کد مطلب: 31330

حقوق کارمندان | حقوق کارمندان ۱۴۰۳ | حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳

واریز 4/900/000 تومان اضافه به حقوق کارمندان از این ماه | مبلغ حقوق کارمندان 11 میلیون تومان شد

خبری جدید از افزایش شگفت انگیز حقوق کارمندان از سوی یک مقام دولتی منتشر شده است. همچنین قرار است به برخی از کارمندان واریزی میلیونی به عنوان هدیه واریز شود که جزئیات آن را در ادامه با هم می خوانیم.

واریز 4/900/000 تومان اضافه به حقوق کارمندان از این ماه | مبلغ حقوق کارمندان 11 میلیون تومان شد

دولت خبرهای مهمی درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان داده است. پیش از این رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۲ شاهد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان هستیم، گفته بود: سه سناریو برای مدلهای مختلف این افزایش حقوق کارمندان لحاظ شده است. 

عنابستانی، رئیس کمیته حقوق و دستمزد مجلس گفت: حداقل حقوق کارمندان دولت در سال آینده یازده میلیون و پانصد هزار تومان حدوداً ۱ میلیون تومان هم عائله‌مندی و اولاد به این مبلغ اضافه می‌شود که خارج از این قاعده است و در نهایت تقریباً حدود ۴۰-۴۱ درصد افزایش را خواهد داشت. تقریباً حقوق این افراد ١١.۵ میلیون تومان خواهد شد. یعنی ما برای آن کسی که حداقل حقوق را دریافت می‌کند، تقریبا متناسب با تورم افزایش داشتیم و همینطور برای آن کسی که بیشترین حقوق را دریافت می‌کند هم همان ۱/۵ میلیون تومان به همراه ۱۰ درصد افزایش حقوق خواهد بود که می‌شود حدود ۱۳-۱۴ درصد افزایش حقوق که متوسط افزایش حقوق‌ها ۲۰ درصد خواهد شد.

افزایش 40 درصدی حقوق کارمندان از این تاریخ

بن کارت شرکت نفت در برخی شرکت‌ها به مرحله اجرا رسید و در همین خصوص سوالات و ابهاماتی برای کارکنان ایجاد شده است.

بن کارت شرکت نفت یا همان بن کارت خرید کالای داخلی در مصوبه دولت، به محض ابلاغ دولت در وزارت نفت و سپس در شرکت‌های تابعه مصوب شد

اما پس از آن دولت در مهرماه اصلاحیه‌ای ابلاغ کردند

که مهمترین اصلاحات آن، تاریخ اجرای مصوبه و اعمال سقف حقوق بود

یعنی مزایای این مصوبه از مهرماه سال ۱۴۰۲ اجرا شود

و همچنین این مزایا در زیر سقف حقوق قرار بگیرند

این موضوع باعث تأخیر در اجرای این مصوبه دولت شد

و پیگیریها برای لغو یا مستثنی شدن از سقف حقوق در برخی ارگان‌ها شروع شد

اما در نهایت اصلاحیه مهرماه ۱۴۰۲، بدون تغییر باقی ماند

اجرای بن کارت شرکت نفت

اخیراً برخی شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت در اولین قدم، اقدام به تأیید شماره همراه کارکنان کردند

کارکنان به محض ورود به صفحه شخصی خود در پورتال نفت

ملزم به تأیید یا اصلاح شماره همراه خود می‌باشند که این شماره حتماً باید به نام خود فرد باشد.

دیگر شرکت‌ها نیز دیر یا زود اقدام به صدور این بن کارت خواهند کرد

مبلغ بن کارت شرکت نفت که هر ماه ۴/۹۰۰/۰۰۰ (چهار میلیون و نهصد هزار) تومان است

و فعلاً مانند نفت کارت قابلیت خرید از همه فروشگاهها را دارد

بنابراین تا لحظه انتشار این متن رسانه خبری نفت‌آوران، این کارت مشمول رعایت سقف حقوق است و اجرای آن از اول مهرماه طبق آخرین اصلاحیه دولت می‌باشد

بن کارت شرکت نفت مصوبه دولت است و کلیه کارمندان دولت دیر یا زود چنین کارتی را دریافت خواهند کرد مانند عدل کارت کارمندان دادگستری و بن کارت سایر ارگان‌هایی که صادر شده است.

حقوق کارمندان

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت خبر داد.

سلیمی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ نوشت: در لایحه پیشنهادی دولت متوسط افزایش حقوق کارمندان دولت ۱۸ درصد بود که کمیسیون تلفیق بودجه کلمه متوسط را حذف و حداقل حقوق کارمندان دولت را به ۲۰ درصد افزایش داد.

حقوق کارمندان

حقوق کارمندان چند برابر شد

ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.

نمایندگان در این جلسه پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، جزء ۲ بند الحاقی ماده ۱۸ لایحه برنامه هفتم را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.

بر اساس جزء ۲ بند الحاقی ماده ۱۸ لایحه برنامه؛ حقوق و مزایای دریافتی کارکنان وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی و نیروهای مسلح مشمول قوانین مربوطه است.

*حقوق اعضای هیات علمی و قضات مشمول قوانین استخدامی خود می‌شود

همچنین نمایندگان در این جلسه و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم، جزء ۱ ماده ۱۸ این لایحه را به تصویب رساندند که طبق مصوبه مذکور ، حقوق و مزایا و دریافتی اعضای هیات علمی و قضات مشمول قوانین استخدامی خود می‌باشد.

لازم به ذکر است که مصوبات نمایندگان در جلسه علنی درباره جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان دارد.

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳

در شرایطی حقوق کارمندان قرار است حدود بیست درصد در سال ۱۴۰۳ افزایش یابد که پیش از این در سال ۱۴۰۱ میزان افزایش حقوق کارمندان در محدوده ۲۵ درصدی و در سال ۱۴۰۲ در محدوده بیست درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رشد تورم از یک سو و عقب ماندن دستمزد از سوی دیگر زمینه را برای کاهش کیفیت زندگی در ایران رقم زده است. بسیاری از کارشناسان در این راستا هشدار می‌دهند که تداوم این وضعیت؛ شاخص‌های رفاهی و حداقلی زندگی را با کاهش شدید مواجه خواهد کرد.

در شرایط کنونی نیز تقاضای خانوارها برای خرید اقلامی که اولویت دوم را دارند، کاهش یافته به طوری که خرید لباس یا تفریحاتی چون خرید کتاب، کالای فرهنگی و… دستخوش کاهش شده است. این را فعالان بازار پوشاک، فعالان بازار شیرینی و سایر اقلامی از این دست تایید کرده‌اند.

این کاهش در کنار خالی شدن سبد غذایی از مواد مغذی رخ داده است. به عبارت دیگر کاهش مصرف گوشت و مرغ و برنج. افزایش مصرف نان و ماکارونی و… نشان از جایگزینی مواد ارزان‎تر به جای اقلام گران‌تر دارد.

در شرایطی حقوق کارمندان قرار است حدود بیست درصد در سال ۱۴۰۳ افزایش یابد که پیش از این در سال ۱۴۰۱ میزان افزایش حقوق کارمندان در محدوده ۲۵ درصدی و در سال ۱۴۰۲ در محدوده بیست درصد افزایش را نشان می‌دهد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی