کد مطلب: 31861

یارانه نقدی | استعلام یارانه معیشتی با کد ملی | یارانه معیشتی کی واریز میشود

تاریخ واریز یارانه 520 هزارتومانی اسفند تغییر کرد ؟ | یارانه نقدی اسفند ماه 1402 چقدر است؟

تاریخ و رقم جدید یارانه نقدی اسفند ماه با رقمی جذاب اعلام شد.

تاریخ واریز یارانه 520 هزارتومانی اسفند تغییر کرد ؟ | یارانه نقدی اسفند ماه 1402 چقدر است؟

دولت قرار است یارانه معیشتی جدید با رقمی عالی برای یارانه بگیران پرداخت کند. یارانه معیشتی جدید برای دهک های اول تا هفتم واریز خواهد شد. جزئیات یارانه معیشتی جدید را در ادامه با هم می خوانیم.

یارانه نقدی اسفند ماه 1402 چقدر است و کی واریز می شود؟

در مورد زمان واریز یارانه اسفند ماه 1402 نیز یحیوی، مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاع اجتماعی گفته که یارانه بگیران حاضر در دهک اول تا سوم 25 همین ماه یارانه خود را دریافت خواهند کرد. افرادی هم که در دهک چهارم تا نهم قرار گرفته اند با توجه به 29 روزه بودن اسفند، در آخرین روز سال یارانه به حساب شان واریز می شود.

یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی که در ابتدای امسال روز بیستم هر ماه واریز می شد، طبق اعلام وزارت رفاه دچار تغییر شده و در زمان های متفاوتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.با واریز یارانه فجرانه 220 هزارتومانی دهک های بالای 4 تا 9 مبلغ 520 هزارتومان دریافت خواهند کرد.

درباره میزان واریزی یارانه ها نیز ادعاها و شایعاتی درباره حذف و کاهش آن مطرح شده بود که حالا وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی آن را رد کرده است.

در این رابطه گفته شده بود که یارانه بگیران اگر از اعتبار 220 هزار تومانی کالابرگ خرج کنند، دیگر مشمول یارانه نقدی نمی شوند. اما این ادعا صحت ندارد و مشمولان می توانند از هر دو یارانه استفاده کنند.

برخی رسانه ها نیز مدعی کاهش میزان یارانه پرداختی در اسفندماه 1402 شده بودند. ادعایی که واقعیت ندارد و دولت آن را رد کرده است.

زمان و میزان یارانه واریزی اسفند ماه 1402

طبق اعلام مسئولان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اسفند ماه 1402 یارانه پرداختی برای دهک اول تا سوم همان 400 هزار تومان و برای افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم همان 300 هزار تومان خواهد بود.

در مورد زمان واریز یارانه اسفند ماه 1402 نیز یحیوی، مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاع اجتماعی گفته که یارانه بگیران حاضر در دهک اول تا سوم 25 همین ماه یارانه خود را دریافت خواهند کرد. افرادی هم که در دهک چهارم تا نهم قرار گرفته اند با توجه به 29 روزه بودن اسفند، در آخرین روز سال یارانه به حساب شان واریز می شود.

واریز یارانه نقدی جدید / بیستم هر ماه حساب این افراد پر می شود

طرح کالابرگ الکترونیکی از بهمن امسال تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد و در سه نوبت اعتبار تشویقی جدید به حساب سرپرستان خانوار اضافه می‌شود.

یارانه تشویقی تا پایان اردیبهشت سال آینده در قالب طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی به حساب سرپرستان خانوار پرداخت خواهد شد.

 آن‌طور که محاسبات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان می‌دهد طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی شامل حال ۶۱ میلیون ایرانی می‌شود و همین عدد می‌تواند بیانگر اهمیت بالای ماجرا باشد. از زمان آغاز داستان طرح کالابرگ الکترونیکی در قالب طرح فجرانه، بخش قابل توجهی از مخاطبان فرارو با ابهام‌ها و پرسش‌های زیادی روبرو بودند و در این مطلب سراغ ۱۰ تا از پرتکرارترین موارد رفتیم.

یارانه نقدی تشویقی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

یارانه تشویقی که در قالب کالابرگ الکترونیکی پرداخت می‌شود، از تابستان امسال به سرپرستان دهک‌های یک تا سه درآمدی تعلق می‌گرفت، اما از مهرماه شامل سرپرستان دهک‌های درآمدی چهار، پنج، شش و هفت نیز می‌شود. آنطور که محاسبات دوستان در وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی نشان می‌دهد فعلا جمعیت هدف طرح یارانه تشویقی ۶۱ میلیون ایرانی هستند و همین عدد اهمیت بالای طرح طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک را مشخص می‌کند.

یارانه

شرط دریافت یارانه نقدی تشویقی چیست؟

یارانه تشویقی که در قالب طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی طراحی شده، بدون اعمال شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی تعلق می‌گیرد و طبق وعده اعلام شده از سوی وزارت رفاه این طرح به‌مدت سه ماه یعنی از ۱۷ بهمن تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

شرط استفاده از کالابرگ الکترونیکی تا الان به‌شکلی بود که اگر هر یک از هموطنان ۲۰۰ هزارتومان از مبلغ یارانه ماهانه را از میان ۱۱ قلم کالای اساسی خریداری می‌کرد، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار مضاعف یا همان یارانه تشویقی دریافت می‌کرد، اما با اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی، شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی کنار گذاشته شده است.

یارانه نقدی تشویقی را می‌توانیم به‌شکل نقدی استفاده کنیم؟

خیر. یارانه نقدی را می‌توان از خودپردازها برداشت کرد، اما این امکان برای مبلغ یارانه تشویقی وجود ندارد. این خبری است که از زمان اجرای طرح واریز یارانه تشویقی در تابستان درجریانش هستیم و حالا معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با رسانه‌ها تاکید دارد، اعتبار شارژ شده صرفا برای خرید از فروشگاه‌ها طراحی شده و امکان برداشت نقدی یارانه تشویقی وجود نخواهد داشت.

یارانه نقدی تشویقی برای خرید کدام کالا طراحی شده است؟

یارانه تشویقی یکجور اعتبار برای خرید و دسترسی داشتن به ۱۱ قلم کالا طراحی شده که به قول مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) انتخاب شده‌اند. دقیقا کدام کالاها؟ گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات.

کالای یارانه تشویقی کالابرگ را از کجا بخریم؟

یارانه تشویقی فعلا از بستر بیش از ۱۴۵ هزار فروشگاه در سراسر کشور قابل استفاده است و مشمولان طرح می‌توانند با نصب برنامه و اپلیکیشن «شما» نزدیکترین فروشگاه متصل به طرح را شناسایی کنند. فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای مثل افق کوروش، رفاه، دیلی مارکت، جانبو، گندم و هفت و ۲۰ هزار مغازه نیز به طرح اضافه شدند و امکان خرید غیرحضوری برای کالابرگ از مسیر اسنپ‌مارکت وجود دارد. آنطور که مسئولان وزارت رفاه ادعا می‌کنند، درحال حاضر فاصله هر شخص به نزدیک‌ترین فروشگاه‌های حاضر در طرح یارانه تشویقی به ۱۵۰ تا ۱۷۰ متر رسیده است.

مهلت استفاده از طرح یارانه کالابرگ تا کی خواهد بود؟

طرح کالابرگ الکترونیکی از بهمن امسال تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد و در سه نوبت اعتبار تشویقی جدید به حساب سرپرستان خانوار اضافه می‌شود. با این حال مهلت استفاده از شارژ تشویقی تا زمان شارژ یارانه جدید خواهد بود. مثلا اعتباری که برای سرپرست خانواری در بیستم ماه فعلی شارژ شده، تا زمان شارژ در روز بیستم ماه آتی مهلت استفاده خواهد داشت.

یارانه فجرانه کالابرگ الکترونیکی تا کی ادامه دارد؟

یارانه تشویقی از تابستان امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و بحثی درباره اتمام این ماجرا وجود ندارد. اما داستان طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی همانطور که از اسمش پیداست برای بازه مشخصی طراحی شده و آنطور که مسئولان وزارت رفاه می‌گویند، می‌توانیم تا پایان اردیبهشت چشم‌انتظار تداوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی باشیم.

چطور بفهمیم در کدام دهک یارانه قرار داریم؟

استعلام دهک درآمدی خانوار می‌تواند از مسیر سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها انجام شود. برای انجام این کار ابتدا به نشانی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه می‌کنید و در قدم بعدی بعد از انتخاب گزینه ورود/ثبت نام اطلاعاتی مثل شماره ملی سرپرست خانوار، شماره حساب واریز یارانه، مشخص کردن تعداد خانوار، شماره ملی یکی از اعضای خانوار تحت پوشش و ... وارد می‌کنید. در این قسمت وضعیت یارانه شما مشخص می‌شود و متوجه می‌شوید شامل دریافت یارانه نقدی هستید یا خیر. استعلام دهک خانوار از طریق شماره گویا ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* راه‌های دیگری برای استعلام دهک‌بندی خانوار است.

روش اعتراض به دهک‌بندی یارانه خانوار؟

نحوه اعتراض به دهک‌بندی درآمد خانوار به‌شکلی است که باید ابتدا وارد سامانه مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها شوید. آنوقت روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید و تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. به‌هر حال اگر مشمول دریافت واریز یارانه هستید، عبارت مشمول برای شما نمایش داده می‌شود و شما قادر به اعتراض نخواهید بود. اما اگر عبارت غیر مشمول را می‌بینید، می‌توانید اعتراض خود را ثبت کنید. به این شکل که در قسمت شناسنامه اقتصادی – اجتماعی شما، تمامی اعضای خانواده و جزئیات دیگر وجود دارد. درصورت وجود مغایرت، می‌توانید گزینه ثبت اعتراض را انتخاب کنید. نهایتا روی گزینه پایان کلیک کنید تا اعتراض شما توسط کارشناسان بررسی شود.

یارانه جدید کی پرداخت می‌شود؟

پرداخت یارانه نقدی از بهمن امسال با سروشکل تازه و زمان‌بندی جدیدی انجام می‌شود. طبق برنامه قرار است بیستم هر ماه یارانه افرادی که تحت‌پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور قرار دارند، واریز شود. بیست و پنجم هر ماه یارانه افراد حاضر در دهک‌بندی درآمدی یک تا سه پرداخت خواهد شد. سی‌ام هر ماه موعد پرداخت یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهاست و یارانه دارو و هزینه حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی سوخت نیز از ابتدای هر ماه واریز خواهد شد.

منبع: فرادید
آنچه دیگران میخوانند
 • حمید ارسالی در

  هرماه چند روز پرداخت رو به سر برج رسوندیم وفکر اینو نمی‌کنید که چشم ما به همین یارانه است..اونا که کارت عابر بانک بخاطر چک ندارن کالابرگ بهشون طعلق نمیگیره الان من هیچ یارانه معصیتی با دوتا بچه نگرفتم چون کارت ندارم یه دستوری بدین که عملا کارتهاروبدن

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی