کد مطلب: 30916

وام فوری | وام فوری با کارت ملی | وام فوری بدون ضامن | وام فوری قرض الحسنه

وام فوری یک روزه برای یارانه بگیران | وام فوری آنی 300 و 500 میلیون تومانی با سود ۴ درصد بگیرید!

وام فوری 300 و 500 میلیون تومانی با شرایط بسیار عالی و سود کم در حال پرداخت به همه مردم می باشد. برای آگاهی از شرایط دریافت این دو وام فوری قرض الحسنه با ما همراه باشید.

وام فوری یک روزه برای یارانه بگیران | وام فوری آنی 300 و 500 میلیون تومانی با سود ۴ درصد بگیرید!

دولت در روزهای اخیر خبر جذابی درباره پرداخت وام فوری دو بانک به‌ عنوان یک وجه کمکی برای مردم داد . وام فوری به کمک آن دسته از افرادی می‌آید که نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند؛ چرا که نقدینگی، گمشده همیشگی مردم است؛ پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام فوری و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها می‌کند.در ادامه به آخرین خبر از وام فوری می پردازیم.

وام فوری ۶۰۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد بگیرید!

بر اساس مصوبه دولت سقف های جدید تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران، آزادگان، جانبازان و خانواده های شهدا در شهرهای مختلف مشخص شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص اصلاح ماده ۳ آیین نامه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا را به بنیاد شهید و امور ایثارگران، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه سقف تسهیلات مسکن ایثارگران به ازای هر واحد مسکونی در سال جاری به شرح زیر است:

شهرهای بالای یک میلیون نفر: ۶۰۰ میلیون تومان

مراکز استان ها: ۵۰۰ میلیون تومان

سایر شهرها: ۴۰۰ میلیون تومان

روستاها: ۳۰۰ میلیون تومان

شهرهای جدید: معادل مرکز همان استان

نرخ سود تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران: ۴ درصد

دوره بازپرداخت: ۲۰ ساله

همچنین بنیاد شهید می تواند تا سقف ۵۰۰ فقره تسهیلات مسکن از محل سهمیه تسهیلات مسکن ایثارگران سال ۱۴۰۲ را به خانواده های ایثارگر دهک های پایین تر فاقد مسکن یا بدون مسکن مناسب اختصاص دهد.

وام فوری

وام فوری ۳۰۰ میلیون تومانی رئیس جمهور بدون کارمزد برای همه

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به لزوم تخصصی شدن بانک ها در کشور گفت: در حال تدوین اساسنامه بانکهای تجاری، قرض‌الحسنه و توسعه ای در بانک مرکزی هستیم.

ن کارمزد، اظهارداشت: ما در بانک مرکزی بدنبال توسعه بانکداری تخصصی در کشور هستیم، باید بانکها براساس فعالیت های متفاوتی که انجام میدهند با توجه به تخصص و اهداف‌شان تقسیم بندی شود.

وی افزود: در حال تدوین اساسنامه بانکهای تجاری، قرض‌الحسنه و توسعه ای در بانک مرکزی هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانکداری توسعه ای فعلی در کشور اصلا کار بانک توسعه ای را انجام نمی‌دهد، تصریح کرد: وظیفه سهامداران است که بانک توسعه ای را تامین مالی کنند. در بانکهای تجاری باید در بازار پول باشند و فعالیت تجاری انجام دهند؛ در حال تغییر اساسنامه این بانک‌ها هستیم.

فرزین درباره بانکداری قرض‌الحسنه هم گفت: بدنبال این هستیم که بانکداری قرض‌الحسنه با هزینه کم تامین مالی نیازهای خرد و ضروری مردم را انجام دهند؛ نرخ سود این تسهیلات باید پایین باشد چون مردم به دلیل نیاز ضروری سراغ این وام می ایند نه برای کارهای تجاری.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بخشی از بانکها، بانک جامع هستند مثل بانک ملی؛ برای این بانکها اساسنامه بانکداری جامع تدوین خواهیم کرد؛ ملی و سپه شعب زیادی دارند و در تمام ایران گسترده هستند و میتوانند نیازهای مردم را پوشش دهند.

وی با بیان اینکه برای بانکهایی که دانش بنیان ها را تامین مالی می کنند نیز اساسنامه تدوین می کنیم، تصریح کرد: نظارت موضوع مهم بانک مرکزی است؛ اگر بتوانیم دسته بندی را انجام دهیم مدل نظارتی هر بانک متفاوت خواهد شد. نمیتوانیم به تمام بانک‌ها یک نوع نظارت را داشته باشیم؛ اقدامات خوبی را شروع کردیم، قطعا نظارتی که در ماه های آینده در بانک مرکزی خواهیم داشت با آنچه الان وجود دارد متفاوت خواهد بود.

فرزین ضمن اشاره به اینکه هر جا پول سپرده گذار وجود داشته باشد نظارت جدی خواهیم داشت، افزود: هرچند مدیر بانک رسالت تلاش کرد وام بدون کارمزد را حاصل همکاری بانک مرکزی اعلام کند ولی واقعیت این است که این الگوی بسیار خوبی است که حاصل ایده های خودشان بوده و ماهم سعی کردیم مشکلات را رفع کنیم.

آرزوی ما این بوده که هزینه قرض الحسنه را کاهش دهیم و الان اجرایی شده است؛ هر اقدامی بتوانیم برای توسعه بانکداری قرض‌الحسنه انجام دهیم، کوتاهی نخواهیم کرد.

 رئیس کل بانک مرکزی در ادامه گفت: مدتی است تسهیلات تکلیفی شده است؛ قرض‌الحسنه و ... به نظام بانکی تکلیف شده است؛ امسال پیشنهاد کردیم در بودجه که عدد این تسهیلات در شورای پول و اعتبار تعیین شود.

به گفته فرزین، در قانون جدید بانک مرکزی، گامی به سمت جلو در نظام بانکی کشور برداشته شده و این قابل بررسی است؛ این قانون از قانون قبلی خیلی بهتر است هرچند ما نسبی صحبت میکنیم؛ از نظر استقلال، اختیارات بیشتری به بانک مرکزی داده است.

مجوز به 2 بانک دولتی برای پرداخت وام فوری 300 میلیونی قرض الحسنه

وی به افزایش سقف وام قرض الحسنه به 300 میلیون تومان اشاره کرد و گفت: بانک ملی و سپه هم اجازه دارند این وام را پرداخت کنند؛ اصلاح ضوابط وجوه اداره شده و ... را هم داشتیم.

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر توسعه بانکداری قرض‌الحسنه گفت: دنبال نظم دهی و نظارت بیشتر بر قرض‌الحسنه ای های تک شعبه ای هستیم؛ به دو بانک قرض‌الحسنه مهر و رسالت ابزارهای لازم را خواهیم داد.

بانکداری کارگشایی هم که الان وجود دارد جای توسعه دارد و بانکداری قرض‌الحسنه هم میتوانند از الگوی کارگشایی در پرداخت تسهیلات و وثیقه گیری استفاده کنند.

منبع: اقتصاد آنلاین

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی