کد مطلب: 31338

واریزی جدید | واریزی جدید دی | واریزی جدید مستمری بگیران | واریزی جدید بحساب بازنشستگان

واریزی جدید 1/250/000 تومانی دولت به مناسبت روز مرد | از هدیه جدید رئیس جمهور جا نمانید

به مناسبت روز مرد دولت قرار است واریزی جدیدی برای برخی از افراد و مشاغل به عنوان هدیه واریز نماید. جزئیات این هدیه دولت رئیسی را با هم در ادامه می خوانیم.

واریزی جدید 1/250/000 تومانی دولت به مناسبت روز مرد | از هدیه جدید رئیس جمهور جا نمانید

قرار است دولت رئیسی واریزی جدید به عنوان پاداش روز مرد بحساب برخی از افراد پراخت کند. این واریزی جدید برای عده ای خاص از مردم جامعه پرداخت خواهد شد. بحث درباره رقم واریزی جدید رئیس جمهور بسیار است. اگر شما هم می خواهید بدانید که مشمول این واریزی جدید یلدای دولت هستید یا خیر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

واریزی جدید 1 میلیونی برای کارمندان از این تاریخ

بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان اداری و استخدامی، کارکنان دولتی به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) روز زن و حضرت امام علی (ع)، یک میلیون تومان پاداش می گیرند.

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی در ابلاغیه ای به تمامی دستگاههای اجرایی، پیرو بخشنامه معاون اول رئیس جمهور، ضوابط اجرایی نحوه اعطای مزایای جانبی به کارکنان دستگاههای اجرایی را ابلاغ کرد.

بر این اساس کارکنان دولت در چهار مناسبت مذهبی عید سعید مبعث، ماه مبارک رمضان و عید سعید غدیر خم و عید سعید قربان، به تمامی مشمولان یک میلیون تومان هدیه خواهند داد.

همچنین بر اساس این بخشنامه که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار اقتصاد آنلاین قرار گرفته است، به مناسبت سالروز ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) و عید شعبان نیز به ازای هر مناسبت یک میلیون تومان برای کارمندان دولتی واریز خواهد شد.

همچنین دولت برای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و بازگشایی مدارس و دانشگاهها نیز به ازای هر روز یک میلیون تومان به حساب کارکنان و برای روز خاص کارکنان دستگاههای دولتی نظیر روز معلم، روز پرستار، روز کارمند و نظایر آن نیز یک میلیون تومان مجوز داده است که دستگاههای اجرایی برای کارکنان واریز مبلغ داشته باشند.

در تمامی موارد فوق، نحوه پرداخت به ازای سرپرستی خانواده ۲۶۰ هزار تومان، فرزند اول ۱۲۰ هزار تومان، فرزند دوم ۱۸۰ هزار تومان، فرزند سوم ۲۴۰ هزار تومان و فرزند چهارم و بیشتر ۳۰۰ هزار تومان به این رقم اضافه می شود.

میزان واریزی جدید عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۳ چقدر است

در قسمت قبل،  نحوه و شرایط تعیین عیدی پایان سال کارمندان دولت توضیح داده شد؛ با این حال پاسخ به این سوال ضروری است که میزان عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۳ چقدر است و دولت چه میزان از عیدی برای پایان سال کارمندان خود اختصاص داده است؟

واریزی جدید

بر اساس ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال گذشته و بخشنامه عیدی،  مبلغ عیدی کارمندان، ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل یک میلیون و ششصد هزار تومان پیش بینی شده بود. بر این اساس، هیات دولت پس از برگزاری جلسه‌ای در جهت تعیین مبلغ عیدی کارمندان سال گذشته،  ضمن آن جلسه،  مبلغ دقیق پاداش کارمندان در سال گذشته را نیز،  رقم یک میلیون و ششصد هزار تومان تعیین نمود.

در خصوص حداقل سقف پاداش و میزان عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۳‌ می‌توان بیان داشت که تاکنون قانون بودجه سال ۱۴۰۳ مورد تصویب و انتشار قرار نگرفته است، بنابراین، نمی‌توان مبلغ دقیق عیدی کارمندان را مشخص نمود. به محض اعلام میزان دقیق عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۳ این مقاله به روز رسانی شده و اطلاع رسانی در این مقاله صورت خواهد گرفت.

در مورد حداقل عیدی کارگران نیز پیش بینی شده است، حداقل عیدی سال ۱۴۰۳ که کارگران در اسفند ماه ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند، معادل ۱۰۶،۱۶۵،۶۸۰ ریال خواهد بود.

به دنبال اعطای پاداش یک میلیونی به کارمندان، کارگران این اقدام را مصداق افزایش حقوق دانسته و خواستار ترمیم دستمزد خود شده‌اند.

واکنش‌ها به مصوبه سازمان اداری و استخدامی درباره پرداخت پاداش یک میلیونی به کارمندان آن هم در مناسبت‌های مذهبی کماکان ادامه دارد. در حالی که صولت مرتضوی، وزیر کار آن را یک جابه‌جایی می‌داند، کارگران آن را مصداق افزایش حقوق دانسته و حالا مُصرتر از قبل بر افزایش دستمزد خود پافشاری می‌کنند.

تا کنون یک نامه و یک ابلاغیه نشان از افزایش حقوق برای کارمندان دارد. نامه معاون اول رئیس‌جمهوری در مورد اصلاحیه مصوبه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان دولت و پس از آن ابلاغیه میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به‌تمامی دستگاه‌های اجرایی درباره ضوابط اجرایی نحوه اعطای مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی.

این ابلاغیه می‌گوید کارکنان دولت در هر یک از مناسبت‌های مذهبی عید سعید مبعث، ماه مبارک رمضان و عید سعید غدیر خم و عید سعید قربان یک‌میلیون تومان هدیه گرفتند.

دو موضوعی که صدای کارگران را بلند کرده است. پیش از این و در نشست شورای عالی کار در روزهای پایانی اسفندماه، افزایش دستمزد کارگران مشروط به بالا رفتن حقوق کارمندان شده بود. بعد از آن هم وزیر اقتصاد بر این موضوع پافشاری کرد. حالا با توجه به اخباری که درباره افزایش حقوق کارمندان منتشر شده، کارگران هم به دنبال احقاق حقوق خود هستند و می‌گویند نوبت ترمیم دستمزد آنها فرارسیده است.

هشتم آبان ماه جلسه دستمزد کارگران بعد از روزها پیگیری کارگران برگزار شد اما به‌رغم انتظاراتی که مطرح بود، هیچ نتیجه مشخصی به دنبال نداشت. حالا قرار است فردا باز هم نشست شورای عالی کار برگزار شود و با توجه به اخباری که در ارتباط با حقوق کارمندان منتشر شده، نمایندگان کارگری که این اقدام وزارت کار را مصداق افزایش حقوق می‌دانند خواستار ترمیم دستمزد هستند.

در همین ارتباط، هادی ابوی- فعال کارگری با تأکید بر اینکه کارگران با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند به تسنیم گفته است: «وزیرکار قول داده است به امضای خود در مصوبه ۱۴۰۲ درباره اینکه اگر حقوق کارمندان افزایش یابد حقوق کارگران افزایش می‌یابد عمل کند. اما تا کنون درباره اینکه آیا این پاداش‌ها مصداق افزایش حقوق است یا خیر، به توافق نرسیده ایم.»

حالا باید منتظر ماند و دید آیا نشست فردا به موضوع دستمزد اختصاص پیدا خواهد کرد و وزرای اقتصادی بر سر شرط و شروطی که مطرح کرده بودند، می‌مانند یا باز هم باید منتظر وعده‌های جدید دولتی باشیم.

آنچه دیگران میخوانند
 • اقبال بلوچ ارسالی در

  وام ازیارانه چطوری بگیرم

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی