کد مطلب: 32099

یارانه نقدی | کالابرگ الکترونیک

از واریزی اولین یارانه نقدی سال ۱۴۰۳ در این زمان تا یارانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برای این دهک ها

از فروردین ۱۴۰۳ به ازای هر مستمری بگیر بهزیستی و کمیته امداد نفری 910 هزار تومان در 20 فروردین واریز خواهد شد.

 از واریزی اولین یارانه نقدی سال ۱۴۰۳ در این زمان تا یارانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برای این دهک ها

۳۰ درصد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳ تائید شد.

در سال قبل مددجویان بهزیستی و کمته امداد به ازای هر نفر رقمی برابر با ۷۰۰ هزار تومان واریزی داشتند.

بنابراین با افزایش ۳۰ درصد در سال ۱۴۰۳ یک مددجوی بهزیستی و کمیته امداد ۹۱۰ میلیون تومان ویک خانواده ۲ نفره نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

این مبلغ همین طور به نسبت تعداد اعضای خانواده افزایش پیدا می کند.

و خانواده ۵ نفره حدودا نزدیک به ۴میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

واریزی های تازه از ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

سرپرست بهزیستی استان بوشهر گفت: هزار و ۸۹۷ سما کارت بین معلولان شدید و خیلی شدید تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر توزیع شده است.

حیدر عزیزنژاد افزود: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۵ قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر استفاده افراد دارای معلولیت از بلیت نیم بها از سامانه‌های حمل و نقل هوایی و دریایی به صورت نیم بها تعداد ۱۸۹۷ عدد سما کارت جهت توان خواهان دارای معلولیت شدید و خیلی شدید در بین ۱۰ شهرستان استان بوشهر توزیع شد.

وی گفت: بر اساس این قانون، استفاده معلولان شدید و خیلی شدید از سامانه‌های حمل‌ونقل ریلی هوایی و دریایی با استفاده از مبلغی که از سوی سازمان بهزیستی کشور به حساب کارت آنان واریز می‌شود به صورت سالانه می‌توانند از این خدمات بهره ببرند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از واریز یک ماه مستمری فوق‌العاده به حساب مددجویان آسیب‌دیده از سیل در سیستان و بلوچستان خبر داد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با اعلام این خبر، گفت: مددجویانی تحت حمایت کمیته امداد که در سیل استان سیستان و بلوچستان دچار آسیب شده‌اند، یک ماه مستمری به عنوان کمک معیشت فوق‌العاده دریافت کردند.

وی با اعلام اینکه مبلغ مستمری فوق‌العاده مددجویان متناسب با تعداد اعضای خانواده تحت پوشش آنها متفاوت است، افزود: این مستمری به حساب سرپرستان خانواده‌های تحت پوشش این نهاد در شهرستان‌های سیل‌زده دشتیاری، راسک، پلان و قصرقند در استان سیستان ‌و ‌بلوچستان واریز شد.

به گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، برای خانواده‌های تک نفره۷۷۰ هزارتومان، ۲ نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۳ نفره یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان، ۴ نفره یک میلیون و ۹۶۰ هزارتومان، ۵ نفره و بیشتر ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان واریز شده است.

صولت مرتضوی؛ وزیر تعاون، کار تعاون و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز شاهد برگزاری اختتامیه قرآنی بودیم که با حضور حافظان، قاریان و خانواده آن‌ها در مجموعه فرهنگی آدینه بوده‌ایم که بسیار فرح‌بخش و امیدآفرین بود.

وی افزود: جمع کثیری از حاضران این نشست حافظان قرآن کریم و قاریان بودند که منشأ خیر، برکت و ارتقا و توسعه روحیه معنوی هستند.

مرتضوی گفت: یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های وزارت رفاه موضوعات فرهنگی است و مسابقات قرآنی در سال آینده برگزار می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار کرد: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در همان چارچوب قانونی پرداخت می‌شود.

یارانه معیشتی 5/869/800 تومانی واریز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری سه برابری برای مددجویان آسیب دیده از سیل در سیستان و بلوچستان خبر داد.

علیرضا انجلاسی با بیان اینکه تیم مدیریت بحران سازمان بهزیستی بلافاصله پس از سیل برای ارزیابی خسارات وارد به مددجویان این سازمان وارد عمل شد، گفت: بازدید میدانی و ارزیابی خسارات مددجویان تحت پوشش شهرستان‌های چابهار، دشتیاری، نیک‌شهر و قصرقند و سایر شهرها توسط ستاد بحران اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان و نمایندگان اعزامی از مناطق سیل زده جنوب استان با سرعت انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه وظیفه خود می‌دانیم از مددجویان آسیب دیده در سیل اخیر در سیستان و بلوچستان حمایت کنیم، افزود: بر این اساس مبلغ سه برابر مستمری برای هر خانواده تحت پوشش آسیب دیده از سیل به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

انجلاسی با بیان اینکه مستمری با توجه به بعد خانوار واریز می‌شود، گفت: برای خانوارهای یک نفره دو میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۰۰ تومان، خانوارهای دونفره سه میلیون و ۲۷۶ هزار تومان، خانوارهای سه نفره چهار میلیون و ۵۸۶ هزار و ۴۰۰ تومان، خانوارهای چهار نفره پنج میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۰۰ تومان، و خانوارهای پنج نفره هفت میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۰۰ تومان پرداخت شده است.

این خانوارها یارانه معیشتی 1 میلیون تومانی می‌گیرند

جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند.

رئیس کمته امداد از واریزی یارانه معیشتی خبر داد.

رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس روز سه‌شنبه گفت: این بسته‌ها شامل کیسه ۱۰ کیلویی برنج و سه لیتر روغن مایع هر کدام به ارزش 1 میلیون تومان از محل زکات توسط خیر گنبدی اهدا شد.

علیرضا کریمیان ادامه داد: گنبدکاووس بیش از ۱۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد دارد که از این تعداد حدود ۱۰ هزار خانوار در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال آن به صورت نقدی و ۱۲۶ میلیون ریال آن به صورت کالایی به طور مستقیم به کمیته امداد اهدا و ۲۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال آن هم در ۳۵ مرکز نیکوکاری فعال در شهرستان جمع آوری شد.

واریزی یارانه معیشتی اسفند به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

تا ساعاتی دیگر مبلغ مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز خواهد شد.

از بهمن ماه، تاریخ واریز مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تغییر کرد.

مقدار این مستمری با ماه‌های گذشته تغییری نکرده و همچنان حدوداً ۷۰۰ هزار تومان برای هر نفر است.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۴۳۷ میلیارد تومان تسهیلات با همت و همراهی بانک‌های عامل به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در حوزه خوداشتغالی پرداخت شده است.

یاسر عبداللهی ۲۰ اسفند در جشن ملی توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در استانداری اردبیل، اظهار کرد: با تلاش و همت دولت سیزدهم در بحث اشتغال مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر اقدامات و حمایت‌های خوبی انجام شده تا در عرصه تولید و اشتغال بتوانند به نقطه خودکفایی برسند.

وی حمایت‌های همه‌جانبه رییس جمهور، وزرا و استاندار اردبیل را از طرح‌های توانمندسازی و خوداشتغالی مددجویان یادآور شد و تصریح کرد: بانک‌های عامل از محل تبصره ۱۶ و ۱۷ عملکرد خوبی را در ۲ سال اخیر از خود نشان دادند و بخش عمده‌ای از این تسهیلات پرداخت شده و پرداختی‌ها همچنان تا پایان سال ادامه دارد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل گفت: از جز سه و چهار تبصره‌های قانونی بودجه سال گذشته و امسال و از رقم ۷۸۰ میلیارد تومان منابع کمیته امداد، با همت بانک‌های عامل ۴۳۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده تا صاحبان سه هزار و ۷۰۰ طرح اشتغالزا بتوانند فرصت‌های اشتغال برای خود و سایر گروه‌های جامعه مهیا کنند.

عبداللهی رویکرد کمیته امداد را در بحث اشتغال، رویکرد مناسب و قابل تقدیر توصیف کرد و افزود: در استان اردبیل نیز اقدامات حمایتی خوبی از این نهاد انقلابی آغاز شده و امیدواریم با حمایت همه‌جانبه تمامی تعهدات اشتغال مددجویان محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اکثر بانک‌های عامل در پرداخت این تسهیلات تلاش و جدیت مضاعفی را داشته اند و به صورت هفتگی این پرداختی‌ها رصد و پایش می‌شود تا در صورت عقب‌ماندگی موانع رفع شده و تسهیل‌گری خاصی را در بخش اشتغال و خودکفایی شاهد باشیم.

عبداللهی به برگزاری جشن خودکفایی ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور و حدود ۲ هزار مددجوی کمیته امداد استان اشاره کرد و ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان و آغاز سال جدید این جشن نویدبخش تحول در حوزه اشتغال و کارآفرینی است و امیدواریم در همه بخش‌های استان شاهد رونق تولید، اشتغال و کاهش آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌های خانوارها باشیم.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل اضافه کرد: دولت تلاش می‌کند در ابعاد مختلف حمایت‌های لازم و همه‌جانبه را از صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران انجام دهد و در استان اردبیل نیز با تاکید استاندار اردبیل بحث رونق تولید، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار جز رویکردها و برنامه‌های اصلی است که در سال آینده نیز این رویکرد و برنامه‌ها با نگاهی جامع و برنامه‌ریزی دقیق پیگیری خواهد شد.

آنچه دیگران میخوانند
 • مرتضی جهانی ملال ارسالی در

  سلام بنده حقیرازرزمندگان دفاع مقدس وازجنبازان دهک من ۳ بود ناراحتی قلبی داشتم منوبردن بیمارسیتان شخصی پول پیش میخواستندولی نداشتم دوستان وفامیلان بحسابم ریختن مجودیم رفت بالا ویک دستگاه نیسان ۲۰۰۰ دارم والان یک سال خوابیده ونه میخرن افتاده درپارگین خواهشن دهکم رابرسی کنید وقلبم فنرخواشتند ازکارافتادم کمکم کنید

 • ناشناس ارسالی در

  این دید گاها که اثر نداره بی نتیجس اگر اثر داشت یکی به داد ما میرسید چرا مجبورمون میکنید خرید اجباری بکنیم خب خیلیا ندارن باید چکار کنیم خیر سرتون اگر یارانه معیشتی میدید مبلغی را مشخص کنید،دیگه خودمون یه میلیون نذاریمروش تا بشهخرید کنیم توان مالی نداریم

 • صفرعلی پاشای ارسالی در

  ۹۷عضوبهزیستی هستم سهام عدالت نمی‌دهند خانواده شهید هستم پسرم عضو بسیج هست ۲۴سالش زن میخوهد پول ندارم ۳فرزند دم بخت دارم پروستات بدخیم دارم بیماری صعب علاج دارم اتروز اسم دیابت معلولیت زهنی روحی روانی معلولیت جسمی قضوف پاهایم نمتوانم راه بروم فقیر نیازمند هستم پروستات بدخیم دارم کم کاری تیروئید دارم ۴بار بیمارستان اعصاب روان بستری شدم ۹۸سکته کردم ۴۰روز فیزترآبی رفتم خوب نشدم نوار عصب عضله رفتم آرنج دستم باد کرده نمتوانم کار کنم ۸دکتر متخصص من کار افتاده کلی زدند بیمه حقوق کم میدهند رازي نیستم حق من به افغانی‌ها می‌دهید من که ایرانی هستم ۳ سال گوشت قرمز نخریدم چون ندارم آدم مریض پول دکتر میدهم

 • ناشناس ارسالی در

  آخه چقدردروغ میگیدپس چراعیدی رمضان شعبان عیدفطرندادن

 • فاطمه ارسالی در

  سلام چرافقط برابهزیستی یاکمیته امدادهای کسای که تحت کوشش نیستند آدم نیستند چرا نمی‌گردندکسای هستند توفقرزندگی میکنند آخه باچهارصدتومن چی میشه خرید

 • ناشناس ارسالی در

  بقیه مردم که آبرومند هستن و شغل ثابت و درآمد چندانی ندارند وسرپرست خانوار هم می‌باشند واز سهام عدالت هم جا مانده آند و فاقد مسکن و زمین و.... می‌باشند چرا یارانه شون مثل دهک یک تا سه افزایش نمی یابد؟ واقعا درحق یه سری افراد ندار و آبرومند احجاف میشه و از حمایت افزایش یارانه ای هم برخوردار نمیشن ولی بعضی افراد تحت پوشش زمین و دارایی هم دارند و وضعیت بهتری از دیگران دارند جز دهک یک و سه شده آند خواهشاً دهک های مردم را تجدید نظر نمایید و برطبق نیاز مردم یارانه ها را افزایش دهید آبرومند و ندار زیر خط فقر ازبین رفت

 • شهروند ارسالی در

  چطور محاسبه کردید که۳۰ درصد افزایش شد۹۱۰ تومن

 • م ح ارسالی در

  انگار همه مشکلات زندگی معشیتی گرفته تا اجاره نشین معلولان حل شد 🥀😭باسلام علیکم خدمت تک تک
  مسعولان محترم نمایندگان مجلس که هنوز مجلس نرفتین همتون مصاحبه های تلویزیونی کفتید حق حقوق قانونی معلولان طبق اداره کار باشه و زیادشون میکفتند طبق قانون کار اضافه هم اضافه هم باید داد به خانواده‌های معلولان اکثرا مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی ره بدون خونه اجاره نشین هستند دو ساله اندک عیدیشونم قطع کردند انگار تنها همه حرفهاتون وعده است ما معلولان نه سیاسی هستیم و نه خواعن و نه وطن فروش و نه دزد وووو همیشه همه صحنه های مختلف کشور مثل ۲۲بهمن ،انتخابات و تمام مراحل در صف اول هستیم و همیشه پشت نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری هستیم پس چرا تنها ماده ۲۷معلولان اجرایی شده چندین سال است اجرا نمیکنید مگه ما معلولان غیر اینکه خدا معلولمان کرده درد مان هیچ کس نمیداند لطفاً معلولان را تنها نگذارید درد معلولان درد خود بدانید مسعولان محترم بنظر شما با ۲ یا ۳ میلیون میشه یه خانواده معلول شدید چندکانه زندگی کرد اندک ماهانه تنها پول گرایه خونه اجاره نشین معلولان نمیشود چه برسد پول دکتر دارو درمان بیماریهای معلولان سرپرست خواهشمندیم معلولان را در یابید طبق قانون کار براشون ماهانه بدین از یه طرف گرایه خونه از طرف دیگر پول دکتر دارو درمان و معشیتی زندگی باور کنید همیشه پیش خانواده و بچه‌ها مون شرمنده هستیم با ماهانه اندک برامون میدید شما را به خدا سوگند میدم معلولان سرپرست خانواده معلولیت چند کانه در یابید طبق قانون کار براشون ماهانه بدین طبق کفته خودتان عمل کنید ۶سال پیش اجرا شده ماده ۲۷معلولان ولی خبری نیست ازش همون اندک ماهانه درد معلولان سرپرست خانواده بدون خونه اجاره نشین دعوا نمیکند پیگیری کنید ممنونم... از سایت خوبتون ممنونم سپاسگزارم لطفاً لطفاً لطفاً اشتراک بگذارید بلکه مسعولان محترم ببینند واقعا زندگی معشیتی معلولان در این گرونی و اجاره نشین بدون خونه واقعا سخته درک کنید از خودتان شروع کنید آیا با ماهانه اندک مددجویان میتونید تنها ۱۰ روز ماه سپری کنید 🥀🥀🥀🥀😭😭 فقط خدا را در نظر بگیرید همیشه بیننده و نظاره‌گر است قربونش برم 🙏❤️ واقعا خودتان مصلحت بدانید آیا یک خانواده سرپرستشان با ۳ معلولیت ذهنی جسمی ناشنوایی میتواند زندگی کند اونم بدون خونه اجاره نشین و پول دارو درمان و خرج مخارج زندگی معشیتی و هزاران مشکلات دیگر زندگی واقع خیلی زجر میکشیم ما معلولان بدون خونه اجاره نشین با اندک ماهانه 🥀😭🥀😭 حتی با ۳معلولیت شدید حق پرستاری هم ندیدم لطفاً معلولان سرپرست شدید طبق قانون کار ماهانه بدین بلکه کمی از شرمندگی شان پیش خانواده بچه‌ها کاسته بشه امسال نتونستم بچه ام عیدی بخرم جیگرم سوخت 🥀😭🥀همش چشم انتظار وعده‌های مسعولان منتظر اندک عیدی موندیم و سه ماه عیدانه دهک های پایین یک تا هفت گفتند سه ماه عیدانه است معشیتی وقتی بار دوم شد کفتند مثلاً ۱۰تومان باید ۱۰ تومان هم خرید کنید این کجاش شد تشویقی معشیتی عیدانه دهک های پایین سه ماه ؟؟؟؟🥀😭🥀😭

 • تاجی ارسالی در

  بگین دهک ها یعنی چی خانوار 1نفره دهک چندهست 2نفردهک چندمیشن 3نفره دهک چندهست بگین

 • ناشناس ارسالی در

  والا ما سه نفره هستیم مبلغ 1500000تومان واریز میکردن
  کجانفری 70000تومان پرداخت میکردن دیگه این پولی که به ما میدن
  چیه که نفری 200000تومان ازش دزدی میکردن

 • عای رحیمی ارسالی در

  سلام اول خواهش میکنم به کسانی که واقلعا محتاجن

 • ناشناس ارسالی در

  ماکه خیلی نیاز داریم به ما نمیده اینم شده ریس جمهور

 • ناشناس ارسالی در

  انگار مسعولان محترم واقعا مردم مظلوم ایران رها کردن روز به روز گرانی حتی لحظه به لحظه اصلا کسی نیست جواب گران فروشان بدهد مغازه میخری فردا میری میبینی گران شده تا بکجا واقعا چرا جلوش نمیگیرید واقعا رها کردید مخصوصا معلولان فقرا مستعظفان را؟یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَیٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَیٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ﴿ مائده/۸...
  با سلام علیکم السلام علیک حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی.
  ای کسانی که ایمان آورده‌اید! همواره برای خدا قیام کنید، و از روی عدالت، گواهی دهید! دشمنی با جمعیّتی، شما را به بیدادگری نکشاند! دادگر باشید که داد به تقوا نزدیک‌تر است! و از خدا پروا کنید، که از آنچه انجام می‌دهید، با خبر است
  (ما معلولان نه سیاسی هستیم نه ضد انقلاب نه خاعن نه دزدو غارتگر تنها مشکل ما اینه خدا معلولمان کرده همین آقا جان)
  مسئله رعایت حقوق افراد دارای معلولیت در کشور، چالشی طولانی مدت و پر فراز و نشیب است که دولت‌های سال‌های اخیر کشور را دچار استیصال و چالش کرده است.
  اولین قانون مدون در حوزه معلولان در سال ۱۳۸۳ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. پس از آن و با توجه به کمبودهایی که در این قانون وجود داشت، تشکل‌ها و فعالان حقوق معلولان در جلسات متعدد با مدیران، وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار بازنگری و اصلاحات اساسی در متن قانون شدند که نتیجه این پیگیری‌ها سرانجام منجر به تصویب قانون جدیدی تحت عنوان «قانون جامع حمایت از حقوق معلولان» در سال ۱۳۹۶ شد که تمامی بندهای این قانون با همراهی تشکل‌های حقوق معلولان و متناسب با نیازهای این قشر تنظیم و تصویب شد.
  دولت در سال جاری، حداقل دستمزد سالانه بدون احتساب به سنوات و دیگر مزایای شغلی را مبلغ ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۰۳ تومان تعیین کرده است و معنای آن این است که برای اجرای ماده ۲۷، دولت به هر معلول شدید و خیلی شدید و از کار افتاده باید چنین مبلغی را بپردازد؛ بنابراین دولت برای اجرای این قانون در مشهد، ماهانه ۱۳۹ میلیارد و سالانه هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان باید تخصیص دهد که عددی قابل توجه و تا اندازه‌ای ناممکن است. اما راهکارها برای جبران حقوق از دست رفته معلولان چیست؟ ولی چندین سال است ماده ۲۷ معلولان اجرایی نشده و نمیشود اکثرا مددجویان تحت پوشش بدون خونه اجاره نشین هستند سپاسگزارم پیگیری کنید تا کمی از درد معلولان فقرا کاسته باشد با سپاس فراوان واقعا گناه این فقیر فقرا مستعظفان معلولان چی هست توان کی داریم میدیم مسعولان محترم ؟؟؟؟

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی