کد مطلب: 33547

وام مسکن | وام ودیعه مسکن | وام مسکن دانشجویان

وام ودیعه مسکن این افراد 200 میلیون شد | آموزش جدید ثبت نام وام مسکن

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل برای شهر تهران به ۲۰۰ میلیون تومان رسید.

وام ودیعه مسکن این افراد 200 میلیون شد | آموزش جدید ثبت نام وام مسکن
وام مسکن | مسعود گنجی از افزایش مبالغ وام ودیعه مسکن متأهلی در نیمسال جاری خبر داد و گفت: مبالغ جدید وام برای ساکنین شهر تهران ۲۰۰ میلیون تومان، شهرهای بزرگ ۱۵۰ میلیون تومان و شهرهای کوچک ۱۰۰ میلیون تومان شد.

وی ادامه داد: به همین منظور دانشجویان متقاضی تا هفته آینده شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ مهلت دارند تقاضای خود را ارائه کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: دانشجویان می‌توانند درخواست قبلی خود را رد کرده و درخواست با مبالغ جدید را با شرایطی که وجود دارد، ارائه کنند.

براساس این گزارش، با افزایش وام‌های ودیعه مسکن، شرایط ضامنین هم تغییر کرده و دانشجویان متقاضی وام ودیعه مسکن براساس شرایط جدید باید ضامن معرفی کنند.

مراحل رد درخواست قبلی و ارسال درخواست با مبلغ جدید:

مراجعه دانشجوی متقاضی به اداره رفاه دانشگاه و بررسی مستندات اولیه توسط کارشناس اداره رفاه

ثبت درخواست کار برای رد وام (توسط دانشگاه)

در صورت رد درخواست وام، درخواست مجدد وام با مبالغ قبلی (۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ میلیون تومان) امکان پذیر نخواهد بود.

تأیید رد درخواست وام (توسط کارشناس صندوق)

ثبت درخواست مجدد وام توسط دانشجو به همراه تکمیل مستندات ضمانتی و بارگذاری اجاره نامه (متناسب با مبلغ وام)

تأیید و ارسال درخواست ثبت شده به صندوق (توسط دانشگاه)

در صورت عدم مراجعه دانشجو وام با همان مبالغ قبلی برای دانشجو پیگیری خواهد شد و در صورت تأیید صندوق به حساب دانشجو واریز می‌شود./سلام نو

وام مسکن

معرفی ۲ میلیون و ۱۸۴ هزار نفر برای دریافت وام مسکن

رئیس صندوق ملی مسکن درباره تعداد نفرات معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات مسکن گفت: تا امروز ۲ میلیون و ۱۸۴ هزار نفر برای انعقاد قرارداد به بانک‌ها معرفی شدند. از این رقم ۷۸۴ هزار نفر منجر به انعقاد قرارداد شده است. ۹۵۹ هزار نفر در صف انعقاد قرارداد هستند. ۴۴۱ هزار نفر دچار نقص مدرک بودند که باید مجددا درخواست خود را به جریان بیندازند. از این اعداد حدود ۷۴ هزار و ۶۵۸ واحد بابت جوانی معرفی شدند. تعداد ۲۷ هزار واحد به ایثارگران اختصاص یافته است. مسکن روستایی ۲۹ هزار و ۷۴۲ واحد و قشر محرومین نیز ۳۳ هزار و ۸۶۳ واحد بوده است. در مجموع در بخش دهک‌های کم درآمد ۶۹ هزار و ۲۳۲ واحد آغاز شده است.​

اسماعیلی تصریح کرد: پرداخت وام دهکهای یک تا چهار آغاز شده است. کسانی که در استانها در نهادهای مخلتف هستند به سازمان بهزیستی و کمیته امداد مراجعه کنند که می‌توانند از تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومان در شهرها و ۳۰۰ میلیون تومان در روستاها با سود ۲ درصد استفاده کنند.

وی با اشاره پرداخت دو میلیارد دلار از سوی صندوق توسعه ملی به پروژه های مسکونی گفت: با تاکید رهبر معظم انقلاب از منابع نفتی مقرر شد دو میلیارد دلار از این رقم در اختیار نهضت ملی مسکن قرار گیرد. در حال حاضر بخش اول این منابع به ارزش ۱۰ هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال به نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است. رقم ریالی این عدد بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود.​

وام مسکن | توزیع میلگرد دولتی از پایان اردیبهشت به پروژه‌های مسکونی

رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن خاطرنشان کرد: سال گذشته بزرگترین خرید فولادی تاریخ فولاد برای طرح نهضت ملی مسکن به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت. از ۳۱ اردیبهشت عملیات توزیع این میلگردها آغاز شد. بنیاد مسکن ۶۹ هزار تن اعلام نیاز کرده و تقاضا به طور کلی بیش از ۹۹ هزار تن واصل شده که فراتر از توان صندوق ملی است.

وی با بیان اینکه درخصوص فولاد یک خبر خوب داریم برای شرکتهای دانش بنیان داریم گفت: شرکتهای دانش بنیان که مبتنی بر فناوری‌های نوین فعالیت می‌کنند از این تشویق برخوردار می‌شوند که پس از تایید فناوری آنها می‌توانند از فولاد با نرخی که در اختیار پروژه‌های نهضت ملی مسکن قرار می‌گیرد بهره مند شوند تاانشاءالله هزینه‌های ساخت کاهش پیدا کند.

به گفته اسماعیلی، مطابق برنامه هفتم توسعه با تلاشهای بی وقفه رییس‌جمهور شهید ۲ درصد از زمین‌های کشور در اختیار طرحهای شهری قرار گرفت. در این برنامه حداقل ۲۴۰ هزار هکتار به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می‌یابد که این مساحت می‌تواند افزایش پیدا کند.

رییس صندوق ملی مسکن در پاسخ به سوالی درباره همکاری کشورهای خارجی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: در شهرهای ساحلی مکران ۲۷ نقطه ساحلی شناسایی شده که سه شهر از جمله خلیج فارس، علوی و تیس نامزد دریافت سرمایه‌گذاری خارجی شده‌اند. تعدادی شرکتهای خارجی و همچنین شرکتهای ایرانی در تراز بین‌المللی تامین مالی ساخت شهر را بر عهده می‌گیرند. در یکی از این شهرها بانک مسکن نیز ورود کرده است.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از تورم در پایان سال گذشته آسانسور بخش قابل توجهی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن خریداری شده است.

وام مسکن

پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان

اسماعیلی درباره برنامه کاهش رقم اقساط تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: به نظر من متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن نیازمند این هستند که مبلغ کل وام آنها افزایش یابد؛ زیرا متاسفانه با تورم در کشور مواجهیم. به جای آنکه در دور بعدی با بانک برای کاهش رقم اقساط مذاکره کنیم باید تلاش کنیم که مبلغ وام از ۵۵۰ میلیون تومان فعلی افزایش یابد. امیدواریم این رقم را ۷۰۰ میلیون تومان برسانیم. صندوق ملی مسکن این پیشنهاد را به شورای پول و اعتبار ارایه کرده و در این زمینه باید شورای عالی مسکن تصمیم‌گیری کند.

وی با اشاره به امتناع برخی بانکها از پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن بیان کرد: بانکهای سامان، سرمایه، خاورمیانه و دی عملکردشان در طرح نهضت ملی مسکن تقریبا صفر بوده است. در حالی که این بانکها در سال گذشته رقم قابل توجهی تسهیلات پرداخت کرده‌اند. مثلا یکی از بانکها بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات داده که باید ۲۰ درصد آن معادل ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در اختیار بخش مسکن قرار می داد که این اقدام صورت نگرفت.

وام مسکن | ساخت ۲۷۷ هزار مسکن در بافتهای فرسوده

رییس صندوق ملی مسکن با اشاره به بازآفرینی شهری در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: از ۲.۶ میلیون واحد نهضت ملی مسکن ۲۷۷ هزار واحد در بافتهای فرسوده آغاز شده است. برای احیای بازآفرینی شهری، صندوق ملی مسکن این آمادگی را دارد که پروژه‌های انبوه سازان که در بافت ساخته می‌شود، این واحدها را از آنها خریداری کند. با سرمایه‌گذار و مالک وارد مشارکت سه‌جانبه می‌شویم. اگر در پایان پروژه فرد، واحد را نخواست ما آن را برمی‌داریم و در اختیار متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن قرار می‌دهیم.

اسماعیلی، منابع در اختیار طرح نهضت ملی مسکن را حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: از محل منابع مستقیم صندوق تا کنون ۱۶ هزار میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم. ۵۱۰۰ میلیارد تومان هزینه ساخت فضاهای روبنایی، ۳۹۰۰ میلیارد تومان صرف انتقال زیرساخت پروژه های آب و برق، حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان صرف آماده سازی پروژه های مسکن مهر، ۲۰۰۰ میلیارد تومان در قالب خرید فولاد هزینه شده و مابقی ارقامی بوده که در قالب تسهیلات و ارقام مختلف در طرح نهضت ملی مسکن خرج شده که جمع آن به ۱۶ هزار میلیارد تومان می‌رسد./ایسنا

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی