کد مطلب: 31592

عیدی رئیس جمهور | عیدی رئیس جمهور کی واریز میشود

300 هزارتومان؛ عیدی رئیس جمهور به مناسب ۲۲ بهمن به مردم | حساب مردم ایران شارژ می‌شود

خبرهای جذابی از واریز عیدی رئیس جمهور به مناسبت 22 بهمن برای یارانه بگیران به گوش می رسد که جزئیات این واریزی را در ادامه با هم می خوانیم.

300 هزارتومان؛ عیدی رئیس جمهور به مناسب ۲۲ بهمن به مردم | حساب مردم ایران شارژ می‌شود

برخی از منابع خبری از واریز عیدی رئیس جمهور به مناسبت 22 بهمن خبر دادند. عیدی رئیس جمهور قرار است برای همه یارانه بگیران واریز گردد. در ادامه شرایط دریافت عیدی رئیس جمهور ویژه 22 بهمن را با هم می خوانیم.

عیدی رئیس جمهور ویژه 22 بهمن فقط به این خانوارها تعلق می گیرید!

اگر امسال هم طبق سالهای پیش یارانه ویژه 22 بهمن واریز شود فقط به 4 دهک اول و به‌انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی تعلق می گیرد.

در سال ۱۴۰۰ دولت سیزدهم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از طرح واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب اقشار کم درآمد جامعه رونمایی کرد. اکنون با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال جاری، این سؤال پیش آمده که امسال نیز هدیه ویژه ۲۲ بهمن به حساب افراد واریز می‌شود یا خیر؟

در طول سال با نزدیک شدن به مناسبت‌های مختلف نظیر عید فطر، عید قربان و عید غدیر، شایعاتی در خصوص واریز یارانه‌های ویژه این ایام منتشر می‌شود که در نهایت مشخص می‌شود هیچ برنامه‌ای برای واریز چنین یارانه‌ای در نظر گرفته نشده است، اما یارانه ویژه ۲۲ بهمن موضوعی رسمی و تأیید شده است که از سال ۱۴۰۰ واریز آن آغاز شد.

در بهمن ۱۴۰۰ دولت رئیسی از طرح حمایت معیشتی ویژه ۲۲ بهمن رونمایی و هدف از آن را حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه عنوان کرد. آن زمان اعلام شد بر حسب دستور رئیسی، یارانه‌ای ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان دهک‌های اول تا چهارم به‌انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور واریز می‌شود.

یارانه ویژه ۲۲ بهمن در سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز ۲۱ بهمن آن سال به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و البته حواشی آن تا مدتها ادامه داشت زیرا حساب برخی از افراد مشمول به هر دلیلی شارژ نشد. طبق گزارش‌ها، ۳۲ میلیون نفر یعنی حدود نصف جمعیت یارانه بگیران، مشمول دریافت این یارانه شناخته شدند و هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به آنها تعلق گرفت.

در روزهای اخیر بار دیگر شایعات مربوط به واریز یارانه ویژه ۲۲ بهمن شنیده می‌شود. با توجه به سابقه دولت رئیسی در پرداخت چنین یارانه‌ای، باید دید آیا امسال نیز دولت به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌ای برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه دارد یا خیر. تاکنون صحبتی از سوی مسئولین مربوطه در این زمینه انجام نشده است.

بسیاری از خانوارهای کم درآمد اخبار مربوط به هدیه ۲۲ بهمن را دنبال می‌کنند و انتظار دارند اگر دولت این عیدی را در سال ۱۴۰۰ به مردم داده، امسال نیز آن را تکرار کند. البته انتظار این است که تمامی یارانه بگیران مشمول دریافت این عیدی شوند.

نکته دیگر در خصوص یارانه ۲۲ بهمن، مبلغ این یارانه است که اگر دولت بخواهد چنین هدیه‌ای را به حساب اقشار کم درآمد واریز کند، باید دید آیا مبلغ آن همان ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود یا با توجه افزایش تورم در جامعه، مبلغ هدیه دولت رئیسی به نسبت سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد. با این حساب یک خانواده 3 نفره مبلغ 300 هزارتومان  حدودا عیدی رئیس جمهور را دریافت خواهند کرد.

عیدی رئیس جمهور

عیدی رئیس جمهور؛ اعتبار طرح «عید تا عید»؛ بدون سود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت صمت، علیرضا شاه میرزایی در حاشیه افتتاح طرح «عید تا عید» با بیان اینکه در این طرح کارمندان دولت می‌توانند با ارائه نامه کسر از حقوق از اداره متبوع خود تا سقف ۲۰ میلیون تومان کالا خریداری کنند، افزود: بازپرداخت اقساط تا ۴ ماهه بدون هیچگونه سودی می‌باشد و برای کالای لوازم خانگی که نیاز به بازپرداخت بلند مدت تری دارد با اعتبار یکی از بانک‌ها می‌توانند اقدام به خرید کرده و اقساط از حساب بانکی آنها کسر شود.

او گفت: در این طرح کلیه تخفیف‌ها به حساب خریدار منظور شده و مبلغ مانده به صورت اقساطی کسر شده است.

شاهمیرزایی افزود: اعتبار فعلی برای این طرح هم اکنون ۲۰ میلیون تومان برای هر نفر است و امیدواریم تا ۱۰۰ میلیون تومان هم افزایش پیدا کند.

تا سقف ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید کالا به کارمندان تخصیص داده می‌شود.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در طرح «عید تا عید» که اصناف شرکت کننده اصلی آن هستند با توجه به میزان اعتبارسنجی که موسسه مورد نظر اعلام می‌کند تا سقف ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید کالا به کارمندان تخصیص داده می‌شود.

گفتنی است این طرح باحضور بیش از ۲۵۰ نمایشگاه عرضه ویژه کالا و بیش از ۲۰ هزار واحد صنفی از ۱۲ بهمن لغایت عید فطر در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در طرح «عید تا عید» که اصناف شرکت کننده اصلی آن هستند با توجه به میزان اعتبارسنجی که موسسه مورد نظر اعلام می‌کند تا سقف ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید کالا به کارمندان تخصیص داده می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی