کد مطلب: 33034

حقوق کارمندان | حقوق کارمندان دولتی | حقوق کارمندان بخش خصوصس

خبر مهم برای کارمندان | ترمیم حقوق کارمندان از خرداد ماه در راه است؟

بنا براین گزارش به وزارت بهداشت اجازه داده شد تا به منظور ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (بدون درج در احکام کارگزینی) تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از سر جمع اعتبارات (هزینه‌ای و اختصاصی) اقدام نماید.

خبر مهم برای کارمندان | ترمیم حقوق کارمندان از خرداد ماه در راه است؟

تصویب ترمیم حقوق کارمندان | مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی موارد اصراری بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت را به مصلحت دانست.

به گزارش مهر، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و باحضور رئیس قوه قضائیه، مدیر قوه مجریه و اکثریت اعضا، وزرای دادگستری، امور اقتصاد و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، رؤسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، همچنین رؤسای کمیسیون‌های ذی ربط مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد و بررسی موارد اصراری بخش دوم بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت فوق العاده خاص به کادر بهداشت و درمان را در دستورکار قرار داد و به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی در خصوص ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت رأی موافق داد.

بنا براین گزارش به وزارت بهداشت اجازه داده شد تا به منظور ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (بدون درج در احکام کارگزینی) تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از سر جمع اعتبارات (هزینه‌ای و اختصاصی) اقدام نماید.

در ادامه جلسه، اعضای مجمع به بررسی تبصره ۲ ماده ۲ طرح شفافیت قوای سه گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها پرداختند و مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی را با اصلاحاتی تصویب کردند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به بررسی بند پ ماده ۸ لایحه برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان پرداخت. در این بند، زمان تأسیس «شرکت مدیریت دارایی‌های شبکه بانکی» ذیل صندوق ضمانت سپرده‌ها و با سرمایه آن صندوق با هدف مولد سازی، حداکثر ظرف شش ماه است.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت پس از استماع گزارش کمیسیون اقتصادی مجمع و توضیحات مسؤلین ذی ربط در دولت و مجلس و بانک مرکزی، به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت مصوبه مجلس شورای اسلامی را با حذف شمولیت بانک‌های سالم متقاضی، به تصویب رساندند./ مهر

افزایش حقوق نجومی حقوق کارمندان از این تاریخ | افزایش 3/750/000 تومان حقوق کارمندان کی اعمال خواهد شد؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال جاری خبر داد.

افزایش 3/750/000 تومان حقوق کارمندان کی اعمال خواهد شد؟

داوود منظور ظهر پنجشنبه در شورای اداری دامغان به میزبانی فرماندار در قالب سفر استانی دوم هیأت دولت سیزدهم به استان سمنان از پیگیری بهتر شدن وضعیت معیشت کارکنان دولت خبر داد و ابراز کرد: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال جاری رقم خورده است.

وی با بیان اینکه در کنار رشد میزان دریافتی حقوق‌ها، مضافاتی مانند عائله، رفاهی و … کارمندان نیز رشد خوبی کرده است، افزود: در ارتباط با حقوق و دستمزد کارمندان اتفاقات خوبی در کشورمان رخ داده است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه تلاش شده تا تورم کاهش یابد، گفت: برنامه دولت در سال جاری تلاش مضاعف برای پایین آوردن تورم و رفاه مردم است.

منظور با بیان اینکه دولت تلاش دارد با کاهش بیشتر نرخ تورم رضایت مندی مردم کشورمان را فراهم آورد، بیان کرد: تلاش ما این است که امسال بتوانیم با پایین نگه داشتن تورم و کاهش تورم به روند بلندمدت، این امکان را فراهم کنیم که افزایش‌ها در حقوق و دستمزد به رفاه بیشتر برای مردم منجر شود.

وی درباره بودجه نیز گفت: جداول و توزیع اعتبارات بین دستگاه‌ها مشتمل بر بخش دوم قانون بودجه ۱۴۰۳ تا آخر اردیبهشت نهایی و ابلاغ می‌شود./مهر

به نوشته فرهنگیان، رتبه‌های مختلف در سال ۱۴۰۳ چقدر به حقوق فرهنگیان جدید الاستخدامی اضافه خواهد کرد:

لیسانس: حدود ۲,۳۵۰,۰۰۰ تومان

فوق لیسانس: حدود ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان

رتبه مربی معلم:

لیسانس: حدود ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان

فوق لیسانس: حدود ۳,۱۵۰,۰۰۰ تومان

رتبه استادیار معلم:

لیسانس: حدود ۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان

فوق لیسانس: حدود ۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان

حاجی بابایی «رقم ریالی» «افزایش حقوق فرهنگیان و کارمندان دولت» در سال ۱۴۰۳ را با اعمال فوق العاده خاص حقوقی اعلام کرد.

فرهنگیان و کارمندان کشور حقوقشان در سال جدید افزایش پیدا کرده است و با این افزایش حقوق دل مردم فرهنگیان و باقی کارمندان شاد شده است.

افزایش قطعی حقوق کارکنان دولت و معلمان در سال ۱۴۰۳ برای این قشر بسیار مهم و پراهمیت است و قالیباف اعلام کرد که بخش اول همچون افزایش حقوق‌ها قطعی است و از ابتدای سال آینده قابل‌اجراست.سقف خالص پرداختی از محل حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی‌ها از هر محل و تحت هر عنوان در سال آینده ۷۰ میلیون تومان خواهد بود. این خبر را جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده اعلام کرده است. افزایش قطعی حقوق کارمندان دولت و معلمان در سال ۱۴۰۳، بسیار حیاتی و اساسی برای این گروه از افراد است و به عنوان یک پیشرفت بزرگ در جهت توسعه و پیشرفت کشور شناخته می‌شود. آقای قالیباف اعلام کرده‌اند که این افزایش حقوق به صورت قطعی اجرا خواهد شد و از ابتدای سال آینده به اجرا در خواهد آمد. سقف حقوق خالص پرداختی در سال آینده از هر منبعی، از جمله حقوق و مزایا و دیگر پرداختی‌ها، به مبلغ ۷۰ میلیون تومان خواهد بود. این اطلاعات توسط آقای جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده، اعلام شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که ما تصمیم گرفتیم حداقل حقوق را به ۱۰ میلیون تومان افزایش دهیم، که این بار برابر با ۷ برابر حقوق فعلی است و به ۷۰ میلیون تومان می‌رسد که این حداکثر حقوقی است که یک فرد می‌تواند دریافت کند. این در حالی است که در سال ۱۴۰۲ حداکثر پرداخت خالص ماهانه به کارکنان دولت ۵۵ میلیون تومان بود.

در آخرین هفته‌ها، بحث درباره افزایش حقوق حداقل در سال ۱۴۰۳ بسیار داغ شده و تنش‌هایی بین دولت و مجلس در این زمینه وجود داشته است. کمیسیون تلفیق لایحه بودجه پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق حداقل را مطرح کرده است، اما دولت اعلام کرده است که فقط به افزایش ۱۸ درصدی موافق است و افزایش ۲۰ درصدی را تأیید نمی‌کند.

بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، اخیرا اعلام کرد که دولت تاکید دارد که افزایش حقوق با میانگین ۱۸ یا ۲۰ درصد، به عنوان یک پرداخت عادلانه، صورت گیرد. به این معنی که اگر کسی حقوق حداقلی یا پایینی دارد، دولت می‌تواند افزایش ۳۰ درصدی حقوق برای او اعمال کند، زیرا دریافتی او کمتر است و این افزایش برای او اهمیت دارد. اما اگر کسی حقوق ۵۰ میلیون تومانی دارد، ممکن است توجیهی برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق وجود نداشته باشد. او با افزایش ۱۰ درصدی، ۵ میلیون تومان بیشتر دریافت می‌کند.

حکومت خواستار همکاری مجلس است تا طرح افزایش حقوق در لایحه بودجه تصویب شود و از فاصله بزرگ بین حقوق کمترین و بیشترین کارگران جلوگیری شود. این اقدام به نظر می‌رسد تا به عدالت در پرداخت حقوق برسیم و از ایجاد شرایطی که مردم از حقوق خود محروم شوند جلوگیری شود. برخی معتقدند که با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور، لازم است سقف حداکثر حقوق اصلاح شود تا این فاصله بیش از پیش کوچک شود.

افزایش حقوق معلمان از جمله موضوعاتی است که همواره در جامعه بحث و جدل‌های زیادی را به همراه دارد. در سال ۱۴۰۳، حقوق معلمان نیز مورد توجه مسئولان و دولت قرار گرفت و افزایش حقوق آنها مورد بررسی قرار گرفت. افزایش حقوق معلمان نه تنها برای بهبود وضعیت اقتصادی آنها بلکه برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش نیز بسیار اهمیت دارد.

با توجه به اینکه معلمان نقش بسیار حیاتی در جامعه دارند و مسئولیت بسیار بزرگی در آموزش و پرورش نسل‌های آینده دارند، حقوق مناسب برای آنها بسیار حائز اهمیت است. افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۳ نه تنها به عنوان یک اقدام اقتصادی مهم، بلکه به عنوان یک اقدام اجتماعی و فرهنگی نیز بسیار اهمیت دارد. افزایش حقوق معلمان می‌تواند باعث افزایش انگیزه و انرژی آنها در انجام وظایف خود شود و در نتیجه موجب بهبود کیفیت آموزش و پرورش در کشور گردد. از این رو، توجه به افزایش حقوق معلمان و ایجاد شرایط مناسب برای آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید از سوی دولت و مسئولان به آن توجه ویژه‌ای شود.

میزان افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان در سال ۱۴۰۳

افزایش حقوق معلمان یکی از موضوعات مهم و حساس در حوزه آموزش و پرورش است. در سال ۱۴۰۳، با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نیاز به توسعه کیفیت آموزش، تصمیم به افزایش حقوق معلمان گرفته شد. این تصمیم به منظور جلب و نگهداری استادان متخصص و متعهد، افزایش کیفیت آموزش و ارتقای سطح تحصیلات دانش‌آموزان اتخاذ شد.

با افزایش حقوق معلمان، انگیزه آنها برای انجام وظایف خود با کیفیت بالاتر افزایش یافت. این امر منجر به بهبود روند آموزش و پرورش در کشور شد و تأثیر مثبتی بر عملکرد دانش‌آموزان داشت. همچنین، افزایش حقوق معلمان، باعث شد معلمان بیشتری به حرفه‌ی تدریس علاقه‌مند شوند و بتوانند بهترین خدمات آموزشی را به دانش‌آموزان ارائه دهند. این تغییرات از طریق ایجاد رقابت سالم در بین معلمان، به ارتقای سطح تحصیلات و دانش دانش‌آموزان کمک کرد و آینده‌ی کشور را روشن‌تر کرد. به طور کلی، افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۳ تأثیر مثبتی بر کیفیت آموزش و پرورش در کشور داشت و از اهمیت بالایی برخوردار بود.

حاجی بابایی «رقم ریالی» «افزایش حقوق فرهنگیان و کارمندان دولت» در سال ۱۴۰۳ را با اعمال فوق العاده خاص حقوقی اعلام کرد.

حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ اعلام کرد: برقراری سه هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول سه میلیون نفر از کارکنان شاغل دولت خواهد شد؛ از این رو با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با صدا و سیما، با اشاره به مصوبات مجلس برای پرداخت وام ازدواج در سال ۱۴۰۳، گفت: نمایندگان در لایحه بودجه سال آینده همچون امسال، مصوب کردند که بر اساس آن افرادی که زیر ۲۵ سال هستند، ۳۵۰ میلیون و مابقی هم ۳۰۰ میلیون وام ازدواج دریافت کنند. همچنین نمایندگان مصوب کردند تا در سال آینده به نحوی وام ازدواج را به متقاضیان پرداخت شود که تا پایان سال ۴۰ هزار متقاضی بیشتر باقی نماند، این اقدام برای نخستین بار و به منظور عمل به مصوبات مجلس از سوی بانک‌ها انجام شد.

وی همچنین با اشاره به تعیین فوق العاده خاص حقوقی برای کارکنان دولت، افزود: نمایندگان در جلسه علنی امروز مصوب کردند که حقوق کارمندان در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، این در حالی است که دولت در این بخش پیش بینی افزایش حقوق ۱۸ درصدی را در لایحه در نظر گرفته بود. همچنین مجلس مصوب کرد که سال آینده حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان پرداخت نشود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ اضافه کرد: مجلس پیرو مصوباتی حقوقی خود، فوق العاده خاصی را برای ۳ میلیون نفر از شاغلان و کارمندان در نظر گرفت، براساس برقراری این فوق العاده خاص حقوقی، ۳ هزار امتیاز در حکم حقوقی شاغلان و کارمندان اعمال می‌شود.

منبع: اقتصاد 100

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی