کد مطلب: 31314

یارانه | استعلام یارانه معیشتی با کد ملی | یارانه معیشتی کی واریز میشود

خبر فوری رئیسی برای یارانه بگیران | نحوه محاسبه دهک بندی خانوارها تغییر کرد + جزئیات

امروز خبر عجیبی درباره حذف یارانه نقدی برخی از خانوارها منتشر شد.گویا دولت عده ای خانوارها را در دهک درآمدی دهم قرار داده است و دیگر یارانه ای برایشان واریز نخواهد شد.

خبر فوری رئیسی برای یارانه بگیران | نحوه محاسبه دهک بندی خانوارها تغییر کرد + جزئیات

یارانه نقدی دی ماه برخی از خانوارها هنوز واریز نشده است. گویا قرار است یارانه نقدی عده ای از این ماه قطع شود. اگر می خواهید بدانید یارانه نقدی شما هم حذف خواهد شد یا خیر خبر زیر را تا انتها بخوانید.

این یارانه نقدی بگیران در دهک ده درآمدی قرار گرفتند!

مدیر روابط عمومی سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها با بیان اینکه اختلالی در سامانه هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی روی نداده است، گفت: افراد جدیدی که از سوی وزارت رفاه در دهک پر درآمد دهم قرار گرفته‌اند، از یارانه حذف شدند.

 برخی رسانه‌ها از اختلال در سامانه هدفمندی یارانه‌ها خبر داده بودند که برای بررسی صحت و سقم آن با سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تماس گرفتیم، در این زمینه سیده طیبه حسینی گفت:‌ هیچ اختلالی در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت یارانه معیشتی نقدی ماهانه روی نداده است و یارانه نقدی دیماه هم مانند ماه‌های قبل به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی افزود: افراد مشمول یارانه‌بگیر مشمول یارانه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس بررسی اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام می‌شود و این سازمان هیچ دخل و تصرفی در میزان یارانه افراد و یا شمولیت و عدم شمولیت افراد در یارانه ندارد.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: در ماه جدید که یارانه پرداخت شد، طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عده‌ای از افراد در اثر آزمون وسع سنجی جزء دهک 10 پردرآمدی قرار گرفته بودند و خود به خود حذف شده بودند، بنابراین کدملی‌هایی که یارانه به حساب‌شان واریز نشده‌است، جزء دهک 10 پردرآمدی قرار گرفته‌اند در بررسی وسع خانوارها در پایگاه رفاه ایرانیان افراد مرتب در دهکها جابخ جا می‌شوند و آنهایی که در دهک 10 قرار می‌گیرند حذف می‌شوند و ممکن است خانوارهایی از دهک 10 به 9 افت کنند که مشمول یارانه می‌شوند.

طبق مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسانی که نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض دارند، می‌توانند از طریق سامانه حمایت در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض ثبت کنند که به اعتراض آنها رسیدگی خواهد شد و در صورت استحقاق، یارانه آنها مجدد برقرار خواهد شد.

در حال حاضر بیش از 77 میلیون ایرانی مشمول یارانه نقدی معیشتی ماهانه هستند که در دهک‌های یک تا 9 قرار گرفته‌اند که یارانه افراد سه دهک کم درآمد یعنی یک تا 3 ماهانه 400 هزار تومان و یارانه افراد واقع در دهک‌های 4 تا 9 ماهانه 300 هزار تومان به حساب‌شان واریز می‌شود

یارانه

حذف یارانه نقدی تعدادی از یارانه‌بگیران در دی ماه

در حالی سازمان هدفمندی یارانه‌ها از واریز یارانه نقدی دیماه در تاریخ ۲۰ دی خبر داده که گزارشهای مردمی و بررسی میدانی تسنیم حاکی از عدم واریز یارانه دی ماه به حساب برخی سرپرستان خانوار است.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، یارانه دی ماه 1402 روز بیستم ماه جاری مطابق رویه معمول واریز شد؛ این درحالی است که گزارشهای مختلف مردمی حاکی از عدم واریز یارانه 300 یا 400 هزار تومانی به حساب برخی سرپرستان خانوار است.

بر این اساس طی دو روز گذشته از بازه زمانی واریز یارانه نقدی دو گروه از سرپرستان خانوار موضوع عدم واریز یا اخلال در بحث یارانه نقدی دی ماه را مطرح کرده اند.

بر این اساس گروهی از مخاطبان به عدم واریز یارانه نقدی در حساب بانکی مربوطه اشاره می کنند، این در حالی که مستندات استعلام آنها از پایگاه https://my.gov.ir حاکی از عدم تغییر در وضعیت سابق و تداوم مشمولیت در بحث واریز یارانه نقدی است.

به عنوان نمونه برخی از مخاطبان تصویر با این مضمون "هموطن گرامی ,آقا... شما در حال حاضر در فهرست مشمولین دریافت یارانه قرار دارید، لذا نیازی به ثبت نام مجدد شما نمی باشد." را ارئه کرده در حالی که طی دو روز اخیر یارانه نقدی به حساب آنها واریز نشده است.

گروه دیگر نیز به صورت مستقیم به عدم واریز یارانه نقدی در دی ماه اشاره کرده اند. در همین راستا یکی از مخاطبان در تماس با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه  سرپرست خانوار 4 نفره و ساکن حاشیه جنوبی تهران است، به موضوع قطع یارانه دی ماه اشاره کرد و گفت: درامد ماهیانه وی نسبت به ابتدای سال تغییری نداشته است.

لازم به ذکر است موجی از تماسهای مردمی در ابان ماه نیز در این خصوص ایجاد شد، در این خصوص سازمان هدفمندی یارانه ها اطلاعیه ای صادر کرد که یارانه مرحله مرحله 153 ( آبان ماه ) به حساب سرپرستان خانوار کل کشور واریز شده ، اما یارانه برخی افراد به خاطر مشکل فنی برخی بانکها با تاخیر واریز شد.

گفتنی است، حدود 24 میلیون خانوار به تعداد حدود 78 میلیون نفر در دهکهای 4 تا 9 یارانه معیشتی ماهانه 300 هزار تومان و برای 3 دهک کم درآمد 400 هزار تومان دریافت می‌کنند

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه در واریز مرحله ۱۵۵ یارانه دیماه اختلالی وجود نداشته، گفت: بر اساس فهرست جدید وزارت کار، در دیماه تعدادی از یارانه بگیران از فهرست یارانه ها حذف شده اند.

حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه در مرحله 155 واریز یارانه نقدی در دیماه تعدادی از مردم از صف دریافت یارانه نقدی حذف شدند، گفت: در این مرحله اختلالی در واریز یارانه نقدی وجود نداشته است و پرداخت یارانه 300 و 400 هزار تومانی از طریق سیستم بانکی مطابق فهرست های جدید انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس دهک بندی صورت گرفته توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی تعدادی از مردم در دهک 10 قرار گرفته اند، گفت: بر این اساس تعدادی که پیش از این و تا آذر ماه سال جاری در صف یارانه بگیران قرار داشتند، بر اساس فهرست جدید اعلامی وزارت کار از دریافت یارانه نقدی حذف شدند.

پیش از این برخی شهروندان با این خبرگزاری تماس گرفته و از عدم واریز یارانه نقدی دیماه خبر داده بودند.

منبع: فارس
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی