کد مطلب: 31672

افزایش حقوق | افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ | حقوق کارگران | افزایش حقوق کارگران

افزایش حقوق 7 میلیون تومانی کارگران و کارمندان تایید شد | حقوق این افراد 20 میلیون تومان شد

امروز خبر مهمی از افزایش حقوق جنجالی و شگفت انگیز برخی از مشاغل منتشر شد که در ادامه با هم می خوانیم.

افزایش حقوق 7 میلیون تومانی کارگران و کارمندان تایید شد | حقوق این افراد 20 میلیون تومان شد

در آخرین ماه های سال بحث افزایش حقوق ها بشدت در بین کارگران، کارمندان و بازنشستگان داغ می شود. افزایش حقوق بر مبنای تورم در هر سال بالا می رود. جزئیات جدید از افزایش حقوق کارمندان، بازنشستگان و کارگران را در ادامه با هم می خوانیم.

افزایش حقوق ۱۲ تا ۲۰ میلیونی شهرداری برای این افراد

مدیرعامل سازمان خدمات شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۹ گام تربیتی، آموزشی و درمانی در مراکز یاورشهر با هدف بهبودی کامل معتادان متجاهر دنبال می‌شود گفت: اشتغال برای مددجویانی که دوره بهبودی شان را به شکل کامل می‌گذرانند در حوزه پاکبانی فراهم خواهد شد. بیمه و اسکان برای این بهبود یافتگان در نظر گرفته شده که از ۱۲ تا ۱۳ میلیون تا سقف ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافتی آنها خواهد بود.

طی نشستی در سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با حضور دکتر احمدی صدر ، دکتر محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و معاونین سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، تفاهمنامه به کارگیری بهبودیافتگان مراکز یاورشهر به عنوان پاکبان در راستای اجرای طرح تربیتی، آموزشی و درمانی ۹ گام به امضای طرفین رسید.

حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده معاون دادستان کل تهران نیز در این نشست حاضر شد و در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر و لزوم توجه به آسیب دیدگان اجتماعی صحبت‌هایی را مطرح کرد.

 احمدی صدر در این خصوص با اشاره به اینکه ۹ گام تربیتی، آموزشی و درمانی در مراکز یاورشهر با هدف بهبودی کامل معتادان متجاهر دنبال می‌شود گفت: مددجویانی که دوره بهبودی شان را به شکل کامل می گذرانند با هدف خروج از چرخه آسیب، اشتغال برای آنها در حوزه پاکبانی فراهم خواهد شد.

وی اظهار کرد: با هدف خروج افراد آسیب دیده از چرخه آسیب برای نخستین بار الگوی مداخله ۹ گام را در مراکز یاورشهر به اجرا در آورده‌ایم که یکی از این مراحل ۹ گام اشتغال زایی و کسب درآمد است؛ که اقدامات قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است به طوری که تفاهم نامه‌ای با سازمان پسماند شهرداری تهران برای تامین نیروی انسانی پاکبان صورت گرفته است.

افزایش حقوق

احمدی صدر افزود: اشتغال برای بهبود یافتگان از سوی خیران، شرکت‌های بخش خصوصی و موسسات اجتماعی فراهم شده است که به تازگی با همکاری سازمان پسماند و پیمانکاران حوزه خدمات شهری مددجوهای بهبودیافته مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰ نفر از مددجوهای بهبودیافته در مراکز یاورشهر در حوزه خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۵ مشغول به فعالیت شده‌اند. طبق این تفاهمنامه بیمه و اسکان برای بهبود یافتگان در نظر گرفته شده که از ۱۲ تا ۱۳ میلیون تا سقف ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافتی آنها خواهد بود که به بهبود یافتگان بر اساس مجرد و متاهل بودن و داشتن یا نداشتن فرزند تعلق خواهد گرفت که گام بزرگی از سوی شهرداری تهران خواهد بود.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد: به تازگی نیز تفاهم نامه ای با کارخانه ذوب آهن آمل جهت به کاری گیری ۲۰۰ نفر از بهبود یافتگان مراکز یاورشهر صورت گرفته است.

او گفت: کارگاه‌های گوناگونی در مراکز یاورشهر مانند خیاطی، بسته بندی، گلخانه، نانوایی، کارگاه هنری و....نیز فراهم شده است تا آن دسته از مددجویان پس از بهبود وارد بازار کسب و کار شوند.

محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند نیز در این خصوص گفت: بسیار خرسندیم که این تفاهمنامه منعقد شد و تا حدود ۵ هزار نفر ظرفیت برای اشتغالزایی بهبود یافتگان مراکز یاورشهر و آسیب دیدگان اجتماعی در نظر گرفته‌ایم که این مهم در چندین مرحله اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، همچنین دکتر محمدی که در مراسم افتتاحیه فاز دو مرکز تربیتی، آموزشی و درمانی یاورشهر ۹ نیز حضور داشت به برخی از بهبود یافتگان این مرکز نوید داد که پس از بهبود، شرایط شغلی برای آنها در شهرداری تهران مهیا خواهد بود.

افزایش حقوق 1.2 میلیون تومانی این افراد

براساس تغییر حکم کمیسیون تلفیق، مقرر شده است که حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بیش از رقم افزایش حقوق ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده به حداقل حقوق کارکنان دولت اضافه شود.

محمد حسینی مشاور کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به سوالی در خصوص مهم‌ترین بخش‌های احکام بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۳ شرایط خاصی داشت. براساس اصلاح ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس باید اول آبان ماه سقف منابع، ماده واحده و احکام به همراه بودجه شرکت ها به مجلس ارائه می‌شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه هفتم در دستور قرار نگرفته بود و این موضوع مهم‌تر بود، مقرر شد تا دولت ابتدا برنامه هفتم را ارائه کند. در نتیجه لایحه بودجه پس از تصویب برنامه تدوین و ارائه شد. دولت بودجه را براساس برنامه هفتم به مجلس داد اما این برنامه مادر هنوز به تصویب نهایی نرسیده است و همین رسیدگی ها را دچار مشکل کرد.

وی با اشاره به اینکه لایحه شور اول قانون بودجه هم اکنون تصویب شده اما برنامه هفتم هنوز نهایی نشده است، گفت: یکی از احکام قانون برنامه این است که ما در قوانین بودجه نسبت به قانونگذاری دائمی پرهیز کنیم. دولت لایحه را با همین مفروضات تهیه کرد. در مجلس ابتدا باید کلیات مورد بررسی قرار می‌گرفت. کمیسیون تلفیق ظرف سه روز گزارشی را تهیه کرد.

منبع: ايسنا
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی