کد مطلب: 33797

ماجرای باور نکردنی پرونده سرقت های پراید برملا شد | دلیل عجیب برای سرقت 50خودرو

کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد، سارق حرفه ای خودروهای پراید را به همراه 3مالخر درحالی دستگیرکردند که بررسی ها نشان داد این دزد سابقه دار کبوتر باز بوده و 50خودرو را برای خرید کبوتران گرانقیمت سرقت کرده است.

ماجرای باور نکردنی پرونده سرقت های پراید برملا شد | دلیل عجیب برای سرقت 50خودرو

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روزگذشته درباره این ماجرای عجیب گفت:همزمان با افزایش سرقت خودروهای پراید مدل پایین در نقاط مختلف شهر مشهد،گروه ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی، تلاش گسترده ای را برای به دام انداختن سارق یا سارقان آغاز کردند وبه واکاوی تخصصی در پرونده های سرقت پرداختند.

سردار سرتیپ احمد نگهبان افزود:کنکاش های پلیس در شیوه و شگرد سرقت ها بیانگر آن بود که پلیس با دزدانی بسیار حرفه ای روبرو شده است چرا که بیشتر سرقت ها در کمتر از یک دقیقه انجام شده و دیگر اثری از خودروها پیدا نمی شد. وی گفت :با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا ،گروه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت ،جلسات تخصصی را به ریاست سرهنگ مهدی سلطانیان(سرپرست پلیس آگاهی مشهد)تشکیل دادند وبررسی کارشناسی این سرقت ها را دردستور کار قراردادند.

تمرکز پلیس در محیط جغرافیایی جرم نیز نتیجه ای نداشت چرا که سرقت مذکور در همه نقاط شهر رخ داده بود به همین خاطر تحلیل های کارشناسی برپیگیری علمی وبهره گیری از شیوه های نوین پلیسی متمرکز شد و کارآگاهان با بازبینی دوربین های ترافیکی بالاخره سارق جوانی را ردزنی کردند که دریکی از روستاهای اطراف جاده کلات سکونت داشت. فرمانده حافظان امنیت تصریح کرد:کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت دریک عملیات ضربتی و با اشراف اطلاعاتی موفق شدند این سارق جوان را در یکی از خانه های روستایی و با هماهنگی قضایی دستگیر و به مقرانتظامی هدایت کنند.سرگرد نگهبان با اشاره به اعترافات و سوابق این دزد بی رحم تاکید کرد:این سارق جوان که 3بار سابقه زندان به جرم سرقت خودرو را دارد دربازجویی ها به سرقت 50 دستگاه پراید مدل پایین در کمتر از 9ماه اعتراف کرد و3مالخر خودروها را نیز لو داد که در همان روستا زندگی می کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد:کارآگاهان که «شاه ماهی» سرقت های پراید را به دام انداخته بودند ،دریک عملیات غافلگیرانه دیگر نیز به مخفی گاه مالخران هجوم بردند و با دستگیری آنان ،تعداد زیادی قطعات اوراق شده خودروهای سرقتی را کشف کردند. بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که خودروهای پراید در همین روستا اوراق شده اند .بنابراین مالخران نیز دربازجویی های فنی کارآگاهان که با نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی همراه بود،به سلاخی خودروها معترف و مدعی شدند که لاشه های پراید را درجاده های خاکی و فرعی محدوده جاده کلات رها کرده اند. این مالخران گفتند:خودروهایی را که از سارق حرفه ای می‌خریدند در کمتر از12ساعت اوراق می کردند به طوری که هیچ اثری از خودرو باقی نمی ماند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به ماجرایی عجیب و باور نکردنی در پرونده سرقت های پراید به خبرنگار روزنامه خراسان گفت: بررسی های دقیق کارآگاهان در این پرونده نشان داد که سارق مذکور فقط با یک شاه کلید وابزار دست سازی مانند چنگک به خودروهای بدون تجهیزات امنیتی و ایمنی دستبرد می زد وپول حاصل ازفروش خودروهای سرقتی را نیز برای خرید کبوتران گرانقیمت و مقداری را هم برای اعتیادش هزینه می کرد چرا که او از کبوتربازان همان روستا بود و عشق عجیبی به کبوتر دارد.

سرتیپ دوم احمد نگهبان اضافه کرد:این سارق حرفه ای،همه سرقت ها را در ساعات خلوت عصر و درمناطق مختلف شهر انجام داده است که بررسی های تخصصی با شناسایی21 مالباخته همچنان ادامه دارد و متهم نیز با دستور قضایی روانه زندان شده است./روزنامه خراسان

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی