کد مطلب: 31946

درگذشت | آخرین اخبار درگذشت | خبر درگذشت | پیام تسلیت

فوری/ درگذشت جانسوز وزیر دولت ساعاتی قبل | کشور عزادار شد + علت فوت

متاسفانه باخبر شدیم سیاستمدار معروف کشور درگذشت.

فوری/ درگذشت جانسوز وزیر دولت ساعاتی قبل | کشور عزادار شد + علت فوت

حمید بهبهانی سیاستمدار و وزیر پیشین راه، مسکن و شهرسازی دولت احمدی نژاد به علت بیماری در سن ۸۳ سالگی درگذشت. 

بهبهانی متولد ۱۳۱۹ در شیراز و دارای دکترای تخصصی عمران با گرایش حمل و نقل و ترافیک از دانشگاه "کینزول" فلوریدا و استاد تمام دانشگاه علم و صنعت بود و در دولت نهم و دهم وزیر راه، مسکن و شهرسازی در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد را بر عهده داشت. 

بیوگرافی بهبهانی منتشر شد

بیوگرافی حمید بهبهانی سرپرست وزارت راه و ترابری که امروز صبح با حکم رئیس جمهور به این سمت منصوب گردید، منتشر شد.

حمید بهبهانی که اصالتا یک خوزستانی است، در سال 1319 در شهر شیراز در استان فارس متولد شد، پیش از این به عنوان معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه مشغول به کار بوده است.

آخرین مدرک وی درجه دکترای راه و ساختمان و حمل و نقل و ترافیک است که در سال 1356 از دانشگاه فلوریدای آمریکا دریافت کرده است.

همچنین بهبهانی از سوی رئیس جمهور به عضویت در شورای عالی تدوین برنامه پنجم سازندگی کشور منصوب شده و از ابتدای دولت نهم، مشاور رئیس جمهور در امور حمل و نقل کشور است.

وی از سال 1356 تا 1369 به عنوان استادیار ، از سال 1376 تا 1380 به عنوان دانشیار و از سال 1380 تاکنون استاد دانشگاه علم و صنعت ایران بوده که تالیفات وی بالغ بر 11 عنوان کتاب تخصصی در زمینه های مهندسی راه و ترافیک است.

بیش از 86 عنوان مقاله پژوهشی از وی در نشریات و مراکز معتبر علمی بین المللی و داخلی منتشر شده است. سامانه دور برگردان که از راه‌های کنترل ترافیک در دوره شهرداری احمدی‌نژاد بود، ایده بهبهانی بوده است.

همچنین در کارنامه اجرایی خود مشاور مالی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران، دو دوره ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را دارد و مدت بیست سال از سال 1357 تا سال 1377 به عنوان رئیس دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت نیز بوده است.

سوابق حمید بهبهانی وزیر پیشنهادی وزارت راه

سوابق حمید بهبهانی وزیر پیشنهادی وزارت راه # تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 88/05/29 سیاسی.کابینه دهم.بهبنانی حمید بهبهانی در سال 1319 در شهر شیراز در استان فارس متولد شد. بهبهانی دارای دکترای تخصصی عمران با گرایش حمل و نقل و ترافیک از دانشگاه کینزول فلوریدا است و هم اکنون به عنوان استاد دانشگاه های معتبر کشور از اعتبار بالایی در بین صاحب نظران و مهندسان کشور برخوردار می باشد. به گزارش ایرنا ، وی از سوی دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور به عضویت در شورای عالی تدوین برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور که از سال 1389 تا 1393 قرار است در کشور به اجرا در آید، منصوب شده است.

بهبهانی از ابتدای فعالیت دولت نهم نیز مشاور دکتر محمود احمدی نژاد در امور حمل و نقل کشور بوده و در این زمینه انجام وظیفه کرده است. وی همچنین طی سال های 1356 تا 1369 به عنوان استادیار، و طی سال های 1376 تا 1380 به عنوان دانشیار و از سال 1380 تاکنون دارای کرسی استادی کامل در دانشگاه علم و صنعت ایران بوده است. از دکتر بهبهانی با توجه به سوابق طولانی در عرصه های مختلف علمی، همچنین تالیف هایی افزون بر 11 عنوان کتاب تخصصی در زمینه های مهندسی راه و ترافیک و 86 عنوان مقاله پژوهشی در نشریات و مراکز معتبر علمی بین المللی وجود دارد. بهبهانی همچنین دارای رتبه نخست خدمتگزاری توسعه در جشنواره خاتم و برگزیده جشنواره خوارزمی است و در کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک نیز از سوی کارشناسان به وی لقب پدر راه ایران داده شده است. همچنین وی در کارنامه اجرایی خود عنوان مشاور مالی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران، دو دوره ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را دارد و مدت بیست سال از سال 1357 تا سال 1377 به عنوان رئیس دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت فعالیت کرد. بهبهانی در دولت نهم نیز وزیر راه بود. 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی