کد مطلب: 32001

قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا و سکه| قیمت طلا و ارز

فوری/ قیمت طلا با مغز زمین خورد | دلار بالا کشید ؟ + جدول قیمت طلا در 24 اسفند

قیمت طلا دیروز نسبت به چند روز گذشته کاهش عجیبی داشت. قیمت طلا امروز 24 اسفندماه منتشر شد.در ادامه پیش بینی آینده قیمت طلا، سکه و دلار را تا چند روز آینده با هم می خوانیم.

فوری/ قیمت طلا با مغز زمین خورد | دلار بالا کشید ؟ + جدول قیمت طلا در 24 اسفند

قیمت طلا در بازار روند افزایشی به خود گرفت. در هفته گذشته قیمت طلا 18 عیار دچار نوسانات شد و روزهای پر هیاهویی را به خود دید . پیش بینی مهم و جالب از آینده قیمت طلا ۱۸ عیار امروز را بخوانید.

قیمت طلا افزایش یافت و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۳,۰۹۵,۵۰۰ (سه میلیون و نود و پنج هزار و پانصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۷۸ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۳,۰۹۵,۵۰۰ ۲۴,۲۰۰ ۰.۷۸ 10:00
۳,۰۷۱,۳۰۰ -۱۱,۸۰۰ -۰.۳۹ روز قبل
۳,۰۸۳,۱۰۰ -۲۳,۰۰۰ -۰.۷۵ ۲ روز پیش

ریزش شدید قیمت طلای ۱۸ عیار

یک فعال بازار طلا با اشاره به کاهش قیمت طلا با افت نرخ ارز و قیمت انس از افزایش حباب نیم سکه در روزهای اخیر خبر داد.

با کاهش قیمت جهانی طلا و نرخ ارز قیمت طلا و سکه نیز نزولی شده است؛ اما علی رغم هفت حراجی سکه در مرکز مبادله طلا و ارز حباب سکه در حال افزایش است. 

محمد کشتی آرای، عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار طلا و سکه در هفته جاری اظهار داشت: در اول هفته دو عامل افزایشی داشت؛ این دو عامل باعث شد قیمت طلا و سکه با بالاترین رقم در چند سال اخیر برسد، قیمت انس جهانی در اول هفته تا ۲۱۷۷ دلار رسید قیمت ارز نیز به بالای ۶۰ هزار تومان رسید در نتیجه سکه برای اولین باربه ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

وی اضافه کرد: امروز قیمت جهانی طلا با ۱۳ دلار کاهش به ۲۱۶۲ دلار رسید قیمت دلار آمریکا به کمتر از ۶۰ هزار تومان رسید در نتیجه قیمت‌های امروز بازار نسبت به اول هفته کاملا با کاهش همراه بوده البته حباب سکه نیز به دلیل افزایش تقاضا در روزهای اخیر رو به رشد است. 

کشتی‌آرای درباره قیمت ها در بازار اظهار داشت: قیمت سکه طرح قدیم با ۶۰۰ هزار تومان کاهش ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است، قیمت سکه طرح جدید که ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود با یک میلیون تومان کاهش ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شده است. قیمت نیم سکه افزایش پیدا کرده است که دلیل آن افزایش تفاضا بود قیمت امروز نیم سکه ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود که به نسبت اول هفته ۴۰۰ هزار تومان افزایش داشته است البته این تغییر قیمت بیشتر در حباب نیم سکه بوده است. 

این فعال بازار طلا اضافه کرد: قیمت ربع سکه ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که به نسبت اول هفته تغییر نکرده است؛ سکه‌های یک گرمی با ۲۰۰ هزار تومان کاهش ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد، هر مثقال طلا با ۵۰۰ هزار تومان کاهش امروز ۱۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده که با کاهش ۱۳۵ هزار تومانی ۳ میلیون و ۶۵ هزار تومان شد. 

قیمت طلا

وی با بیان اینکه حباب سکه در محدوده ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قرار دارد؛ گفت: داد و ستدها روال عادی دارد؛ زمانی که قیمت‌ها رو به افزایش بود خرید و فروش انجامی می‌شد الان نیز که با کاهش همراه شده است داد و ستدها به صورت عادی انجام می‌شود. 

کشتی‌آرای افزود: حباب سکه اواسط هفته ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت؛ اما امروز تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز افزایش یافت که مجددا کاهش یافت. حباب سکه این روزها متغیر است برخی روزها که تقاضا در بازار وجود دارد افزایشی می‌شود و در روزهایی که تفاضا پایین است کاهش دارد.

وی در پیش‌بینی از بازار گفت: این روزها تغییرات آنقدر زیاد است که نمی‌توان بازار را پیش‌بینی کرد امیدواریم بعد از عید نوروز آرامش در بازار برقرار شود.

قیمت دلار و قیمت طلا امسال با چه رقمی بسته می‌شود؟

قیمت دلار در هفته‌های اخیر نوسان افزایشی قابل توجهی داشت و از سقف تاریخی خود عبور کرد.

این اسکناس از ابتدای هفته در کریدور پنجم در حال معامله است. کامبیز افسری کارشناس بازار ارز در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز به این پرسش پاسخ داده است که دلار در روزهای باقیمانده از سال با چه رقمی بسته می‌شود و اثر حراج ربع سکه بر بازار ارز چیست؟

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: فریز قیمت دلار از ابتدای سال جاری از اهداف اساسی سیاست‌گذار بود که با هر روشی آن را برآورده کرد. در هفته‌های اخیر رشد تقاضا اسکناس آمریکایی را در سقف تاریخی خود قرار داد. این اسکناس از ابتدای هفته جاری با دخالت سیاست‌گذار به کریدور پنجم برگشت. معامله‌گران معتقدند برگشت قیمت دلار در راستای دستاوردسازی صورت گرفته است.

در همین راستا کامبیز افسری فعال اقتصادی برگشت قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی را روند ندانست و گفت: «فروشنده در بازار خیلی کمتر از خریدار است و تقاضای پایان سال توازن بازار ارز را در هفته‌های اخیر بر هم زده است.»

این فعال بازار ارز افزود: «در بازار ارز تغییرات ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومانی، نوسان به حساب نمی‌آید و فعالان بازار، فراز و فرودهای دو تا سه هزار تومانی را نوسان می‌دانند.»

وی با اشاره به التهاب قیمت در بازارهای جهانی اظهار داشت: «بازارها با یکدیگر ضریب همبستگی دارند و این موضوع با نوسانات قیمت دلار وضوح بیشتری پیدا می‌کند.»

افسری در خصوص روند قیمت دلار در روزهای پایانی سال گفت: «به نظر می‌رسد با توجه به پایان سال و شروع ماه رمضان، بازارها از التهاب خارج شود و قیمت دلار در پله‌های پایانی کریدور ۵۰ هزار تومانی ماندگار باشد.»

وی با اشاره به سیاست فریز قیمت دلار توسط بانک مرکزی در سال ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: «بعید است که دلار در کریدور بالاتر بسته شود، زیرا این موضوع مغایر با سیاست‌های یک سال اخیر دولت و بانک مرکزی است و در یک هفته باقیمانده تا پایان سال، بانک مرکزی قیمت را در کف حمایت کنترل خواهد کرد.»

این فعال اقتصادی در خصوص اثر حراج ربع‌ سکه‌های بانک مرکزی بر افزایش قیمت دلار گفت: «این موضوع که طلای ربع سکه‌های حراج شده توسط بانک مرکزی با دلار ۹۹ هزار تومانی تراز می‌شود، شایعاتی است که برخی فعالان صنفی به راه انداخته‌اند تا مردم را از خرید ربع سکه‌های دولتی منصرف کنند.»

با این حال باید اشاره داشت که محاسبه قیمت طلای ربع سکه‌های حراج شده توسط بانک مرکزی، قیمت دلار را در حراج اول ۹۵ و در حراج دوم ۹۹ هزار تومان نشان می‌داد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی