کد مطلب: 33694

فال ابجد | فال ابجد آنلاین | فال ابجد با تفسیر

فال ابجد امروز دوشنبه 28 خرداد 1403 | فال ابجد آنلاین با تفسیر دقیق !

فال ابجد امروز دوشنبه 28 خرداد 1403 را در ادامه بخوانید.

فال ابجد امروز دوشنبه 28 خرداد 1403 | فال ابجد آنلاین با تفسیر دقیق !

فال ابجد امروز دوشنبه 28 خرداد 1403، عنوان موضوعی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت.

فال ابجد متولدین فروردین ماه

ابجد فال شما : ج ج ب

تعبیر فال ابجد: امروز ممکن است در مسائل مرتبط با کارتان با سختی هایی روبرو شوید ولی مطمئن باشید با اراده‌ قوی در برابر سختی‌ها موفق خواهید شد.

فال ابجد متولدین اردیبهشت ماه

ابجد فال شما : د د د

تعبیر فال ابجد: شاید امروز برای خیلی‌ها روز استراحت باشد اما شما با جدیت درگیر برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به اهداف خود خواهید بود.

فال ابجد متولدین خرداد ماه

ابجد فال شما : آ ب ب

تعبیر فال ابجد: گویی در تنگنا قرار گرفته‌اید، اوضاع بر وفق مرادتان نیست. با تلاش و کوشش گشایشی رخ خواهد داد و به شما کمک می‌رسد.

فال ابجد متولدین تیر ماه

ابجد فال شما : د د د

تعبیر فال ابجد: خود را از احساسات تان جدا نکنید؛ زیرا گاهی راه‌های منطقی به تنهایی پاسخگو نیستند.

فال ابجد متولدین مرداد ماه

ابجد فال شما : ب ج ب

تعبیر فال ابجد: شما بیش از اندازه به رویاهایتان اهمیت می‌دهید. بهتر است واقع‌بین تر باشید. از رویاها بیرون بیایید و در واقعیت زندگی کنید.

فال ابجد متولدین شهریور ماه

ابجد فال شما : ب آ آ

تعبیر فال ابجد: وقت جبران فرصت‌های ازدست‌رفته است. سعی کنید در روند زندگی خود تغییراتی را ایجاد کنید.

فال ابجد متولدین مهر ماه

ابجد فال شما : آ آ آ

تعبیر فال ابجد: تا می‌توانید خود را سرگرم کار و فعالیت کنید و تا زمانی که هوا برایتان صاف و یکدست شود صبر کنید تا بتوانید موضع جدیدی را برای موضوع مدنظرتان پیدا کنید.

فال ابجد متولدین آبان ماه

ابجد فال شما : آ د ب

تعبیر فال ابجد: خیر و برکت به سوی شما سرازیر می‌شود. ممکن است صاحب ارث و میراث شوید و به مال و ثروت دست یابید.

فال ابجد متولدین آذر ماه

ابجد فال شما : ج ج د

تعبیر فال ابجد: امروز شما بر ایده‌های جدید و هوشمندانه‌ای متمرکز می‌شوید که اجرایی کردن آنها برایتان سهل و آسان است.

فال ابجد متولدین دی ماه

ابجد فال شما : ج ج ج

تعبیر فال ابجد: امروز آرامش و احساس رضایت خواهی داشت و حس می کنی تا رسیدن به مقصود فاصله‌ چندانی نداری‌.

فال ابجد متولدین بهمن ماه

ابجد فال شما : ب ب آ

تعبیر فال ابجد: امروز اهداف بلندمدت‌تان نسبت به همیشه برایتان اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

فال ابجد متولدین اسفند ماه

ابجد فال شما : آ آ ب

تعبیر فال ابجد: باید بتوانی به خودت روحیه بدهی. به سلامت روح و جسمت بیشتر اهمیت بده. با ورزش و پیاده‌روی روحیه‌ات عوض خواهد شد.

فال ابجد

حروف ابجد چه کاربرد‌هایی دارند؟

۱. ماده تاریخ: حساب ابجد در اشعار برای ساختن مادّه تاریخ بکار می‌رود و قاعده اش آن است که حروف کلمه یا مصراعی را که مادّه تاریخ در آن گنجانیده شده تجزیه می‌کنند و اعدادی را که مخصوص آن حروف است، زیر هم می‌نویسند و جمع می‌بندند. از حاصل جمع آنها، تاریخی که منظور شاعر بوده به دست می‌آید. به عنوان نمونه جالب این کار می‌توان به کلمه «عدل مظفر» اشاره کرد که با حساب جمل می‌شود ۱۳۲۴، همان سالی که مشروطیت به دست مظفرالدین شاه امضا شد.

۲. ترتیب بندی: در خیلی از متون، در ترتیب‌بندی موارد به جای شماره‌گذاری از این حروف استفاده می‌شود. در برخی کتاب‌ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره‌گذاری می‌شوند. برای شکیل‌تر شدن پیشنهاد می‌شود اگر تقسیمات مورد نظرتان از ده بیشتر بود، بعد از «ی» از «ک»، استفاده نکنید و به جای آن از «یا» استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف. = ۱۰ + ۱)، و بعد «یب» معادل ۱۲ و «یج» معادل ۱۳ الی آخر. شاید اینگونه ترتیب گذاری را تا به حال در مقدمه صفحات کتاب‌ها مشاهده کرده باشید.

۳. موسیقی: در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین از حروف ابجد استفاده شده‌است. برای نمونه نغمه‌های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بوده‌اند از: «یح یه یب‌ی ح. ه. ج. ا» و فاصله‌ها و ابعاد آن‌ها: «ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت‌های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می‌بمل، فا و سل را تشکیل می‌دهند.

۴. رمزگذاری: از این حروف برای رمزگذاری نیز استفاده می‌شود. مثلا در یک متن ممکن است به جای اشاره مستقیم به یک کلمه معادل عددی ابجد آن آورده شود یا برعکس.

۵. اسطرلاب: اُسطُرلاب، از ابزار‌های قدیم نجوم بود که برای مطالعات و محاسبات کار‌های نجومی از قبیل پیدا کردن ارتفاع و زاویه آفتاب، محل ستارگان و سیارات و منطقه البروج و به دست آوردن طول و عرض جغرافیایی محل در تمام مدت شبانه روز و فصول مختلف سال بکار برده می‌شد. با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد در گذشته خیلی از تقویم‌ها و طلسم‌هایی که بابلیان و مصری‌ها درست کرده‌اند از این حروف استفاده شده است. به همین ترتیب در علم اسطرلاب نیز از حروف ابجد استفاده می‌شود.

۶. علوم غریبه: در واقع گذشتگان معتقد بودند که عدد روح حرف است و به طور مثال بین واژگانی که عدد یکسانی به آن‌ها تعلق می‌گیرد ارتباط خاصی وجود دارد؛ و بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۷. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی نیز بسیار اهمیت داشته و در باب آن آثاری نیز به جا مانده است. از این آثار می‌توان به رساله «الدر المکنون فى علم‌ الحروف»، ‌و رساله «مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف» از محی الدین عربی اشاره کرد.

۸. طالع بینی و فال: ابجد، علم اعداد و حروف است و همین امر سبب می‌شود تا این مسئله باعث پیوند آن با بسیاری از علوم قدیم همچون ستاره شناسی و محاسبه زمان شود. این علوم نیز خود بخود و از گذشته‌های بسیار دور با سرنوشت و طالع انسان در ارتباط بود و برای همین حروف ابجد نیز از همان ابتدا با طالع بینی و فال مرتبط شد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی