کد مطلب: 32153

کالابرگ الکترونیکی آخرین خبر از کالابرگ الکترونیکی | ثبت نام کالابرگ الکترونیکی

عیدی 545 هزارتومانی رمضان واریز شد | دولت رئیسی به وعده‌اش عمل کرد

دولت بمناسبت عید فطر اقدام به پرداخت یارانه جدید در کارت کالابرگ برخی از خانوارها کرده است که جزئیات آن را در ادامه با هم می خوانیم.

عیدی 545 هزارتومانی رمضان واریز شد | دولت رئیسی به وعده‌اش عمل کرد

از هفته های گذشته خبرهای خوشی مبنی بر افزایش یارانه کالابرگ الکترونیکی به گوش می رسد.قرار بر این شده است که دولت یارانه جدیدی در قالب کالابرگ الکترونیکی 1 و 2 میلیون تومانی بحساب هر ایرانی پرداخت کند. سوای یارانه کمک معیشت جدید دولت، هر ماه مبلغ 520 هزارتومان در کارت کالابرگ الکترونیکی شارژ می شود.جزئیات جدید از افزایش مبلغ یارانه کالابرگ الکترونیکی به خانوارها را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

طرح فجرانه کالابرگ در ماه‌های آتی ادامه می‌یابد؟

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تداوم اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در سال جاری توضیح داد.

سیدرضا یحیوی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص برنامه دولت برای ادامه اجرای طرح کالابرگ الکترونیک، اظهار کرد: در حال حاضر طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در حال اجراست که منابع آن برای مدت سه ماه در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: در صورت تامین منابع، همین مدل ادامه پیدا خواهد کرد، اما اگر منابع تامین نشود چند مدل طراحی و به دولت ارائه خواهد شد و در صورت موافقت با یکی از مدل‌های ارائه شده، اجرا خواهد شد.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در هر صورت حمایت از معیشت مردم ادامه‌دار است اما بستگی به این دارد که در چه قالب و طرحی ادامه یابد، تصریح کرد: هم اکنون در حال طراحی مدل‌ها و برنامه‌ریزی برای مرحله جدید کالابرگ الکترونیک هستیم.

شارژ کارت کالابرگ 545 هزار تومانی برای این خانوارها

مدیرعامل شرکت مهان اندیشان آکام (هنرکارت) از عرضه بسته اقتصادی خواربار ویژه دارندگان کارت‌های مَ‌کارت (از جمله هنرکارت) به مناسبت عید فطر خبر داد.

 حیدر مرادی از عرضه بسته اقتصادی خواربار ویژه دارندگان کارت‌های مَ‌کارت (از جمله هنرکارت) به مناسبت عید فطر خبر داد.

مدیرعامل شرکت «مَ‌کارت» اظهار کرد: در راستای تلاش شرکت مَ‌کارت برای ارائه خدمات ضروری به هنرمندان گرامی و براساس خط‌مشی‌های حمایتی صندوق اعتباری هنر، دارندگان کارت‌های مَ‌کارت از جمله هنرکارت از روز 19 تا 24 فروردین می‌توانند بسته‌های اقتصادی خواربار را به صورت اینترنتی از فروشگاه آنلاین مَ‌کارت تهیه کنند.

وی ادامه داد: برنج، چای، روغن مایع، قند، شکر و ماکارونی اقلام این بسته را تشکیل می‌دهند که از برندهای معتبر بازار تهیه شده‌اند. بهای تمام‌شده این بسته، 1 میلیون و 545 هزار تومان است. 556 هزار تومان از این مبلغ سهم مَ‌کارت است و دارندگان هنرکارت می‌توانند این بسته را تنها با پرداخت 989 هزار تومان تهیه کنند.

مدیرعامل شرکت مهان اندیشان آکام (هنرکارت) با تاکید بر اینکه تعداد بسته‌های عرضه‌شده در این طرح و همچنین زمان ارائه آن محدود است، یادآور شد: ارسال این بسته‌ها به سراسر ایران رایگان است و اولویت با عزیزانی خواهد بود که زودتر خرید خود را انجام دهند.

کالابرگ

براساس این خبر، دارندگان هنرکارت و دیگر کارت‌های مَ‌کارت می‌توانند از طریق لینک https://makart.ir/blog/package اطلاعات بیشتر در این زمینه را کسب کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهان اندیشان آکام، این شرکت در سال 1398 با نام «هنر کارت بنیان ایرانیان» فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1402، به دلیل توسعه فعالیت‌های شرکت، به «مهان اندیشان آکام» (با نام تجاری «مَ‌¬‌کارت») تغییر نام داد. فعالیت اولیه و اصلی مَ‌کارت، طراحی، چاپ و توزیع «هنرکارت» برای بیش از 100 هزار هنرمند سراسر کشور بوده است. «هنرکارت» یک کارت هویتی-بانکی منحصربه‌فرد برای هنرمندان و اعضای صندوق اعتباری هنر است که دارندگان آن می‌توانند آن را هم به عنوان یک کارت شناسایی استفاده کنند و هم به عنوان یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب برای دریافت تمامی خدمات بانکی و انجام تراکنش‌ها به‌کار گیرند.

«مَ‌کارت» از سال 1402 و با اضافه شدن محصولاتی مانند «فرهنگ‌کارت»، «شبستان‌کارت»، «نصرکارت» و … فعالیت خود را گسترش داد.  

این شرکت به تازگی، فروشگاه آنلاین مَ‌کارت را نیز راه‌اندازی کرده که از طریق آن بتواند علاوه بر عرضه محصولات مختلف برای هنرمندان و دیگر کاربران خود، بستری برای فعالیت هنرمندان صاحب کسب‌وکار نیز فراهم کند.

یارانه کالابرگ فروردین ماه کی واریز میشود ؟

امروزه اهمیت تغذیه مادران باردار و شیرده بر کسی پوشیده نیست و به گفته بسیاری از پزشکان نقش تغذیه دوران شیردهی در روند رشد نوزاد در آینده بسیار موثر است. موضوعی که زمینه‌ساز شکل‌گیری طرحی حمایتی در این حوزه توسط دولت به نام «یسنا» شد.

طرح «یسنا» به حمایت غذایی از مادران باردار و شیرده اختصاص دارد و قرار است از این هفته پروسه اجرایی خود را آغاز کند. علت اصلی راه‌اندازی این طرح براساس آنچه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است، کاهش میزان کالری مصرفی مردم در طی سال‌های 1391 تا 1399 بود. معضلی که عاملی شد تا دولت بسته کلانی در حوزه امنیت غذایی تدوین کند که یکی از بخش‌های مهم آن به حمایت از مادران شیرده و دارای کودکان زیر دو سال اختصاص داشته باشد.

در این طرح مادران شیرده دهک اول درآمدی هشت استان تحت پوشش طرح امنیت غذایی قرار گرفتند و ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه آنها توسط دولت شارژ می‌شود. اعتباری که صرفا برای خرید ۱۶ قلم کالای خوراکی است و امکان برداشت نقدی آن وجود ندارد.

با این حساب اگر یک خانواده 3 نفره که دارای فرزندی با شرایط بالا باشند و در دهک درامدی بالا قرار داشته باشد این ماه مبلغ 2 میلیون و 260 هزارتومان یارانه در کل دریافت خواهند کرد.

طبق آنچه علیرضا عسگریان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تازگی در ویژه برنامه خبری سیما اعلام کرده است، هشت استان کشور شامل خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان، ایلام، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد در طرح یسنا تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

به گفته عسگریان قرار است تعداد استان‌های تحت پوشش طرح امنیت غذایی مادران باردار و شیرده در طول این ماه افزایش یافته و در صورت تامین منابع، میزان کمک هزینه پرداختی هم رشد داشته باشد.

بنابر اظهارات معاون وزیر رفاه پیامک‌های طرح حمایت و امنیت غذایی مادران شیرده و دارای کودک زیر دو سال از روز سه‌شنبه به خانواده‌ها و مادران مشمول طرح ارسال می‌شود و به عبارت دیگر مشمولان از طریق پیامک می‌توانند متوجه شوند که مشمول این طرح شده‌اند یا نه.

منبع: تسنیم
آنچه دیگران میخوانند
 • کریم مرادی باریس ارسالی در

  من که بیسواد هیچی نمی‌دانم ۱۲ سال پیش دهیم را ۸ نوشته اند چندین بار هم اعتراض کردم عدالت کجا هست من پیر مرد از گرسنگی میمیرم

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی