر، هشداردهنده مرکزی ورود غیرمجاز، حسگر پارک عقب، قفل مرکزی با ریموت کنترل، صندلی‌های راننده و جلو با تنظیم دستی، پشت سری صندلی عقب یکپارچه با صندلی، ستون فرمان جمع شونده تلسکوپی، صفحه نمایشگر ال سی دی تک رنگ روی داشبورد، دما سنج، چراغ بدرقه، ترمز ضد قفل ABS، توزیع نیروی ترمز EBD، ترمزهای جلو و عقب دیسکی به جز مدل‌های جدید.

رانا

مزایا و معایب رانا

از جمله مزایای رانا، می‌توان به طراحی ظاهری متقاعدکننده، مصرف سوخت کم، ‌قیمت متعادل نسبت به ۲۰۶ و تندر ۹۰، گستردگی لوازم یدکی و خدمات پس از فروش و قدرت ترمزگیری مناسب آن اشاره کرد. از طرف دیگر مواردی همچون فضای نسبتا محدود ردیف عقب کابین، متریال نامرغوب فضای داخلی، عایق‌کاری نه چندان قابل قبول کابین و نفوذ زیاد صدا به آن جزو نقاط ضعف رانا در نظر گرفته می‌شوند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی