کد مطلب: 33431

درگیری مسلحانه در گیم‌نت محله نازی‌آباد | قتل هولناک 2 مردجوان

به‌دنبال درگیری در گیم‌نت محله نازی‌آباد ۲ مرد جوان به قتل رسیدند و تحقیقات برای دستگیری یکی از عاملان جنایت آغاز شد.

درگیری مسلحانه در گیم‌نت محله نازی‌آباد | قتل هولناک 2 مردجوان

به‌دنبال درگیری در گیم‌نت محله نازی‌آباد ۲ مرد جوان به قتل رسیدند و تحقیقات برای دستگیری یکی از عاملان جنایت آغاز شد.

به گزارش تسنیم، روز جمعه هجدهم خرداد ماه، درگیری مرگباری در یکی از گیم‌‌نت‌های محله نازی‌آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش داده شد.

طولی نکشید که این حادثه در بی‌سیم کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پیچید و خیلی زود تیم بررسی صحنه جرم به‌همراه قاضی سالار صنعتگر از شعبه هشتم دادسرای امورجنایی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی در گیم‌نت موردنظر با جسد 2 مرد جوان به‌نام بهروز و نیما مواجه شدند که براثر ضربات چاقو به قتل رسیده بودند؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که یکی از عاملان جنایت قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته است.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که نیما و بهروز که از قبل با یکدیگر اختلاف داشتند در گیم‌نت موردنظر همدیگر را مشاهده کردند و نهایتاً درگیر شدند که نیما به قتل می‌رسد اما در این میان پسر جوانی به‌هواخواهی مقتول که از دوستانش بوده است، وارد نزاع می‌شود و بهروز را با ضربه چاقو از پای در می‌آورد اما پس از ارتکاب جنایت فرار می‌کند.

پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جرم، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند با اقدامات اطلاعاتی ابتدا مخفیگاه مرد جنایتکار را شناسایی و سپس با دریافت مجوز‌های لازم قضایی نسبت به دستگیری وی اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، با دستور قاضی سالار صنعتگر؛ بازپرس ویژه قتل شعبه هشتم دادسرای امور جنایی، جسد 2 مرد جوان برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی جهت دستگیری متهم فراری پرونده ادامه دارد.

قتل مادر با ضربات چاقو در شرق تهران/ قاتل کینه‌جو بخشیده شد

پسر جوان که در اقدامی هولناک، مادرش را با ضربات چاقو در شرق تهران به قتل رسانده بود، با توجه به رضایت اولیای دم، فقط از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

به گزارش تسنیم، بامداد دوشنبه بیست‌ویکم آذر ماه سال 1401 بود که یکی از مأموران کلانتری 144 تهرانپارس به تلفن بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفت و گفت: در خانه‌ای در محله خاک‌سفید یک مورد مرگ مشکوک گزارش شد؛ هنگامی که به محل حادثه آمدیم جسد زنی میانسال را مشاهده کردیم که به قتل رسیده است.

همین تماس کافی بود تا کارآگاهان زبده اداره دهم پلیس آگاهی، مأموران تیم تشخیص هویت و متخصصان پزشکی قانونی به‌همراه بازپرس ویژه قتل پای در خانه موردنظر بگذارند؛ در سالن پذیرایی جسد زنی به‌نام الناز مشاهده شد که هدف ضربات چاقو از ناحیه گردن قرار گرفته بود.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت؛ مقتوله چند سال قبل از شوهرش طلاق گرفته و در این خانه همراه دو پسر 19 و 22 ساله‌اش زندگی می‌کرده است؛ فرزند بزرگتر زن جوان که ماجرا را به پلیس گزارش داده بود، به تیم جنایی گفت: طبق روال معمول به محل کارم رفتم تا اینکه ساعتی قبل به خانه برگشتم، اما هر چقدر در زدم کسی جواب نداد، وقتی با کلیدم در را باز کردم با جسد خونین مادرم روبه‌رو شدم و موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

ردپای قاتل آشنا

با توجه به اینکه قفل درب تخریب نشده بود و مقتوله آثار دفاعی نداشت، فرضیه قاتل آشنا برای کارآگاهان جنایی مطرح شد؛ از سوی دیگر تمام سرنخ‌ها حاکی از آن بود پسر کوچکتر زن جوان به‌نام نریمان که به مواد مخدر اعتیاد دارد پس از حادثه به‌طرز مشکوکی ناپدید شده و خانه‌ را به مکان نامعلومی ترک کرده‌ است.

بدین ترتیب طولی نکشید تا پسر جوان به‌عنوان مظنون تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و چند روز بعد به مأموران پلیس خبر رسید رهگذرانی در یکی از خیابان‌های شهرستان مشهد پیکر نیمه‌جان پسر جوانی را به‌نام نریمان که شباهت زیادی به قاتل فراری دارد و می‌خواسته به زندگی‌اش پایان دهد، پیدا و برای درمان به بیمارستانی منتقل کرده‌اند.

دستگیری قاتل مادر جوان

بدین ترتیب کارآگاهان جنایی با دریافت نیابت قضایی راهی بیمارستان موردنظر در مشهد شدند و با عکسی که در دست داشتند نریمان را روی تخت بخش اورژانس شناسایی کردند.

پسر جوان پس از بهبودی کامل جسمانی بازداشت و برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد؛ متهم در جریان تحقیقات ابتدایی ضمن ابراز پشیمانی صراحتاً به قتل مادر خود در خانه اعتراف و عنوان کرد این جنایت را به‌خاطر اختلافات عمیق خانوادگی مرتکب شده است.

محاکمه در دادگاه

پس از پایان تحقیقات مقدماتی، کیفرخواست متهم به‌اتهام مباشرت در قتل عمدی مادرش از سوی دادسرای امور جنایی تهران صادر شد و اوایل سال 1402، متهم پای میز محاکمه در دادگاه کیفری یک استان تهران ایستاد.

در ابتدای جلسه رسیدگی، کیفرخواست صادرشده از سوی دادسرای جنایی قرائت شد و اولیای دم مقتوله اعلام کردند که از قصاص پسر جوان گذشت کرده و او را بخشیده‌اند؛ سپس متهم از جنبه عمومی جرم در جایگاه حاضر شد و اتهام مباشرت در قتل عمدی به او تفهیم شد.

متهم گفت: به‌خاطر اختلافات خانوادگی از مادرم کینه به دل داشتم و دنبال فرصتی بودم از او انتقام بگیرم اما اشتباه کردم؛ 9 سالم بود که پدر و مادرم از یکدیگر جدا شدند و روزهای سختی در زندگی‌ام رقم خورد؛ درس نخواندم و همیشه به کارهای سخت رو آورده بودم که این اوضاع باعث شد به حشیش و گل معتاد شوم.

پسر جوان ادامه داد: پس از اینکه پدرم من را هم تنها گذاشت؛ سرگردان کوچه و خیابان بودم، تا اینکه دو ماه قبل از حادثه، مادرم من را پیدا کرد و پیش خودش برد؛ از آن روز به بعد همراه او و برادرم زندگی می‌کردم؛ به‌خاطر کینه‌ای که داشتم، کنترلم را از دست دادم و با چاقو به او حمله کردم.

او توضیح داد: پس از جنایت به مشهد فرار کردم اما چون خیلی ناراحت بودم با چاقو خودزنی کردم. در ادامه رگ گردنم، عفونت کرد که به داروخانه رفتم و مقدار زیادی قرص خریدم و پودر آن را روی زخمم ریختم و باقیمانده آن را هم خوردم تا به زندگی‌ام پایان دهم اما ناگهان بی‌هوش شدم و وقتی چشمانم را باز کردم متوجه شدم که روی تخت بیمارستان هستم.

پس از پایان اعترافات متهم قضات دادگاه کیفری یک استان تهران پایان جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی از جنبه عمومی جرم وارد شور شدند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی