کد مطلب: 31349

واریزی جدید | واریزی جدید دی | واریزی جدید مستمری بگیران | واریزی جدید بحساب بازنشستگان

واریزی جدید ۱/۵۲۵/۰۰۰ تومانی از امروز بحساب این سرپرستان | جیب یارانه بگیران پر پول خواهد شد

تاریخ دقیق واریزی جدید میلیونی دولت برای سرپرستان خانوارها اعلام شد.

واریزی جدید ۱/۵۲۵/۰۰۰ تومانی از امروز بحساب این سرپرستان | جیب یارانه بگیران پر پول خواهد شد

قرار است واریزی جدید توسط دولت رئیسی برای برخی از مردم واریز شود. رقم این واریزی جدید برای افراد متغیر می باشد.جزئیات این واریزی جدید رئیسی را در ادامه با هم می خوانیم.

تاریخ واریزی جدید مستمری بانک رفاه مشخص شد!

با گذشت چند روز مستمری بگیران بهزیستی همچنان در انتظار دریافت مستمری خود هستند.

در خبر‌های گذشته عنوان گردیده بود که مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی ۳۰ الی ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت.

با توجه به اینکه مددجویان تحت پوشش این دو نهاد همچنان آسیب‌پذیرتر نسبت به افزایش ناگهانی قیمت‌ها هستند، دولت سیزدهم در لایحه بودجه ۱۴۰۳ نیز افزایش مستمری‌ها را در نظر گرفته است. طبق اعلام کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اعضای این کمیسیون به افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و افزایش ۶۰ درصدی مستمری معلولین شدید و خیلی شدید رأی مثبت داده‌اند. برای تایید نهایی این مصوبه، آن به صحن علنی مجلس و شاید شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود.

دولت سیزدهم با هدف کاهش فقر و رعایت عدالت در میان اقشار کم‌برخوردار، برنامه‌هایی را در دو سال اخیر اجرا کرده است. یکی از اهداف این برنامه‌ها، هدفمندی یارانه‌ها و تامین نیاز‌های ضروری مخاطبان، از جمله مددجویان بهزیستی، کمیته امداد و اقشار کم‌درآمد بود. دولت به تدریج برنامه امنیت غذایی و تأمین نیاز‌های ضروری را در قالب کالابرگ برای این گروه‌ها اجرا کرد.

مجلس شورای اسلامی نیز در کنار حمایت از برنامه‌های دولت، اقدام به تصویب افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد در سال گذشته نمود. برای تأمین منابع مورد نیاز واریز به حساب مددجویان، دولت در دو مرحله شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ افزایش ۴۰ درصدی را اجرا کرد. در نیمه نخست امسال، مستمری با افزایش ۲۰ درصدی و در نیمه دوم، افزایش مابقی نسبت به مرحله قبلی اجرا شد.

در لایحه بودجه ۱۴۰۳ که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، برای سال آینده افزایش ۳۰ و ۶۰ درصدی مستمری مددجویان در نظر گرفته شده است.

دولت سیزدهم از بودجه عمومی کشور برای تأمین مستمری مددجویان استفاده می‌کند و افزایش مستمری‌ها نیز در جهت کاهش فقر و تسهیل در زندگی این افراد اتخاذ می‌شود. با افزایش مستمری‌ها، مددجویان قادر به تأمین نیاز‌های روزمره خود و خانواده‌هایشان بهتر خواهند بود و بهبودی قابل توجهی در شرایط زندگی خواهند داشت.

این تصمیم نشان از توجه و تلاش دولت برای اجرای سیاست‌های اجتماعی عدالت‌محور و کاهش نابرابری‌های اجتماعی دارد. افزایش مستمری مددجویان باعث می‌شود تا این افراد دست برای بهبود شرایط خود بیشتری داشته باشند و به شکلی جدی‌تر در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود شرکت کنند.

امیدواریم که این تصمیم بتواند بهبودی قابل‌توجهی در زندگی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ایجاد کند و به کاهش بیشتر فقر و نابرابری‌های اجتماعی کمک کند.

واریزی جدید

 اعلام مبالغ تازه واریزی جدید مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به ازای هر نفر

بر اساس ازه ترین خبرها مبالغ جدید مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به ازای هر نفر اعلام شد. از روزهای گذشته واریز حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی آغاز شده است و هنوز هم ادامه دارد. براین اساس، مستمری یکنفره تحت پوشش بهزیستی کشور به مبلغ ۷۶۴/۴۰۰تومان، مبلغ مستمری خانوارهای ۲نفره: ۱/۰۹۰/۰۰‌۰تومان، ۳نفره: ۱/۵۲۵/۰۰۰تومان، ۴نفره: ۱/۹۶۵/۶۰۰تومان، ۵نفره: ۲/۴۰۲/۴۰۰تومان با احتساب ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه ۱۴۰۲ یا همان ۵ ماهه ابتدایی سال جاری واریز گردید.

همچنین، حق پرستاری خانواده‌محور برای افراد معلول شدید و خیلی شدید تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ ۲/۱۰۰/۰۰۰ تومان در دی ماه واریز شد.

روز گذشته هم زمان واریز عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد که در نیمه اسفندماه است مشخص شد.

واریزی جدید دولت برای این خانوارها از امروز

مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت: جشن خودکفایی 10 هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان و نمایشگاه توانمندسازی و تولیدات مددجویان برپا خواهد شد.جمال شیبه ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی با اعتباری بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال در سال گذشته اظهار کرد: برای ایجاد این میزان فرصت شغلی بخشی به صورت اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی، بخشی توسط مراکز کاریابی هدایت شغلی و بخشی با گذراندن دوره‌های آموزش شغلی انجام شد.

وی، اشتغال پایدار و درآمد با ثبات برای مددجویان را بسیار محوری و مهم توصیف کرد و گفت: یکی از اهداف این جشن، معرفی الگوهای موفق، ترویج فرهنگ کار و تلاش و تجلیل از کارآفرینان موفق استان است

شیبه، معرفی کمیته امداد به عنوان یک مجموعه کارآفرین و اشتغال زا را از دیگر اهداف این جشن برشمرد و ادامه داد: معرفی الگوهای موفق اشتغال ازجنس خود مردم که با دریافت تسهیلات و تنها با داشتن عزم واراده سعی وتلاش به جایگاه مناسبی در جامعه دست پیدا کرده و نقش مؤثری در تولید و تحقق شعار سال ایفا کنند را ازمهمترین دستاوردهای این جشن خواند.

وی، گام بعدی این جشن را تجلیل از یاوران اشتغال خواند و تصریح کرد: یاوران اشتغال، یعنی مجموعه استانداری وسایر دستگاه‌های مرتبط و مدیران عامل بانک‌ها می‌باشند که در تحقق برنامه اشتغال این استان نقش بسزایی دارند.

وی ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته تمام این بانوان مستمری دریافت می‌کنند و هیچ یک از آنها پشت نوبت دریافت مستمری نیستند.

این مسئول با اشاره به مبلغی که به عنوان مستمری به بانوان تحت پوشش بهزیستی استان پرداخت می‌شود، گفت: به خانواده تک نفره ۷۶۴ هزار تومان، دو نفره حدود یک میلیون تومان، سه نفره یک میلیون و ۵۲۸ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و پنج نفر به بالا هم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

محمدی فلاح اضافه کرد: یکی از خدمات مهم بهزیستی در موضوع بانوان سرپرست خانوار این است که با توجه به متناسب بودن شرایط مراجعین تسهیلات آموزشی در قالب آموزش های مربوط به مهارت های زندگی، توانمندسازی با ابعاد مختلف، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی جهت بستر سازی و همچنین پرداخت تسهیلات، تشکیل گروه های همیار جهت ایجاد اشتغال مددجویان نیازمند، ارائه می‌شود.

این مسئول افزود: همچنین بانوان سرپرست خانوار می‌توانند از حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی بهره‌مند شوند و حداکثر تا پنج سال نسبت به ارائه فیش واریزی خوداشتغالی به مددکار مربوطه و ارائه لیست صورتحساب توسط کارفرما به بهزیستی شهرستان‌ها اقدام کنند.

کمپین حمایت از حقوق معلولان خواستار تامین منابع لازم برای اجرای ماده ۲۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۳ شد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی