کد مطلب: 31249

واریزی جدید | واریزی جدید دی | واریزی جدید مستمری بگیران | واریزی جدید بحساب بازنشستگان

واریزی جدید 852 هزارتومانی ؛ شگفتانه رئیسی برای این افراد | سرپرستان حساب خود را چک کنند

به گفته منابع خبری قرار است واریزی جدید دولت با مبلغی شگفت انگیز برای برخی از سرپرستان خانوارها پرداخت می شود.

واریزی جدید 852 هزارتومانی ؛ شگفتانه رئیسی برای این افراد | سرپرستان حساب خود را چک کنند

قرار است واریزی جدید توسط دولت رئیسی برای برخی از مردم واریز شود. رقم این واریزی جدید برای افراد متغیر می باشد.جزئیات این واریزی جدید رئیسی را در ادامه با هم می خوانیم.

تاریخ دقیق واریزی جدید حقوق و مستمری بهزیستی بانک رفاه در دی ۱۴۰۲

براساس اطلاعات بدست آمده تاریخ واریز مستمری بهزیستی بانک رفاه دی ۱۴۰۲ اعلام شده است.

تاریخ واریز مستمری بهزیستی بانک رفاه دی ۱۴۰۲ با توجه به پرداختی‌های ماه‌های گذشته بانک بین ۲۹ تا ۳۰ دی سال است.

بنابراین مستمری بگیران بانک رفاه (آذر ماه) باید در تاریخ بین ۲۹ تا ۳۰ دی باید منتظر واریز حقوق مستمری خود باشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش مستمری کمیته امداد ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: امیدواریم افزایش مستمری بتواند کمکی به بهبود زندگی مددجویان باشد و از مردم و خیران خواست تا همچنان در کمک به مددجویان کمیته امداد مشارکت داشته باشند. مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ به صورت پلکانی ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

واریزی جدید مستمری کمیته امداد ۱۴۰۲ چقدر است؟

بر اساس این افزایش، مستمری مددجویان یک نفره از ۶۶۰ هزار تومان به ۸۵۲ هزار تومان، مستمری مددجویان دو نفره از ۹۳۶ هزار تومان به ۱ میلیون و ۱۲۳ هزار تومان، مستمری مددجویان سه نفره از ۱ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به ۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، مستمری مددجویان چهار نفره از ۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۰۴ هزار تومان و مستمری مددجویان پنج نفر به بالا از ۲ میلیون و ۴۰۹ هزار تومان به ۲ میلیون و ۸۹۸ هزار تومان افزایش یافته است.

طبق گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) این افزایش مستمری در راستای بهبود وضعیت معیشتی مددجویان صورت گرفته است و می‌تواند کمکی به بهبود زندگی این افراد و خانواده‌های آنها باشد.

براساس آخرین اخبار شنیده شده مستمری مددجویان کمیته امداد در این روزها واریز خواهد شد. در این روزها مستمری بگیران باید منتشر واریزی مستمری آذرماه باشند تا با افزایش ۲۰ درصدی واریز شود.

وجیهه محمدی فلاح اظهار کرد: در حال حاضر سه هزار و ۱۸۸ بانوی سرپرست خانوار و چهار هزار نفر افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بهزیستی البرز هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته تمام این بانوان مستمری دریافت می‌کنند و هیچ یک از آنها پشت نوبت دریافت مستمری نیستند.

این مسئول با اشاره به مبلغی که به عنوان مستمری به بانوان تحت پوشش بهزیستی استان پرداخت می‌شود، گفت: به خانواده تک نفره ۷۶۴ هزار تومان، دو نفره حدود یک میلیون تومان، سه نفره یک میلیون و ۵۲۸ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و پنج نفر به بالا هم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

محمدی فلاح اضافه کرد: یکی از خدمات مهم بهزیستی در موضوع بانوان سرپرست خانوار این است که با توجه به متناسب بودن شرایط مراجعین تسهیلات آموزشی در قالب آموزش های مربوط به مهارت های زندگی، توانمندسازی با ابعاد مختلف، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی جهت بستر سازی و همچنین پرداخت تسهیلات، تشکیل گروه های همیار جهت ایجاد اشتغال مددجویان نیازمند، ارائه می‌شود.

واریزی جدید

این مسئول افزود: همچنین بانوان سرپرست خانوار می‌توانند از حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی بهره‌مند شوند و حداکثر تا پنج سال نسبت به ارائه فیش واریزی خوداشتغالی به مددکار مربوطه و ارائه لیست صورتحساب توسط کارفرما به بهزیستی شهرستان‌ها اقدام کنند.

کمپین حمایت از حقوق معلولان خواستار تامین منابع لازم برای اجرای ماده ۲۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۳ شد.

واریزی جدید این مبلغ تا ساعاتی دیگر برای این خانوارها

برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد که تا امروز ما به التفاوت 20 درصدی واریز نشده بود، امروز واریز خواهد شد.برای برخی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد تا امروز مابه التفاوت 20 درصدی واریز نشده بود.بر اساس تازه ترین اخبار رسیده امروز صبح مابه التفاوت 20 درصدی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد واریز شد.روز گذشته هم زمان واریز عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد که در نیمه اسفندماه است مشخص شد.

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و معلولان خبر داد.

اسماعیلی همچنین بیان کرد: مصوب کردیم دریافتی مستمری بگیران کمیته امداد ۳۰ درصد افزایش پیدا کند همچنین مصوب کردیم ۶۰ درصد دریافتی معلولین شدید و خیلی شدید نیز افزایش یابد. وام ازدواج را برای هر زوج ۳۰۰ میلیون و برای آقایان زیر ۲۵ سال و بانوان زیر ۲۳ سال ۳۵۰ میلیون تعیین شد. کمیسیون اجتماعی همچنین مصوب کرد که دولت باید بدهی ۱۷۰ همتی خود به سازمان تامین اجتماعی را در بازه زمانی یکساله به صورت اوراق یا منابع نفتی و یا گازی برای تامین منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت کند.

ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، در مصاحبه‌ای گفت: پیشنهاد دولت برای متوسط افزایش حقوق ۱۸ درصد بود؛ بحث‌های مفصلی که در کمیسیون انجام و نظرات نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس اخذ شد که در نهایت با توجه به تورم فعلی و تورم احتمالی سال آینده به ۲۵ درصد رسیدیم. در کنار این ۲۵ درصد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حق عائله‌مندی و حق اولاد نیز در کمیسیون اجتماعی تصویب شد و مصوبه را به کمیسیون تلفیق ارسال کردیم.

سیدجمال رحمانی در میز خدمت اداره بهزیستی استان زنجان همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان، با اشاره به اینکه در دوره اول سفرهای رئیس‌جمهور یکی از مهم‌ترین درخواست‌های جامعه هدف بهزیستی برقراری مستمری بود، اظهار کرد: سال‌های متمادی یکی از دغدغه‌های سازمان بهزیستی حل مشکل پشت نوبتی برقراری مستمری بود که خوشبختانه امسال با حمایت دولت و پیگیری‌های معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و دستگاه‌های ذیربط پشت نوبتی دریافت مستمری مددجویان بهزیستی به صفر رسیده است.

وی ستاد پذیرش را شنونده درخواست‌های عموم مردم عنوان کرد و گفت: ارتباط چهره به چهره با جامعه هدف اعم از افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و سایر اقشار ازجمله برنامه‌های بهزیستی است و علاوه بر ملاقات‌های عمومی و هفتگی مدیران کل با مددجویان، برنامه‌های متعددی در این زمینه به مناسبت‌های مختلف طراحی و خدمت‌رسانی به شهروندان انجام می‌شود.

رئیس ستاد پذیرش و گروه‌های هدف بهزیستی کشور در خصوص نحوه پاسخ‌دهی به جامعه هدف سازمان، عنوان کرد: هر چقدر سفرها ادامه پیدا می‌کند پاسخ‌دهی به جامعه هدف منسجم‌تر و مناسب‌تر می‌شود به طوری‌که بعد از پذیرش کد رهگیری در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد و همکاران بلافاصله به بررسی مشکلات مراجعان خواهند پرداخت.

وی بیشترین مشکلات مطرح شده در حوزه میز خدمت را اشتغال، مسکن، درمان و مشکلات معیشتی عنوان کرد و افزود: اقدامات بسیار موثری در حوزه تامین مسکن و اشتغال مددجویان صورت گرفته و دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی در حوزه مسکن مددجویان به‌خصوص تامین مسکن افراد دارای دومعلول انجام داده است و برای افرادی که دارای زمینه‌های اشتغال و کارآفرینی هستند، تسهیلات اشتغال‌زایی خوبی را در نظر گرفته است.

رحمانی در خصوص تامین معیشت و لوازم ضروری زندگی و هزینه‌های درمانی مددجویان، ظرفیت‌های اجتماعی را دخیل دانست و گفت: همکاری‌های بین‌بخشی بین سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و درمان، گروه‌های جهادی و ظرفیت‌های اجتماعی از خیران می‌تواند سازمان را در امر خدمت‌رسانی به جامعه هدف یاری رساند.

این مسئول با بیان اینکه تفاوت معناداری در خصوص نوع درخواست‌ها و مشکلات مراجعان در میز خدمت دائمی استان‌ها و سفر رئیس‌جمهوری وجود ندارد، تصریح کرد: استقرار میز خدمت در مراکز استان‌های قبل از سفر رئیس‌جمهور به عنوان صدای مردم، سبب می‌شود مردم درخواست‌های خود را از بالاترین مقام اجرایی کشور داشته باشند و روند رسیدگی به درخواست‌ها سریع‌تر انجام شده و مسائل و مشکلات هر منطقه به صورت بومی احصاء شود و حل مشکلات جامعه هدف با تدابیر بهتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: استان زنجان از جمله استان‌های خوب کشور در زمینه شاخص‌های عمومی و اختصاصی و ارزیابی عملکرد است و براساس ارزشیابی شش ماهه اول امسال در زمینه پاسخ‌دهی به مراجعان در قالب میز خدمت، حضور در سامانه سامد، ملاقات‌های عمومی با جامعه هدف و … رتبه خوبی را کسب کرده است.

منبع: ایلنا
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی