کد مطلب: 33666

فال ابجد | فال ابجد با اسم مادر | فال ابجد چوب

فال ابجد امروز یکشنبه 27 خرداد 1403 | فال ابجد خود را با تفسیر دقیق ببینید !

فال ابجد امروز یکشنبه 27 خرداد 1403 را در ادامه بخوانید .

فال ابجد امروز یکشنبه 27 خرداد 1403 | فال ابجد خود را با تفسیر دقیق ببینید !

فال ابجد امروز یکشنبه 27 خرداد 1403، عنوان موضوعی است که در این پست به آن خواهیم پرداخت.

فال ابجد متولدین فروردین ماه

ابجد فال شما : ج ج ج

تعبیر فال ابجد: از امروز باید برای فردا و فرداها برنامه‌ریزی کنید. کسی که طبق یک برنامه حرکت کند به دور از هرگونه خیالبافی به مقصود خود خواهد رسید.

فال ابجد متولدین اردیبهشت ماه

ابجد فال شما : ب ب ب

تعبیر فال ابجد: به زودی بحران‌ها تمام خواهد شد. گرچه دوره‌ سختی را پشت سر گذاشتی اما همه چیز در حال تغییر است و روزهای خوبی پیش روی توست.

فال ابجد متولدین خرداد ماه

ابجد فال شما : آ آ آ

تعبیر فال ابجد: در زمینه شغلی یا درسی به موفقیتی می‌رسید که در آینده برایتان منافع زیادی را خواهد داشت.

فال ابجد متولدین تیر ماه

ابجد فال شما : د د د

تعبیر فال ابجد: نگران نباشید. وسوسه‌ها و تردیدها را از خودتان دور کنید تا بتوانید با امید به آینده هر کاری را شروع کنید.

فال ابجد متولدین مرداد ماه

ابجد فال شما : د آ ب

تعبیر فال ابجد: زندگی تان روی روال خواهد افتاد و تمام مشکلات تان به زودی از سر راه تان خواهد رفت اما باید خودتان را باور داشته باشید و نگذارید مشکلات شما را از پا دربیاورد.

فال ابجد متولدین شهریور ماه

ابجد فال شما : آ ب ج

تعبیر فال ابجد: یک سفر برایت پیش می‌آید که برای تو بسیار سودآور خواهد بود. اگر در یک برنامه تجاری مشارکت می‌کنی شانس با توست و منتظر سودی که عایدت می‌شود باش.

فال ابجد متولدین مهر ماه

ابجد فال شما : ب ج د

تعبیر فال ابجد: فرصت خوب و خاصی برای آشنایی با آدم های مختلف و اندوختن تجربه‌های سودمند است.

فال ابجد متولدین آبان ماه

ابجد فال شما : ب ب آ

تعبیر فال ابجد: یکی از دوستانت در نقش مشاور خوب و باتجربه ظاهر می شود و بسیار مفید و موثر است و به تو کمک می‌کند.

فال ابجد متولدین آذر ماه

ابجد فال شما : ب د د

تعبیر فال ابجد: زمینه‌ رسیدن تو به مقصودت مساعد می‌شود.

فال ابجد متولدین دی ماه

ابجد فال شما : ج ج آ

تعبیر فال ابجد: شما توانایی‌های زیادی را در خود می‌بینید، اگر بتوانید از آنها استفاده کنید مطمئنا به نتیجه‌های خوبی دست پیدا خواهید کرد و همچنین یک خبر بسیار خوب و عالی از کسی که اصلا انتظارش را نداشتید دریافت خواهید کرد.

فال ابجد متولدین بهمن ماه

ابجد فال شما : ب ب ج

تعبیر فال ابجد: همه چیز مطابق برنامه‌ریزی‌هایتان پیش خواهد رفت.

فال ابجد متولدین اسفند ماه

ابجد فال شما : د د ب

تعبیر فال ابجد: رویاهای زیادی در سر دارید که برایتان از اهمیت خاصی برخوردار است و هر کاری می‌کنید تا به تک‌تک آنها دست پیدا کنید. منتظر شنیدن خبرهای خوشی در این مورد باشید.

فال ابجد

حروف ابجد چه کاربرد‌هایی دارند؟

۱. ماده تاریخ: حساب ابجد در اشعار برای ساختن مادّه تاریخ بکار می‌رود و قاعده اش آن است که حروف کلمه یا مصراعی را که مادّه تاریخ در آن گنجانیده شده تجزیه می‌کنند و اعدادی را که مخصوص آن حروف است، زیر هم می‌نویسند و جمع می‌بندند. از حاصل جمع آنها، تاریخی که منظور شاعر بوده به دست می‌آید. به عنوان نمونه جالب این کار می‌توان به کلمه «عدل مظفر» اشاره کرد که با حساب جمل می‌شود ۱۳۲۴، همان سالی که مشروطیت به دست مظفرالدین شاه امضا شد.

۲. ترتیب بندی: در خیلی از متون، در ترتیب‌بندی موارد به جای شماره‌گذاری از این حروف استفاده می‌شود. در برخی کتاب‌ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره‌گذاری می‌شوند. برای شکیل‌تر شدن پیشنهاد می‌شود اگر تقسیمات مورد نظرتان از ده بیشتر بود، بعد از «ی» از «ک»، استفاده نکنید و به جای آن از «یا» استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف. = ۱۰ + ۱)، و بعد «یب» معادل ۱۲ و «یج» معادل ۱۳ الی آخر. شاید اینگونه ترتیب گذاری را تا به حال در مقدمه صفحات کتاب‌ها مشاهده کرده باشید.

۳. موسیقی: در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین از حروف ابجد استفاده شده‌است. برای نمونه نغمه‌های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بوده‌اند از: «یح یه یب‌ی ح. ه. ج. ا» و فاصله‌ها و ابعاد آن‌ها: «ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت‌های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می‌بمل، فا و سل را تشکیل می‌دهند.

۴. رمزگذاری: از این حروف برای رمزگذاری نیز استفاده می‌شود. مثلا در یک متن ممکن است به جای اشاره مستقیم به یک کلمه معادل عددی ابجد آن آورده شود یا برعکس.

۵. اسطرلاب: اُسطُرلاب، از ابزار‌های قدیم نجوم بود که برای مطالعات و محاسبات کار‌های نجومی از قبیل پیدا کردن ارتفاع و زاویه آفتاب، محل ستارگان و سیارات و منطقه البروج و به دست آوردن طول و عرض جغرافیایی محل در تمام مدت شبانه روز و فصول مختلف سال بکار برده می‌شد. با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد در گذشته خیلی از تقویم‌ها و طلسم‌هایی که بابلیان و مصری‌ها درست کرده‌اند از این حروف استفاده شده است. به همین ترتیب در علم اسطرلاب نیز از حروف ابجد استفاده می‌شود.

۶. علوم غریبه: در واقع گذشتگان معتقد بودند که عدد روح حرف است و به طور مثال بین واژگانی که عدد یکسانی به آن‌ها تعلق می‌گیرد ارتباط خاصی وجود دارد؛ و بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۷. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی نیز بسیار اهمیت داشته و در باب آن آثاری نیز به جا مانده است. از این آثار می‌توان به رساله «الدر المکنون فى علم‌ الحروف»، ‌و رساله «مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف» از محی الدین عربی اشاره کرد.

۸. طالع بینی و فال: ابجد، علم اعداد و حروف است و همین امر سبب می‌شود تا این مسئله باعث پیوند آن با بسیاری از علوم قدیم همچون ستاره شناسی و محاسبه زمان شود. این علوم نیز خود بخود و از گذشته‌های بسیار دور با سرنوشت و طالع انسان در ارتباط بود و برای همین حروف ابجد نیز از همان ابتدا با طالع بینی و فال مرتبط شد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی