کد مطلب: 32521

با ۱۰ میلیون سپرده، وام فوری ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیونی بگیر| پرداخت وام ارزان ۴ درصدی با اقساط ۳۶ ماهه

افرادی که مایل به دریافت وام ۳۰۰ میلیون تومانی بانک دی هستند باید حداقل میزان ۱۰ میلیون تومان در حساب خود نگهداری کنند. این طرح قرض الحسنه بوده و هیچ سودی به آن تعلق نمی‌گیرد. بانک تنها به منظور پوشش هزینه‌های جاری کارمزد چهار درصدی برای این طرح تسهیلاتی در نظر گرفته است.

با ۱۰ میلیون سپرده، وام فوری ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیونی بگیر| پرداخت وام ارزان ۴ درصدی با اقساط ۳۶ ماهه

وام فوری | افرادی که مایل به دریافت وام ۳۰۰ میلیون تومانی بانک دی هستند باید حداقل میزان ۱۰ میلیون تومان در حساب خود نگهداری کنند. این طرح قرض الحسنه بوده و هیچ سودی به آن تعلق نمی‌گیرد. بانک تنها به منظور پوشش هزینه‌های جاری کارمزد چهار درصدی برای این طرح تسهیلاتی در نظر گرفته است.

ضمانت اصلی برای دریافت تسهیلات مذکور این است که متقاضی ضامن رسمی داشته باشد. بعد از واریز این تسهیلات برای متقاضی، حداقل تا شش ماه و حداکثر ۶۰ ماه امکان بازپرداخت اصل و سود آن وجود دارد.​

افراد به منظور دریافت این نوع تسهیلات با در نظر گرفتن شرایط مذکور ملزم به پرداخت ماهیانه ۵ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۵۴۵ تومان قسط هستند. کل سود این وام به ۳۶ میلیون تومان می‌رسد و جمع رقم تسهیلات و سود آن نیز ۳۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

آغاز به کار بانک دی به چه زمانی بازمی‌گردد و چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

یکی از بانک‌های خصوصی ایرانی، بانک دی است که از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون توانسته نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند. با بالغ بر ۹۱ شعبه و هزار و ۲۰۰ کارمند به مشتریان در نقاط مختلف کشور خدمت رسانی می‌کند. این مجموعه به دلیل ارائه انواع خدمات نوین بانکی، انواع سپرده گذاری و سرمایه گذاری و ارائه کارت‌های الکترونیکی متنوع توانسته نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند./ انتخاب

 در طرح نیک وام بانک ملت می توانید تا 320 درصد میانگین حساب خود تسهیلات 300 میلیونی قرض الحسنه دریافت کنید.

وام نیک‌وام طرح تسهیلاتی جدید بانک ملت است که به‌تازگی توسط این بانک ارائه می‌شود. این وام قرض الحسنه است و حداقل و حداکثر سقف آن به‌ترتیب ۳۰ و ۳۰۰ میلیون تومان است و ۳۶ ماه نیز بازپرداخت دارد. برای این طرح ضامنین و وام‌گیرنده باید دارای حداقل رتبه اعتبارسنجی C باشند و اگر رتبه D یا E داشته باشید، مشمول این وام نخواهید شد. در این طرح اشخاص حقیقی امکان انتقال امتیاز وام به اقوام درجه یک خود را دارند و اشخاص حقوقی می‌توانند به پرسنل بیمه‌شده خود که حقوق آنها از طریق بانک ملت واریز می‌شود این تسهیلات را ارائه دهند. لازم به ذکر است که برای طرح نیک‌وام بانک ملت باید دارای ۴ تا ۱۲ ماه میانگین حساب باشید.

وام فوری قرض الحسنه ۳۰۰ میلیونی

شرکت

بانک ملت

نام وام

نیک‌وام

سود

۴ %

تبلیغ

این وام قرض‌الحسنه است و فقط ۴ درصد کارمزد دارد

سقف وام

۳۰۰ میلیون تومان

کف مبلغ وام

۳۰ میلیون تومان

نوع ضمانت

ضامن رسمی

اعتبار شغلی

نیاز به سپرده

بین ۴ تا ۱۲ ماه میانگین حساب نیاز است

حساب سپرده لازم

قرض الحسنه

برای این وام نیاز به افتتاح حساب قرض‌الحسنه نیک است

مدت زمان خواب سپرده

۴ ماه

حداقل ۴ و حداکثر ۱۲ ماه

مسدودی سپرده

نسبت مبلغ وام به میزان سپرده

۳۲۰ %

حداکثر زمان بازپرداخت

۳۶ ماه

قسط وام

۹,۰۹۰,۹۰۹ تومان

کل سود وام

۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

مجموع رقم وام و سود

۳۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

سپرده جداگانه

هزینه‌های جانبی

۳۰۰ هزار تومان شامل: تشکیل پرونده و اعتبارسنجی

شرایط و مقررات

وام‌گیرنده و ضامنین دارای چک برگشتی یا قسط معوق نباشند

حداکثر رتبه اعتبار سنجی باید C باشد

رتبه اعتبارسنجی مشتری مدت زمان خواب سپرده ضریب برابری تسهیلات

دوره بازپرداخت

۱۲ ماه ۲۴ ماه ۳۶ ماه اشخاص حقیقی: همسر، فرزند، والدین، برادر، خواهر/ اشخاص حقوقی: پرسنل بیمه‌شده که از حقوق آنها از طریق بانک ملت واریز می‌شود

دارای رتبه A، B وC/ دارای ضمانت بازپرداخت سازمانی ۴ ماه

 تسهیلات تشویقی ازدواج تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به متولدین دهه ۶۰ ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.

مجردان دهه شصتی در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر، در صورت ثبت ازدواج از 30 خرداد 1402 تا 29 اسفند 1402 می‌توانند از مجموع تسهیلات ۱.۱ میلیارد تومانی که ۵۰۰ میلیون تومان از آن تشویقی و ۶۰۰ میلیون تومان وام ازدواج عادی آنهاست، بهره‌مند شوند.

به لحاظ فرهنگی، ازدواج در جوامع کوچک نسبت به جوامع بزرگ و کلان‌شهرها دغدغه بزرگ‌تری است و جوانان نیز عمدتاً در سنین پایین به خانه بخت می‌روند؛ مسئله‌ای که در جوامع بزرگ شهری کمتر است. ازاین‌رو اگر بالا رفتن سن ازدواج در سایه مشکلات مالی درست باشد، پس پرداخت وام ازدواج بزرگتر در جوامع روستایی می‌تواند مجردان بیشتری را به ازدواج تشویق کند و احتمالاً همین مسئله باعث شده در اجرای طرح پرداخت وام تشویقی ۵۰۰ میلیون تومانی به مجردان دهه ۶۰، مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مدنظر قرار بگیرد.

سیر تا پیاز وام فوری تشویقی ۵۰۰ میلیون تومانی

تسهیلات تشویقی ازدواج تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به متولدین دهه ۶۰ ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود. این تسهیلات تشویقی که در کنار تسهیلات رسمی ازدواج پرداخت خواهد شد، مشتمل بر سه بخش است. بخش اول تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، تسهیلات برای ازدواج است. بخش دوم تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان (به‌صورت کارت خرید) برای خرید اقساطی جهیزیه پرداخت می‌شود و بخش سوم نیز تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان وام اشتغال به زوجین اختصاص می‌یابد.

به بیانی دیگر، یک زوج دهه شصتی جدای از وام ازدواجی که طبق قانون بودجه می‌توانند از شبکه بانکی دریافت کنند، درمجموع قادر به دریافت ۵۰۰ میلیون تومان وام اضافی هستند که تحت عنوان تسهیلات تشویقی ازدواج دهه شصتی‌ها پرداخت می‌شود. در این میان وام انفرادی ازدواج نیز به هر یک از زوجین معادل ۳۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۴ درصد و بازپرداخت ۱۲۰ ماهه پرداخت می‌شود و سقف وام قابل دریافت از سوی این بخش از جمعیت مجرد دهه شصتی، به ۱.۱ میلیارد تومان می‌رسد.

شروط دریافت وام فوری تشویقی ازدواج

متقاضیان وام تشویقی ازدواج دهه شصتی‌ها باید دارای تابعیت ایرانی بوده و عشایر، ساکن روستا یا شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت باشند. شرط دیگر دریافت این وام، مجرد بودن زوجین است و این تسهیلات برای ازدواج مجدد پرداخت نخواهد شد. نکته دیگر اینکه تاریخ تولد افراد متقاضی باید در بازه دهه ۶۰ قرار داشته باشد و متولد اول فروردین ۱۳۶۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۶۹ باشند.

شرط دیگر تاریخ عقد زوجین است که باید در بازه زمانی ۳۰ خرداد سال ۱۴۰۲ تا ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۲ ثبت شده باشند. متقاضیان در صورت احراز این شرایط، باید در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران حساب باز کنند و بانک طبق اعتبارسنجی، تا سقف مبالغ تعریف شده برای سه نوع وام تشویقی به آنها تسهیلات می‌پردازد.

چقدر وام فوری تشویقی پرداخت شده؟

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری درباره آخرین وضعیت پرداخت وام تشویقی برای ازدواج مجردان دهه شصتی به ایسنا گفته است: تاکنون بیش از ۲۳۰۰ زوج تقاضای دریافت این وام را داشته‌اند که ۱۲۰۰ زوج واجد شرایط بودند و به بانک و معاونت روستایی معرفی شده‌اند.

بنا به اظهارات خزعلی، از میان متقاضیان واجد شرایط، بیش از ۵۰۰ زوج این وام را دریافت کرده‌اند و مابقی هم در حال طی کردن مراحل اداری هستند. البته برخی از زوجین معرفی شده نیز امکان آوردن ضامن یا پرداخت اقساط را نداشته و انصراف داده‌اند.

وام فوری| اقساط وام ازدواج تشویقی

طبق اخبار، تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون تومانی زوجین دهه شصتی برای خرید اقساطی جهیزیه به‌صورت کالا کارت با حداکثر مدت ۳۶ ماه است که تقریباً اقساط ماهانه آن به حوالی ۶ میلیون تومان در ماه می‌رسد. دو وام دیگر نیز اگر همین مدت بازپرداخت شوند، اقساط زوجین برای تسهیلات ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی حدود ۳ میلیون تومان است و برای وام اشتغال‌زایی نیز باید حدود ۶ میلیون تومان اقساط پرداخت کنند.

با این حساب، یک زوج دهه شصتی عشایر، روستایی یا ساکن در شهرهای کوچک باید ماهانه ۱۵ میلیون تومان در ازای وام تشویقی ۵۰۰ میلیون تومانی قسط بدهند. البته به‌واسطه صرفه اقتصادی وام ازدواج ۳۰۰ میلیون تومانی، طبیعتاً زوجین قبل از دریافت وام تشویقی، این وام را نیز دریافت کرده‌اند که اقساط ماهانه آن در طول دوره ۱۰ ساله حدود ۵.۵ میلیون تومان است.

بر اساس این حساب‌وکتاب، زوج دهه شصتی منظور این گزارش در ازای دریافت ۱.۱ میلیارد تومان وام باید تا ۳ سال، ماهانه ۲۰.۵ میلیون تومان قسط بدهند و بعدازآن نیز تا ۷ سال مکلف به پرداخت قسط وام ازدواج بانکی هستند. این اقساط گرچه بزرگ به نظر می‌رسد اما در مقایسه با سود ماهانه ۲۱ تا ۲۷ میلیون تومانی که بانک‌ها به سپرده ۱.۱ میلیارد تومانی با نرخ سود سالانه ۲۳ تا ۳۰ درصد می‌پردازند، رقم چشمگیری نیست./همشهری آنلاین

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی