کد مطلب: 31970

سهام عدالت | سود سهام عدالت | ثبت نام سهام عدالت | زمان واریز سود سهام عدالت

کام صاحبان و وراث سهام عدالت شیرین شد | آغاز واریز سود 900 هزارتومانی به مردم از این تاریخ

جدیدترین خبر از مبلغ و زمان دقیق واریز سود سهام عدالت برای جاماندگان، وراث و صاحبان سهام عدالت منتشر شد که در ادامه با هم می خوانیم.

کام صاحبان و وراث سهام عدالت شیرین شد | آغاز واریز سود 900 هزارتومانی به مردم از این تاریخ

دولت خبرهای جدیدی از واریز سود سهام عدالت در اواخر سال 1402 به صاحبان سهام عدالت و وراث متوفیان داد که با هم جزئیات این واریزی برای دارندگان سهام عدالت را در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

سهام عدالت کی واریز میشود و چقدر است؟

با نزدیک شد‌ن به روزهای پایانی سال شرایط اقتصادی ناگوار باعث می‌شود که مردم مدام به دنبال این باشند که ” سود سهام عدالت کی واریز میشود “. اگرچه سود سهام عدالت مبلغی بسیار ناچیز است، اما اغلب مردم به دلیل مشکلات مالی در این تورم اقتصادی به آن نیاز دارند. لذا مدام در حال پیگیری آخرین اخبار از واریز سود سهام عدالت هستند.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که اخبار سهام عدالت را همواره دنبال می‌کنید، این مقاله برای شما جذاب خواهد بود. چراکه جدیدترین اخبار سهام عدالت در این مطلب منتشر می‌شود و شما می‌توانید در فواصل زمانی مختلف، خبر فوری سهام عدالت کی واریز میشود را در این مطلب بخوانید.

خبر فوری سهام عدالت کی واریز میشود؟

سود سهام عدالت که حاصل سوددهی 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی است، طبق اطلاع رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، در سال 1402 نیز قرار است که طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز شود. مرحله اول سود سهام عدالت 1402 در روزهای پایانی آذر ماه واریز شد. مرحله دوم آن نیز در آخرین روزهای اسفند سال جاری به حساب دارندگان سهام عدالت واریز خواهد شد:

همانطور که به یاد دارید، واریزی سود سهام عدالت در مرحله اول سال 1402 (آذر ماه) به ترتیب زیر بود:

سبد سهام عدالت مبلغ سود واریزی در آذر ماه ۱۴۰۲
۴۹۲ هزار تومانی ۶۸۱ هزار تومان
۵۳۲ هزار تومانی ۷۳۶ هزار تومان
یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان

در حالیکه، مطابق با صحبت‌های وزیر اقتصاد مرحله دوم سود سهام عدالت در اسفند 1402 طبق ارقام زیر واریز میشود:

سبد سهام عدالت مبلغ سود واریزی در اسفند ۱۴۰۲
۴۹۲ هزار تومانی حدود ۴۰۰ هزار تومان
۵۳۲ هزار تومانی نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان
یک میلیون تومانی حدود ۹۰۰ هزار تومان

وزیر اقتصاد پس از انتنشار این خبر فوری اذعان داشت که سعی می‌کنیم سود سهام عدالت مرحله دوم 1402 نیز همانند مرحله اول به موقع واریز شود.

نکته مهمی که باید بدان توجه داشته باشید این است که مبالغ فوق فقط به حساب شبای سهامدارانی وازیز می‌شود که در سامانه سجام ثبت کرد‌ه باشند. لذا اگر تاکنون موفق به ثبت نام در سجام و اخذ کد بورسی نشد‌ه‌اید، اینجا کلیک کنید:

مرحله دوم سهام عدالت کی واریز میشود؟

آخرین اخبار منتشر شد‌ه از واریز سود سهام عدالت، گواه بر این است که سود سهام عدالت امسال (1402) در روزهای پایانی اسفند ماه واریز خواهد شد. وزیر اقتصاد در پاسخ به سوال گزارشگران که ” سهام عدالت جدید کی واریز میشود ” خبرهای خوبی به مردم داد‌ه و گفتـه است که مرحله جدید سود سهام عدالت قریب به یقین در تاریخ 25 اسفند 1402 به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌شود.

سهام عدالت

وی در پاسخی جامع به سوال گزارشگران در مورد این که سود سهام عدالت چقدر واریز میشود، گفتـه است که سود پرداختی مرحله جدید حدود 30% کمتر از مبلغ پرداختی در آذر ماه خواهد بود. بدین معنی که مبلغ سود سهام عدالت با توجه به ارزش پرتفوی هر شخص و میزان سبد سهام او، مبلغی متغیر خواهد بود.

سهام عدالت مردم عادی کی واریز میشود؟

تمامی افرادی که از قبل در سامانه سجام ثبت نام کرد‌ه و احراز هویت شده‌اند، اگر در مرحله قبل سود دریافت کرد‌ه باشند این مرحله نیز سود سهام عدالت برای آنها واریز می‌شود. اما چنانچه به‌تازگی در سجام ثبت نام کرد‌ه و تاکنون سودی دریافت نکرد‌ه باشید، مسلما در مرحله جدید سود سهام عدالت برای شما واریز خواهد شد. خبر خوش برای شما این است که در مرحله جدید شما سود سنوات مراخل گذشته را هم دریافت خواهید نمود.

سهام عدالت فوتی ها کی واریز میشود؟

همانطور که می‌دانید، در در مهر سال جاری (1402) برای نخستین بار امکان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث فراهم شد. لذا، سوالی که ذهن اغلب وراث فوت شدگان را درگیر کرد‌ه این است که ” سهام عدالت فوتی کی واریز میشود “.

وزارت اقتصاد طبق آخرین اخبار منتشر شد‌ه اعلام نمود‌ که واریز سود سهام عدالت فوتی ها مشروط بر این است که:

وراث در صورت تکمیل مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان حداکثر تا 10 اسفند ماه موفق به دریافت سود سهام فوتی ها خواهند شد. در غیر این صورت، سود سهام عدالت متوفیان تا سال آینده به تعویق خواهد افتاد.

بنابراین، اگر وراث قانونی فوت شدگان تا تاریخ مذکور، مراحل انتقال سهام عدالت فوتی‌های خود را در سامانه میراث تکمیل نمایند در تاریخ 25 اسفند 1402 سود سهام عدالت متوفیان به حساب آنها واریز می‌شود.

جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد میزان سود واریزی سهام عدالت متوفیان به سامانه سهام عدالت مراجعه کنید. برای ورود به این سامانه کافی‌ست وارد سایت sahamedalat.ir شوید. در مقاله‌ای دیگری از کاریزما لرنینگ تحت عنوان “سامانه میراث جهت دریافت سهام عدالت متوفیان “، تمامی مراحل ثبت نام در این سامانه را به طور کامل شرح داده‌ایم.

سود سهام عدالت جاماندگان کی واریز می شود؟

از دیگر سوالات مردم عزیز این بود‌ه است که بدانند ” سود سهام عدالت جاماندگان ۱۴۰۲ کی واریز میشود “. با پیگیری از وزارت اقتصاد و سازمان بورس اوراق بهادار تهران تکلیف جاماندگان سهام عدالت نیز مشخص شد.

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت این است که در سال جاری برای 5 میلیون نفر از ایثارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی امکان دریافت سود سهام عدالت محقق شد. به طوریکه این اشخاص در مرحله جاری موفق به دریافت یک تا 2 میلیون تومان سود سهام عدالت خواهند بود. مابقی جاماندگان سهام عدالت نیز در سال پیش رو (1403) سود سهام خود را دریافت خواهند کرد.

چرا سود سهام عدالت واریز نمیشود؟

اکثر افراد مدام در جستجوی پاسخ دقیق این سوال هستند که ” چرا سود سهام عدالت برای من واریز نمیشود “. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که واریز نشد‌ن سود سهام عدالت دلایل مختلفی دارد. مهم‌ترین آنها را در زیر برای شما ذکر می‌کنیم.

اگر مستعد هریک از موارد زیر، این احتمال وجود دارد که سود سهام عدالت برای شما واریز نشود:

راکد بودن حساب بانکی درج شد‌ه در سامانه

ثبت شماره شبای نادرست در سامانه

حساب بانکی بلندمدت یا مشترک

مسدود بود‌ن حساب بانکی

داشتـن حساب ارزی

برای اطلاع از جزئیات واریز سود سهام عدالت خود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir مراجعه نمایید. در این سامانه، ریز جزئیات سود سهام عدالت خود را در تاریخ‌های مشخص مشاهده خواهید کرد. همچنین ارزش روز سهام عدالت شما نیز در این سامانه قابل مشاهده است.

در نهایت پول سهام عدالت کی واریز میشود؟

در مقاله‌ای که مطالعه کردید، آخرین اخبار از واریز سود سهام عدالت را به اطلاع شما رساندیم. گفتیم که مرحله جدید سود سهام عدالت در تاریخ 25 اسفند 1402 واریز میشود. مبلغ سود واریزی برای هر فرد و جزئیات دریافت سود سهام در مراحل بعدی برای افراد عادی یا فوت شدگان نیز در این مطلب شرح داد‌ه شد.

منبع: لرنینگ
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی