کد مطلب: 31124

واریزی جدید | واریزی روز مادر | واریزی جدید مستمری بگیران | واریزی جدید بحساب بازنشستگان

واریزی جدید 1 میلیونی رئیس جمهور بمناسبت روز مادر؛ تا ساعاتی دیگر؟ | پرداخت عیدی ویژه دولت به این افراد

طبق ابلاغیه مرداد ماه دولت و اخباری که در فضای مجازی منتشر شده است قرار است رئیس جمهور واریزی جدید 1 میلیون تومانی به عنوان هدیه روز مادر بحساب این کارکنان دولت پرداخت شود.

واریزی جدید 1 میلیونی رئیس جمهور بمناسبت روز مادر؛ تا ساعاتی دیگر؟ | پرداخت عیدی ویژه دولت به این افراد

قرار است رئیس جمهور واریزی جدید به عنوان پاداش روز مادر بحساب برخی از افراد پراخت کند. این واریزی جدید برای عده ای خاص از مردم جامعه پرداخت خواهد شد. بحث درباره رقم واریزی جدید رئیس جمهور بسیار است. اگر شما هم می خواهید بدانید که مشمول این واریزی جدید یلدای دولت هستید یا خیر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان اداری و استخدامی، کارکنان دولتی به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) روز زن و ولادت امام علی (ع)، یک میلیون تومان پاداش می گیرند.

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی در ابلاغیه ای به تمامی دستگاههای اجرایی، پیرو بخشنامه معاون اول رئیس جمهور، ضوابط اجرایی نحوه اعطای مزایای جانبی به کارکنان دستگاههای اجرایی را ابلاغ کرد.

همچنین بر اساس این بخشنامه که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار اقتصاد آنلاین قرار گرفته است، به مناسبت سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص)، سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین (ع) و عید شعبان نیز به ازای هر مناسبت یک میلیون تومان برای کارمندان دولتی واریز خواهد شد.

همچنین دولت برای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و بازگشایی مدارس و دانشگاهها نیز به ازای هر روز یک میلیون تومان به حساب کارکنان و برای روز خاص کارکنان دستگاههای دولتی نظیر روز معلم، روز پرستار، روز کارمند و نظایر آن نیز یک میلیون تومان مجوز داده است که دستگاههای اجرایی برای کارکنان واریز مبلغ داشته باشند.

واریزیدر تمامی موارد فوق، نحوه پرداخت به ازای سرپرستی خانواده ۲۶۰ هزار تومان، فرزند اول ۱۲۰ هزار تومان، فرزند دوم ۱۸۰ هزار تومان، فرزند سوم ۲۴۰ هزار تومان و فرزند چهارم و بیشتر ۳۰۰ هزار تومان به این رقم اضافه می شود.

به دنبال اعطای پاداش یک میلیونی به کارمندان، کارگران این اقدام را مصداق افزایش حقوق دانسته و خواستار ترمیم دستمزد خود شده‌اند.

واکنش‌ها به مصوبه سازمان اداری و استخدامی درباره پرداخت پاداش یک میلیونی به کارمندان آن هم در مناسبت‌های مذهبی کماکان ادامه دارد. در حالی که صولت مرتضوی، وزیر کار آن را یک جابه‌جایی می‌داند، کارگران آن را مصداق افزایش حقوق دانسته و حالا مُصرتر از قبل بر افزایش دستمزد خود پافشاری می‌کنند.

تا کنون یک نامه و یک ابلاغیه نشان از افزایش حقوق برای کارمندان دارد. نامه معاون اول رئیس‌جمهوری در مورد اصلاحیه مصوبه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان دولت و پس از آن ابلاغیه میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به‌تمامی دستگاه‌های اجرایی درباره ضوابط اجرایی نحوه اعطای مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی.

این ابلاغیه می‌گوید کارکنان دولت در هر یک از مناسبت‌های مذهبی عید سعید مبعث، ماه مبارک رمضان و عید سعید غدیر خم و عید سعید قربان یک‌میلیون تومان هدیه گرفتند.

واریزی

دو موضوعی که صدای کارگران را بلند کرده است. پیش از این و در نشست شورای عالی کار در روزهای پایانی اسفندماه، افزایش دستمزد کارگران مشروط به بالا رفتن حقوق کارمندان شده بود. بعد از آن هم وزیر اقتصاد بر این موضوع پافشاری کرد. حالا با توجه به اخباری که درباره افزایش حقوق کارمندان منتشر شده، کارگران هم به دنبال احقاق حقوق خود هستند و می‌گویند نوبت ترمیم دستمزد آنها فرارسیده است.

هشتم آبان ماه جلسه دستمزد کارگران بعد از روزها پیگیری کارگران برگزار شد اما به‌رغم انتظاراتی که مطرح بود، هیچ نتیجه مشخصی به دنبال نداشت. حالا قرار است فردا باز هم نشست شورای عالی کار برگزار شود و با توجه به اخباری که در ارتباط با حقوق کارمندان منتشر شده، نمایندگان کارگری که این اقدام وزارت کار را مصداق افزایش حقوق می‌دانند خواستار ترمیم دستمزد هستند.

در همین ارتباط، هادی ابوی- فعال کارگری با تأکید بر اینکه کارگران با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند به تسنیم گفته است: «وزیرکار قول داده است به امضای خود در مصوبه ۱۴۰۲ درباره اینکه اگر حقوق کارمندان افزایش یابد حقوق کارگران افزایش می‌یابد عمل کند. اما تا کنون درباره اینکه آیا این پاداش‌ها مصداق افزایش حقوق است یا خیر، به توافق نرسیده ایم.»

حالا باید منتظر ماند و دید آیا نشست فردا به موضوع دستمزد اختصاص پیدا خواهد کرد و وزرای اقتصادی بر سر شرط و شروطی که مطرح کرده بودند، می‌مانند یا باز هم باید منتظر وعده‌های جدید دولتی باشیم.

واریزی جدید 7 میلیونی عیدانه رئیسی به حساب این افراد

به‌زودی حساب بیش از ۵۰ هزار معلم شارژ خواهد شد. طبق گفته مسئولان به طور میانگین باید برای هر فرد ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریز شود.

صندوق بازنشستگی از واریز ۳۴۵ میلیاردتومان به حساب معلمان به منظور تسویه معوقات ناشی از رتبه‌ بندی خبر داد. طبق اطلاعیه بابت معوقه سه ماهه مهر، آبان و آذرماه سال ۱۴۰۲ مبلغی معادل ۶ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان به حساب مشمولان واریز شده است. به طور کلی ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی ناشی از اجرای رتبه‌بندی معلمان است و تا پایان سال به طور میانگین باید برای هر فرد ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معوقه پرداخت خواهد شد.

به گفته معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری و براساس اعلام رسمی آموزش و پرورش، ۶۲ هزار نفر در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشسته شدند و از آنجایی که این قانون ویژه معلمان است و افرادی که در رسته اداری، مالی خدماتی یا اجتماعی فعالیت می‌کنند مشمول این قانون نیستند، در نهایت طی جمع‌بندی صورت گرفته ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر مشمول نظام رتبه‌بندی معلمان شدند. برای تعدادی از معلمان حکم اصلاحی وجود دارد که آموزش و پرورش پس از بررسی اعتراضات مجدد، باید احکام آنها را اصلاح کند. صندوق بازنشستگی کشوری نیز مجددا برای این افراد احکام را اصلاح و مابه‌التفاوت آن را براساس سه آیتم حق شغل، شاغل و فوق‌العاده شغل محاسبه می‌کند که کف مبلغ آن از ۴۵ درصد حق شغل و شاغل و فوق‌العاده شغل تا سقف ۹۰ درصد برای رتبه پنجم متفاوت است.

تاریخ واریزی جدید دولت بحساب این افراد

طبق گفته او صندوق بازنشستگی کشوری قصد دارد با همکاری سازمان و برنامه بودجه و در صورت تامین اعتبار، تا پایان سال کلیه معوقات ناشی از رتبه‌بندی معلمان را پرداخت کند و طلب معلمان بابت رتبه‌بندی تسویه شود.

واریزی جدید به حقوق ها در سال ۱۴۰۳

همچنین معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری درباره حقوق معلمان در سال ۱۴۰۳ گفته است: بودجه سال ۱۴۰۳ با اعمال رتبه‌بندی دیده شده است و سال آینده با احکام جدید پرداختی‌ها صورت می‌گیرد.

به تازگی قاسمی پور، عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره افزایش حقوق معلمان گفته است: رتبه‌ بندی معلمان یکی از مترقی‌ترین قانون‌های مجلس بوده است. حداقل حقوق فرهنگیان قبل از اجرای طرح رتبه‌بندی ۴.۵ میلیون تومان بود در صورتی که بعد از اجرای طرح، حداقل حقوق معلمان به ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان رسید. نزدیک به یک میلیون معلم در این طرح رتبه‌بندی شدند. با اجرای طرح رتبه‌بندی، معلم جایگاه، شخصیت و شان مناسب خود را پیدا کرد. اکنون با اجرای این طرح معلمان جایگاه ویژه‌تری پیدا کرده‌اند. همچنین این طرح کمک شایانی به معیشت معلمان کرده است. در صد سال گذشته معلم با کارمند فرقی نداشت اما اکنون با اجرای این طرح معلم جایگاه ویژه دارد. استاد معلم، دانشیار معلم و آموزشیارمعلم همه نشان دهنده جایگاه ویژه معلمان هستند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی