کد مطلب: 30914

یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید | یارانه نقدی ۱۴۰۲ | یارانه نقدی کی واریز میشود

یارانه نقدی 4 میلیون تومانی واریز شد | زنان از یارانه نقدی جدید رئیس جمهور جا نمانند

دولت رئیسی درنظر دارد یارانه نقدی 4 میلیون تومانی جدیدی به زنان خانه دار بدهد. همچنین خبرهایی از افزایش رقم یارانه نقدی به 1 میلیون و 380 هزارتومان به گوش می رسد. جزئیات این خبر را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

یارانه نقدی 4 میلیون تومانی واریز شد | زنان از یارانه نقدی جدید رئیس جمهور جا نمانند

مبلغ یارانه نقدی در سال 1403 اعلام شد. منابع معتبر از افزایش قابل توجه رقم یارانه نقدی در سال 1403 خبر داده اند.از ماه گذشته تغییراتی در دهک بندی یارانه نقدی بگیران ایجاد شده است و این امر با سردرگمی مردم همراه بوده. جزئیات جدید درباره رقم جدید یارانه نقدی را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

یارانه نقدی جدید دولت تا سقف ۴ میلیون تومان برای این خانوارها

سیدصولت مرتضوی در نشست تشریح همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد کرامت رضوی با محوریت «مشارکت در زمینه ارائه بسته غذایی رایگان برای گروه‌های آسیب‌پذیر با اولویت مادران دارای کودک زیر ۲ سال دهک یک درآمدی» و آغاز فاز اول این طرح بیان کرد: یکی از اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایجاد عدالت اجتماعی است و از بدو تاسیس در حوزه تکافل اجتماعی اقدامات موثری انجام داده است. این خدمات در جای جای این مرز و بوم قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: ایجاد نهادهای حمایتی، توسعه تشکل‌های مردمی و کمک نهادهای انقلابی بستر عدالت گستری ایران را توسعه داده و طعم شیرین عدالت را در کام نیازمندان چشانده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اقدامات خوبی از جمله طرح یارانه معیشتی، تحت پوشش قرار گرفتن نیازمندان در کمیته امداد و بهزیستی و طرحی که از چند روز پیش درباره کودکان ۶ ماه تا ۵ سال انجام شده، در راستای ایجاد عدالت اجتماعی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح یسنا با ابتکار آستان قدس رضوی و بنیاد کرامت رضوی آغاز شده است، یادآور شد: این طرح با اقدام آستان قدس رضوی و مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و قرارگاه امام حسن مجتبی و... صورت گرفته است.

وی با اشاره به طرح یسنا افزود: بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان در گام اول برای اجرای این طرح و حمایت از ۲۷ هزار مادر شیرده در دهک‌های اول حمایتی در ۸ استان محروم کشور صرف می‌شود. این گام نخست است. عهد می‌بندیم که گام‌های بعدی را بلندتر برداریم و اقدامات موثرتری انجام دهیم.

یارانه نقدی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در حاشیه این نشست بیان کرد: با ابتکار خوب و خرد جمعی که بسترساز آن آستان قدس رضوی بوده است، طرحی نو در حوزه تکافل اجتماعی و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و طرح جوانی جمعیت و حمایت از مادران شیرده آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح در ۸ استان کشور اجرا می‌شود، استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام را از جمله این استان‌ها عنوان کرد.

مرتضوی با اشاره به اینکه در گام نخست، ۲۷ هزار و ۵۰۰ مادر شیرده که در گروه دهک اول دهک‌بندی‌ها قرار دارند، مشمول طرح می‌شوند، گفت: در بازه زمانی ۶ ماهه و برای هر کدام از مادران شیرده تا سقف ۴ میلیون تومان پرداخت می‌شود، البته این مبلغ به صورت نقدی به کارت کالابرگ واریز می‌شود اما صرفا مجاز به خرید کالاهای تعریف شده هستند.

مرتضوی با اشاره به اینکه این طرح ۶ماهه است، گفت: امیدواریم در مراحل بعدی بتوانیم با تامین منابع بیشتر آن را گسترش دهیم. البته طرحهای دیگری در راستای جوانی جمعیت در دست اقدام است که عمل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از امروز طرح آغاز می‌شود، گفت: بخش اعظمی از منابع توسط آستان قدس رضوی، قرارگاه امام حسن مجتبی، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد ۱۵ خرداد و بخشی از محل مسئولیتهای اجتماعی وزارت تعاون تامین می‌شود.

به گزارش ایسنا، علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این نشست، بیان کرد: در مجموعه بنیاد ۱۵ خرداد، به مقوله جمعیت به عنوان یکی از ماموریت‌های اصلی به شکل ویژه پرداخته شده است. بالغ بر ۲۰ کار ویژه در حوزه جوانی جمعیت و ۲۰ کارویژه در حوزه سلامت با رویکرد مداخلات سطح یک تعریف شده است.

وی افزود: در حوزه جمعیت در پنج حوزه زیرساختی جمعیت، اقتصادی جمعیت، فرهنگی جمعیت، عمرانی جمعیت و سلامت جمعیت این کارویژه‌های ۲۰ گانه را تعریف کردیم و توانستیم در حوزه‌های پنجگانه این زیرساخت‌ها را در خدمت فعالان جمعیتی قرار دهیم.

علیان زادگان خاطرنشان کرد: در حوزه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت طرح لبخند مادری را از دو سال قبل شروع کردیم. در طرحی که در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از مادران باردار در دهک‌های پایین درآمدی صورت می‌گیرد، حوزه‌های مربوط به پوشاک را ذیل طرح لبخند مادری راهبری خواهیم کرد. 

به گزارش ایسنا، فیضی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، اظهار کرد: افتخار می‌کنیم در دولت سیزدهم اجرای نیازمندی و رسیدگی‌های لازم به اقشار مختلف جامعه به ویژه دهک‌های پایین، صرفا در گزارشات نمانده و عملیات اجرایی برای دولت و بخش‌های مختلفی که اشتیاق به خدمت دارند، فراهم شده است. افتخار می‌کنیم خادم شروع طرح یسنا در کشور هستیم که همت آن مربوط به دولت است.

وی افزود: ما نیز به عنوان مجموعه‌ای که در فعالیت‌های اجتماعی، به ویژه بخشی که مورد تاکید کلیت نظام است، به میزان توان و به عنوان خدمت و اشتیاق به خدمت، حضور پیدا می‌کنیم.

فیضی گفت: این طرح برای کمک ویژه به مادران باردار و دارای نوزاد زیر ۲ سال آماده شده و امروز شروع و اجرا می‌شود.

مبلغ یارانه نقدی 1 میلیون و 380 هزارتومان شد

منابع هدفمند سازی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از افزایش ۱۵ درصدی میزان یارانه خبر داد.

به گزارش نبض بازار، این روزها لایحه بودجه سال آینده به مجلس تقدیم شده است و سهم یارانه ها از بودجه ۱۴۰۳ اعلام شد.

منابع هدفمند سازی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با رشدی ۱۵ درصدی به ۷۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که منابع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال گذشته حدود ۶۵۹ هزار میلیارد تومان بوده است. با این حساب یک خانوار 3 نفره در سال آینده مبلغ 1 میلیون و 380 هزارتومان یارانه نقدی خواهند گرفت.

منبع: ایسنا

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی