کد مطلب: 32982

سهام عدالت | سود سهام عدالت | ارزش سهام عدالت

واریزی 8/167/826 برای سهام عدالتی ها امشب | ارزش سهام عدالت من چقدر بالا رفت؟

ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز هشتم خرداد 1403 به 8 میلیون و167 هزار و826 تومان رسید.

واریزی 8/167/826 برای سهام عدالتی ها امشب | ارزش سهام عدالت من چقدر بالا رفت؟

ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز هشتم خرداد 1403 به 8 میلیون و167 هزار و826 تومان رسید.

 امروز سه شنبه (8 خرداد 1403)، ارزش سهام عدالت 490 هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به 7 میلیون 598 هزار و 279تومان رسید.

 شاخص کل بازار بورس نیز با 11715 واحد افزایش در ارتفاع 2.069.847 و شاخص هم  وزن در ارتفاع 681.700 واحدی قرار گرفته است.

 ارزش معاملات امروز بازار بورس3581 میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم 7110 هزار میلیارد تومان قرار داد. 

بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای فملی،فولاد،شستا،وبملت ، وغدیر، نوری و فارس صورت گرفت و شاخص های آریا،شگویا،خاور، هرمز،زاگرس،خاور،تجلی،فغدیر،فصبا بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با افزایش قیمت مواجه شدند.

ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی در 8 خرداد 1403

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (8 خرداد 1403) ارزش سهام عدالت 532 هزارتومانی دارندگان این سهام به 8 میلیون و 167 هزار و826 تومان رسید.

 رقم سود مرحله سوم سهام عدالت چقدر است ؟

جزئیات واریز مرحله سوم سود سهام عدالت اعلام شد .

مجید عشقی رئیس سازمان بورس گفت : امیدواریم تا خرداد بتوانیم سودها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم؛ البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم ۲۴ اسفندماه بود سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۴۴۶ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۴۸۲ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی ۹۰۶ هزار تومان سود دریافت کردند البته که میزان دریافتی سود بستگی به سبد سهام افراد داشت.

درباره این موضوع، در تاریخ ۲۸ فروردین ماه مجید عشقی رئیس سازمان در رسانه ملی توضیح داد: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند. این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود سهام عدالت پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم؛ البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، درباره تاریخ واریز این سود افزود: چند شرکت بخشی از سود سهام عدالت را واریز نکردند و کماکان پیگیری‌ها از سمت سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال انجام است. به محض این که سودها دریافت شود زمان واریز آن اطلاع رسانی خواهد شد.

او تاکید داشت: مسئله مهم درباره نحوه دریافت این سود این است که برای دریافت سود سهام عدالت سهامداران نباید به هیج جا مراجعه و هیچ مدرکی را نباید به کسی دهند؛ همچنین سهامداران بدانند که برای دریافت سود سهام عدالت نباید روی هیچ لینکی کلیک کنند.

او در نهایت توضیح داد: زمانی که سود مرحله سوم و تسویه سهام عدالت تعیین تکلیف شد، مثل سال‌های گذشته سود به شماره شبای بانکی افراد که در سامانه سجام اعلام کردند واریز خواهد شد. در نهایت هم سهامداران اخبار مربوط به واریز سود سهام عدالت و دیگر موارد مربوط به این حوزه را تنها از مراجع رسمی پیگیری کنند.

منبع : اقتصاد آنلاین

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی