کد مطلب: 33475

مستمری مددجویان بهرزیستی امشب در حساب ها | واریزی 3 میلیونی امشب در حساب مستمری بگیران | رقم یارانه معیشتی مستمری بگیران بهزیستی چقدر زیاد شد؟

مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب ذینفع نهایی واریز شد.

مستمری مددجویان بهرزیستی امشب در حساب ها | واریزی 3 میلیونی امشب در حساب مستمری بگیران | رقم یارانه معیشتی مستمری بگیران بهزیستی چقدر زیاد شد؟

مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب ذینفع نهایی واریز شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد، در راستای اجرای بند «۲» تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی مستیقماً به حساب ذینفع نهائی (حسب مورد سرپرست خانوار) مبالغ مستمری براساس شناسه ملی اعلامی از سوی سازمان بهزیستی کل کشور به حساب مددجویان این سازمان واریز و از ساعت۲۴ روز دو شنبه ۲۱ خرداد ماه قابل برداشت است.

خاطر نشان میدارد حسب اجرای بند مذکور، مستمری مددجویان کمیته امداد به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز و از طریق آن سازمان به حساب مددجویان تحت پوشش واریز خواهد شد.

رقم حقوق مستمری بگیران بهزیستی

این عدد برای خانوار یک نفره ۹۹۳۷۲۰،خانوار دو نفره ۱۴۱۹۶۰۰ ،خانوار سه نفره ۱۹۸۷۴۴۰،خانوار چهار نفره ۲۵۵۵۲۸۰و خانوارهای ۵ نفر و بیشتر ۳۱۲۳۱۲۰ تومان است،لازم به ذکر است تا پیش از شروع سال جاری و در سنوات گذشته مستمری مددجویان از طریق سازمان بهزیستی واریز می شد، ولی بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ مبنی بر واریز به حساب ذینفع نهایی از فروردین ماه واریز مستمری به حساب مددجویان عزیز از طریق سازمان هدفمندی صورت گرفته است.

جدول واریزی جدید برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

در اینجا جدول زمان پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را مشاهده می کنید.

دولت برای پرداخت پرداخت یارانه و مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد برنامه‌ریزی خاصی دارد که در جدول ذیل ارائه شده است:

یارانه معیشتی

 آخرین خبرها از واریز مستمری مددجویان بهزیستی بانک رفاه

دولت برای پرداخت پرداخت یارانه و مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد برنامه‌ریزی ویژه ای دارد.

براساس آمار هم‌اکنون تعداد مستمری‌بگیران بهزیستی و کمیته امداد به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش نبض بازار؛ دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی هر ماه مبلغی را تحت عنوان مستمری به مددجویان تحت پوشش خود پرداخت می‌کنند. بنابر آخرین آمار اعلام شده در حال حاضر تعداد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اعم از زنان سرپرست خانوار به ۵ میلیون نفر رسیده است.

همچنین در حال حاضر تعداد مستمری‌بگیران سازمان بهزیستی اعم از زنان سرپرست خانوار معلولان و ... به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است، این در حالی است که با اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم و حمایت‌های صورت گرفته تعداد پشت نوبتی‌های مستمری‌بگیر در سازمان بهزیستی به عدد صفر رسیده است.

علیرضا آنجلاسی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور  گفت: مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

وی درباره سرانه‌های پرداختی مستمری به مددجویان در سال جاری تصریح کرد: بر این اساس خانوارهای یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

افزایش 50 درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد از این ماه

۸۰ سری جهیزیه از سوی بهزیستی استان کردستان به زوج‌های تحت پوشش این نهاد اهدا شد.

 پای کار خیر که به میان می‌آید انگار خدا دست به کار می‌شود تا چرخ روزگارش را بر وفق مراد بندگان خیرخواهش بچرخاند.

امروز که مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) بود مسؤولان دست به کار شدند تا با همراهی خیرین زوج‌های جوان تحت پوشش بهزیستی را راهی خانه بخت کنند.

۸۰ سری جهیزیه به ارزش سه میلیارد تومان در مراسمی که با حضور مسؤولان استان برگزار شد، تحویل زوج‌های جوان تحت پوشش بهزیستی داده شد.

این آئین شاد، به‌مناسبت هفته ازدواج و سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)، برگزار شد تا قدمی در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آسان و حمایت از خانواده‌های نیازمند استان باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در این مراسم اظهار کرد: زوج‌های جوان باید عاشقانه زندگی کنند تا بتوانند زندگی خود را با تمام سختی‌ها پیش ببرند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی وفاداری را لازمه ماندگاری زندگی مشترک دانست و افزود: اگر زوج‌های جوان بخواهند تا پایان عمر زندگی‌شان پایدار باشد باید نسبت به هم وفادار بمانند.

وی عشق، وفاداری، صبوری و خویشتن‌داری، تقوا و توجه به اهل‌بیت و عصمت و طهارت (ع) را مورد تاکید قرار داد و گفت: صبر و شکیبایی در برابر مسائل و مشکلات زندگی از برترین خصلت و فضائل اخلاقی انسان‌ها محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اذعان کرد: انسان باید با پیش گرفتن راه‌های صبر و بردباری در برابر مصائب و مشکلات خود را بیمه کند و زوج‌های جوان باید در برابر ناملایمت‌های زندگی و رفتارهایی که از هر یک از زوجین سر می‌زند، صبور باشند تا بتوانند خانواده‌های مستحکمی را بنا نهند.

استاندار کردستان نیز در این آئین نگاه ویژه خیرین به نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی را قابل تقدیر دانست و گفت: مؤسسات خیریه آبرومندی در استان در حال خدمات‌دهی و کمک به نیازمندان هستند که زحماتشان ارزشمند است.

اسماعیل زارعی‌کوشا افزود: خدمت‌رسانی به جامعه هدف نهادهای حمایتی موجب خوشحالی و افتخار است و خوشبختانه سازمان بهزیستی از نهادهای پیشگام خدمت به مردم نیازمند است.

وی رسالت سازمان بهزیستی را به واسطه ارتباط با جامعه معلولان خطیر دانست و بیان کرد: گسترش عدالت اجتماعی، ارتقا کیفیت زندگی اقشار مردم و فراهم کردن رفاه عمومی از اهداف والای انقلاب اسلامی است و همه دستگاه‌ها باید به این امر توجه کنند.

استاندار کردستان اذعان کرد: نهادینه کردن فرهنگ ازدواج آسان و انجام کارهای خیر در جامعه لازمه تشکیل خانواده است و اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان نیازمند نقش مهمی در ترویج ازدواج آسان دارد.

زارعی کوشا اضافه کرد: باید کارهای خیرخواهانه در جامعه افزایش یابد و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش دولتی و کمک و حمایت خیرین شاهد رفع بخشی از مشکلات نیازمندان جامعه باشیم.

مدیرکل بهزیستی کردستان هم اعلام کرد: ۸۰ سری جهیزیه در قالب یازده قلم کالا به زوج‌های تحت پوشش این نهاد اهدا شد که ارزش آن ۳۰ میلیارد ریال بوده است.

حسین رسولی تصریح کرد: سازمان بهزیستی در سرفصل‌های مختلف به جامعه هدف خود خدمات ارائه می‌کند اما خدمات‌رسانی به جامعه زیرپوشش این سازمان نیاز به همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف و مشارکت مردم و خیرین دارد.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم با نگاه ویژه رئیس جمهور شهید نسبت به فقرا و نیازمندان، اتفاقات خوبی در کردستان انجام شد که برقراری مستمری خانواده‌های زیرپوشش بهزیستی یکی از خدمات ماندگار شهید رئیسی بود.

وی افزود: افزایش دو مرحله‌ای و ۵۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و افزایش ۴۰ درصدی یارانه مراکز شبانه روزی ویژه نگهداری افراد زیرپوشش از دیگر اقدامات قابل توجه در دولت رئیس جمهور شهید بود.

مدیرکل بهزیستی کردستان اضافه کرد: در سفرهای استانی رئیس‌جمهور شهید به کردستان ۹۰ میلیارد تومان به بهزیستی استان اختصاص یافت و رشد ۷۰ درصدی اعتبارات مددجویی یکی دیگر از اتفاقات بی‌نظیر این حوزه در دولت سیزدهم بود.

گرچه فعالیت‌های خیرخواهانه خیرین و ادارات و دستگاه‌های حمایتی از زوج‌های جوان کمک مؤثری به ترویج ازدواج آسان خواهد بود اما لازم است سایر ادارات و دستگاه‌ها نیز پای کار بیایند و در این حرکت خداپسندانه و نیک نقش‌آفرینی کنند.

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی