کد مطلب: 31922

یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید | یارانه نقدی ۱۴۰۳ | یارانه نقدی کی واریز میشود

خبر فوری رئیسی درباره یارانه نقدی اسفند ماه | دهک های 1 تا 7 دوبار یارانه می گیرند

جزئیات واریز یارانه نقدی اسفندماه با واریزی فوق العاده یارانه رمضان بحساب یارانه بگیران اعلام شد.

خبر فوری رئیسی درباره یارانه نقدی اسفند ماه | دهک های 1 تا 7 دوبار یارانه می گیرند

وعده های جدیدی درباره افزایش یارانه نقدی مستمری بگیران و اقشار کم درآمد از سوی مجلس داده شده است. یارانه نقدی با رقمی قابل توجه در تاریخ ذکر شده بحساب سرپرستان واریز خواهد شد. جزئیات افزایش یارانه نقدی دهک های کم درآمد را در ادامه با هم می خوانیم.

یارانه نقدی اسفند کی واریز می شود ؟

سخنگو سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از چند وچون یارانه‌بگیران و اقساط وام کرونا و اربعین سخن گفت.

طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها ، دریافتی دهک های یک تا سه در تاریخ جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ خواهد بود .

سازمان هدفمندی یارانه ها در ایران زمان دقیق واریز یارانه اسفند ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

بنا بر سوابق پرداختی ها، یارانه نقدی اسفندماه در دو مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

مرحله اول یارانه این ماه، دریافتی دهک های یک تا سه در تاریخ جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

مرحله دوم واریزی ها که دریافتی سایر دهک های درآمدی است، ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ انجام می شود.

زمان واریز یارانه اسفند ۱۴۰۲

بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، یکصد و پنجاه و هفتمین مرحله از یارانه نقدی [۳۰۰ – ۴۰۰ هزار تومانی] مربوط به اسفندماه ، همراه با افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور در دو مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

همچنین با اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خردادماه سال جاری و به منظور حمایت از خانوارهای کم درآمد، اعتبار یارانه مددجویان کمیته امداد امام‌ خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در صورت خرید اعتباری بیش از ۷۰ درصد مبلغ یارانه، ۲۰ درصد افزایش یافته است.

یارانه نقدی

با اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها و در پی اتمام اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی، مبلغ یارانه کما فی السابق دست کم ۳۰۰ هزار تومان برای هر نفر خواهد بود.

بدین ترتیب یارانه اسفندماه ۱۴۰۲ کسوراتی نخواهد داشت.

بیش از یک سال است که وضعیت مبلغ پرداختی یارانه ها فرق کرده است.

دیگر خبری از یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و یارانه معیشتی نیست.

با اعلام دولت مقرر شد تا مدتی یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی و پس از آن نیز کالابرگ الکترونیکی توزیع شود.

پاسخ مشخصی جهت ابهام زدایی راجع به یارانه نقدی و کالابرگ داده نشده اما وزیر کشور در این باره گفته است: «پرداخت یارانه نقدی تا زمان آماده شدن کالابرگ‌ الکترونیکی ادامه دارد».

بدین ترتیب مبلغ یارانه اسفند ۱۴۰۲ نیز همانند آذر، دی و بهمن ماه ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

اقساط وام کسانی که یارانه‌ نقدی شان قطع شد چگونه پرداخت می‌شود؟

سخنگو سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: افرادی که وام اربعین دریافت کرده بودند، بهمن آخرین قسط آن از محل یارانه آنها کسر و به پایان رسید و از ماه اسفند کسر قسط از محل یارانه نخواهند داشت.

به گزارش خبرآنلاین، طیبه حسینی، سخنگو سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پایان اقساط وام کرونا و اربعین یارانه بگیران خبر داد و گفت: برخی از افراد در دوره پاندمی کرونا دو وام یک میلیون تومانی دریافت کرده بودند وام دوم قسط آخر آن بهمن ماه از محل یارانه افراد کسر شد. کارمزد این وام نیز این ماه کسر شده و اقساط این وام به پایان می‌رسد.

وی درباره اقساط وام اربعین هم عنوان کرد: افرادی که وام اربعین نیز دریافت کرده بودند، بهمن آخرین قسط آن از محل یارانه آنها کسر و به پایان رسید و از ماه اسفند کسر قسط از محل یارانه نخواهند داشت.

مهر به نقل از سخنگو سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گزارش داد: البته این مربوط به افرادی است که در این مدت جز دهک دهم نشده باشند و یارانه آنها قطع نشده باشد. در صورت این اتفاق، یارانه پرداختی وجود نداشته که قسط کسر شود. چنانچه این افراد مجدد در جمع یارانه بگیران قرار گرفته باشند باقی اقساط با دیرکرد کسر می‌شود. به عنوان مثال، اگر کسی به مدت ۵ ماه یارانه وی قطع شده باشد و مجدد به جمع یارانه بگیران اضافه شده باشد ۵ ماه پرداخت اقساط وی از باقی عقب تر است.

حسینی در توضیح بیشتر، گفت: افرادی هستند که یارانه آنها قطع می‌شود. تغییر بعد خانوار داده یا سرپرست خانوار جابجا می‌شود. فعالیت اقتصادی که در پایگاه رفاه خانوار برای آنها در دوره جدید لحاظ می‌شود، مجدداً از دهک دهم به جمع یارانه بگیران اضافه می‌شود؛ برای جبران این عقب افتادگی در پرداخت اقساط وام اربعین، کسر قسط از محل یارانه آنها ادامه دارد.

منبع: ایسنا
آنچه دیگران میخوانند
 • کشمیرپالای ارسالی در

  اینجانب جانبازان مقدس فاقدمسکن با۲بچه۷و۹ساله،بخاط نداشتن۲۰۰مترزمین،نزدیک۶سال خانه مادرزندگی میکنم وزندگیمان داره متلاشی میشه خداراخوش میادبعداز۱۱سال ازهم جدابشیم

 • م.ا ارسالی در

  کاش یه روز خوب بیاد....

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی