کد مطلب: 32697

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی واریز

ثبتنام برای دریافت یارانه معیشتی | hemayat.mcls.gov.ir سایت پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی

پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir، برای دسترسی به خدمات دولتی از طریق یک سیستم واحد، راه اندازی شده است.

ثبتنام برای دریافت یارانه معیشتی | hemayat.mcls.gov.ir سایت پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی

یارانه معیشتی | پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir، برای دسترسی به خدمات دولتی از طریق یک سیستم واحد، راه اندازی شده است.

یارانه معیشتی

hemayat.mcls.gov.ir جزئیات بیشتر پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی در سامانه اعتراض

یارانه معیشتی کمک هزینه ای مباشد که دولت برای چند دهک اول قرار داده است تا آنها بتوانند کمی از مشکلات اقتصادی خود را حل کنند یارانه معیشتی که هر ماه به حساب افراد واریز میشود آنها را به شدت خوشحال میکند . یارانه معیشتی را میتوان پیگیری کرد و حتی اعتراض کرد. که در این خبر نحوه پیگیری و اعتراض را به سمق حضور شما میرسانیم.

معرفی سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir

با توجه به بالا رفتن نرخ تورم و مشکلات اقتصادی مردم، دولت به منظور کاهش مشکلات اقتصادی افراد، اقدام به روی کار آوردن طرح پرداخت یارانه نقدی کرده است. اگرچه طرح یارانه معیشتی  نقدی سال ها است که در کشور اجرا می شود، اما در سال های گذشته با توجه به هدفمندی یارانه ها، بعضی از اشخاص دیگر یارانه دریافت نکردند و در واقع، یارانه آن ها قطع شد./اندیشه معاصر

یارانه معیشتی 1 میلیون و 840 هزارتومان شد

این روزها لایحه بودجه سال آینده به مجلس تقدیم شده است و سهم یارانه ها از بودجه ۱۴۰۳ اعلام شد.

منابع هدفمند سازی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با رشدی ۱۵ درصدی به ۷۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که منابع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال گذشته حدود ۶۵۹ هزار میلیارد تومان بوده است. با این حساب یک خانوار 4 نفره در سال آینده مبلغ 1 میلیون و 840 هزارتومان یارانه نقدی خواهند گرفت.

با تغییرات جدول دهک بندی یارانه برخی کاربران به دنبال فهمیدن دهک خودشان هستند. در این مطلب به زبان ساده آن را بیان می کنیم.

برای استعلام دهک خانوار خود با کد ملی، می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

روش اول: استفاده از سامانه My.Gov.Ir

ابتدا وارد سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به نشانی اینترنتی Hemayat.Mcls.Gov.Ir شوید.

سپس بر روی گزینه ورود/ثبت نام کلیک نمایید.

در پنجره باز شده روی ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند کلیک کنید تا به آدرس Https://Sso.My.Gov.Ir/Login منتقل شوید.

در این صفحه (تب ورود با رمز یکبار مصرف فعال باشد) شماره همراه سرپرست خانوار و تصویر امنیتی را تکمیل نمایید و روی ارسال رمز یکبار مصرف بزنید تا کد تایید به شماره موبایل ارسال شود.

رمز یکبار مصرف ۵ رقمی ارسال شده به شماره موبایل سرپرست خانوار را در فیلد مربوطه وارد نمایید تا به داشبورد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وارد شوید.

در صورتی که پیامک دریافت نکردید بعد از مدت زمان نشان داده شده مجددا درخواست بدهید.

در صفحه باز شده روی مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست کلیک کنید.

با کلیک بر روی مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست پنجره‌ای برای شما باز می شود که شامل دهک بندی شماست.

روش دوم: استفاده از شماره تلفن گویا

ابتدا با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرید.

کد ملی سرپرست خانوار را به همراه شماره تلفن سرپرست خانوار وارد نمایید.

پس از چند لحظه، دهک بندی خانوار شما به شما اعلام خواهد شد.

توجه داشته باشید که در هر دو روش، شماره همراهی که وارد می‌کنید باید به نام شخص سرپرست خانوار باشد.

یارانه نقدی و کالابرگ ۲۲۰ هزار تومانی در چه شرایطی قابل استفاده است؟

یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی در شرایطی به طور کامل قابل استفاده است که افراد از تخفیف هر ۱۱ قلم مشمول (ماکارونی، پنیر، مرغ، گوشت، روغن، شکر، شیر و..) استفاده کنند. یعنی دیگر مثل گذشته نیست که فقط از کل یارانه مثلا یک میلیون تومانی دریافتی توسط یک خانوار دو نفره، همه‌ی یارانه حبوبات خرید شده و از یارانه تشویقی هم بهره ببرند. بلکه ۲۲۰ هزار تومان طرح فجرانه مربوط به تخفیف و مابه التفاوت قیمتی کلیه یازده قلم کالای مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی است. یعنی اگر فردی هر یازده قلم کالا را بخرد، ۲۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی‌اش به واسطه مابه‌التفاوت قیمتی پرداخت می‌شود.

گفتنی است؛ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه کالابرگ» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) فعلا تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

اعتبار جدید (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و خانوار مشمول طرح به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد. مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.با این حساب یک خانواده 3 نفره هم یارانه نقدی 1 میلیون و 200 هزارتومانی دریافت خواهد کرد هم یارانه کالابرگ 660 هزارتومانی.

خانوار می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید کنند و امکان جا به جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نیست.

خانوارهای مشمول طرح می‌توانند اقلام سبد غذایی را طی یک ماه و متناسب با نیاز خود خرید کنند و اجباری در خرید تمام اقلام به صورت یک جا وجود ندارد.

شماره تلفن پاسخگو استعلام کالابرگ جدید دولت

این‌طرح از تاریخ 18 اسفند 1402 آغاز شده و تا 18 اردیبهشت 1403 ادامه خواهد داشت. گفتنی است برنامه کالا برگ الکترونیکی از طریق سایت https://shoma.sfara.ir و یا اجرای کد دستوری *500*1463# قابل دریافت است.

خانوارهای مشمول این‌طرح‌ می توانند مشکلات استفاده از کالابرگ الکترونیک را با تلفن 6369 مطرح نمایند

شماره تلفن 124 وزارت صمت نیز آماده پاسخگویی به مسایل و مشکلات مردم در خصوص مکان های توزیع اقلام کالا برگ می باشد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی