کد مطلب: 31050

واریزی | واریزی جدید | واریزی حقوق ها | واریزی حقوق بازنشستگان

فوری/ واریزی 2/304/000 تومانی رئیسی برای این دهک ها | هدیه ویژه دولت کی واریز می شود؟

دولت رئیسی از واریزی جدید 852 هزارتومان تا 2 میلیون و 898 هزارتومان بحساب برخی از دهک ها در هفته های آینده خبر داد.

فوری/ واریزی 2/304/000 تومانی رئیسی برای این دهک ها | هدیه ویژه دولت کی واریز می شود؟

خبرنگار شکیبا بقال زاده: تاریخ واریزی مستمری بهزیستی بانک رفاه دی ۱۴۰۲  با توجه به پرداختی‌های ماه‌های گذشته بانک بین ۲۹ تا ۳۰ دی سال است.

بنابراین مستمری بگیران بانک رفاه (آذر ماه) باید در تاریخ بین ۲۹ تا ۳۰ دی باید منتظر واریز حقوق مستمری خود باشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش مستمری کمیته امداد ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: امیدواریم افزایش مستمری بتواند کمکی به بهبود زندگی مددجویان باشد و از مردم و خیران خواست تا همچنان در کمک به مددجویان کمیته امداد مشارکت داشته باشند. مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ به صورت پلکانی ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

واریزی مستمری کمیته امداد ۱۴۰۲ چقدر است؟

بر اساس این افزایش، مستمری مددجویان یک نفره از ۶۶۰ هزار تومان به ۸۵۲ هزار تومان، مستمری مددجویان دو نفره از ۹۳۶ هزار تومان به ۱ میلیون و ۱۲۳ هزار تومان، مستمری مددجویان سه نفره از ۱ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به ۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، مستمری مددجویان چهار نفره از ۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۰۴ هزار تومان و مستمری مددجویان پنج نفر به بالا از ۲ میلیون و ۴۰۹ هزار تومان به ۲ میلیون و ۸۹۸ هزار تومان افزایش یافته است.

طبق گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) این افزایش مستمری در راستای بهبود وضعیت معیشتی مددجویان صورت گرفته است و می‌تواند کمکی به بهبود زندگی این افراد و خانواده‌های آنها باشد.

براساس آخرین اخبار شنیده شده مستمری مددجویان کمیته امداد در این روزها واریز خواهد شد. در این روزها مستمری بگیران باید منتشر واریزی مستمری آذرماه باشند تا با افزایش ۲۰ درصدی واریز شود.

وجیهه محمدی فلاح اظهار کرد: در حال حاضر سه هزار و ۱۸۸ بانوی سرپرست خانوار و چهار هزار نفر افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بهزیستی البرز هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته تمام این بانوان مستمری دریافت می‌کنند و هیچ یک از آنها پشت نوبت دریافت مستمری نیستند.

واریزی

این مسئول با اشاره به مبلغی که به عنوان مستمری به بانوان تحت پوشش بهزیستی استان پرداخت می‌شود، گفت: به خانواده تک نفره ۷۶۴ هزار تومان، دو نفره حدود یک میلیون تومان، سه نفره یک میلیون و ۵۲۸ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و پنج نفر به بالا هم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

محمدی فلاح اضافه کرد: یکی از خدمات مهم بهزیستی در موضوع بانوان سرپرست خانوار این است که با توجه به متناسب بودن شرایط مراجعین تسهیلات آموزشی در قالب آموزش های مربوط به مهارت های زندگی، توانمندسازی با ابعاد مختلف، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی جهت بستر سازی و همچنین  پرداخت تسهیلات، تشکیل گروه های همیار جهت ایجاد اشتغال مددجویان نیازمند، ارائه می‌شود.

این مسئول افزود: همچنین بانوان سرپرست خانوار می‌توانند از حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی بهره‌مند شوند و حداکثر تا پنج سال نسبت به ارائه فیش واریزی خوداشتغالی به مددکار مربوطه و ارائه لیست صورتحساب توسط کارفرما به بهزیستی شهرستان‌ها اقدام کنند.

کمپین حمایت از حقوق معلولان خواستار تامین منابع لازم برای اجرای ماده ۲۷ در لایحه بودجه ۱۴۰۳ شد.

واریزی جدید یارانه معیشتی زمستانه دولت برای این دهک ها

کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۸ هزار و ۶۳۳ خانوار از حمایت معیشتی این نهاد در استان بهره مند هستند.

قباد مبشری روز چهارشنبه ششم دی ماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران افزود: کمیته امداد به فرمان امام راحل(ره) برای کمک به نیازمندان تأسیس شد و یکی از مهمترین خدمات این نهاد، پرداخت کمک معیشت ومستمری به مددجویان نیازمند است.

وی اظهار کرد: ۴۸ هزار و ۶۳۳ خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته از این نهاد کمک معیشت دریافت کرده اند.

مبشری افزود: از مجموع خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، ۱۳هزار و ۱۶۳ خانوار تک نفره، ۱۳هزار و ۱۵۰ خانوار دو نفره، ۱۵ هزار و ۸۳۱ خانوار سه نفره و مابقی بالای ۴ نفره هستند و از لحاظ جنسیت نیز ۳۰ هزارو ۳۴۰ خانوار سرپرست مرد و مابقی سرپرست زن هستند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان مستمری پرداختی به مددجویان این نهاد در سال گذشته بیش از ۵۲۰ میلیارد و ۸۴۹ میلیون تومان بوده است.

به گزارش ایسنا، مبشری درباره خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، بیان کرد: دسته‌ای از آنها بر اثر فوت سرپرست خانوار تحت پوشش هستند، تعدادی بانوان مطلقه نیازمند، سرپرست خانوارهای بیمار که توانایی تأمین هزین های زندگی ندارند، ایتام، سالمندان نیازمند، خانوارهایی که سرپرست آنها زندانی است و سایر خانواده‌هایی که در دهک یک تا سه هستند، با پرداخت مستمری مورد حمایت و تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی