کد مطلب: 30906

تعطیلی مدارس مشهد | تعطیلی مدارس تهران | تعطیلی مدارس فردا

خبر جدید از تعطیلی مدارس فردا 6 آذر | آلودگی هوا مدارس تهران و این استان ها را تعطیل کرد

با تداوم آلودگی هوا و هشدار های پیاپی هواشناسی و همچنین ورود سامانه بارشی سیل آسا به برخی از استان ها منابع معتبر از احتمال تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 6 آذر 1402 خبر دادند. برای اطلاع از تعطیلی مدارس فردا با ما همراه باشید.

خبر جدید از تعطیلی مدارس فردا 6 آذر | آلودگی هوا مدارس تهران و این استان ها را تعطیل کرد

در زمستان همیشه شهرهای پر جمعیت و مرکزی ایران دچار آلودگی هوا می شود. این آلودگی هوا گاهی به درجه هشدار رسیده و آژیر خطر را برای کودکان و میانسالان و افراد دچار بیماری خاص بصدا در می‌آورد. دولت سالهای زیادی است که تنها راه مبارزه با این معضل آلودگی را تعطیلی مدارس و گاها ادارات میدانسته است. امسال هم با آلوده شدن هوا و ایجاد مشکل تنفسی برای مردم راهکار تعطیلی مدارس روی میز آمد و دانش آموزان غیرحضوری بر سر کلاس درسشان حاضر شدند. خبر جدید دولت درباره تعطیلی مدارس رابا هم در سایت دیجی سرگرم می خوانیم.

شاخص آلودگی هوا در روزهای گذشته خصوصا در اصفهان بسیار بالا بوده و همین امر موجب تعطیلی مدارس و ادارات این شهر شده است. 

تعطیلی مدارس فردا دوشنبه ۶ آذر ۴۰۲

دوباره مدارس از روز یکم مهر ۱۴۰۲ بازگشایی شد و برخی از دانش آموزان به دنبال اخبار تعطیلی مدارس هستند.

بعضی از مدارس مناطق ایران به خاطر آلودگی هوا، برخی شهرها به علت گرد و غبار و دیگر شهرها نیز به دلیل سرما پارسال گهگاهی تعطیل و یا به صورت آموزش مجازی برگزار می شدند.

اما امسال یکی از مسئولین آموزش و پرورش اعلام کرده است که دیگر تعطیلات زیادی برای مدارس نخواهیم داشت و به ندرت و آن هم در شرایط حاد مدارس تعطیل می شوند.

تا این لحظه تنظیم خبر، فردا دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ مدارس تعطیل نیست و همه دانش آموزان باید در مدرسه حاضر بشوند.

فعلا تا این لحظه تنظیم خبر هیچ اطلاعیه و اخباری مبنی بر احتمال تعطیلی مدارس روز دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ به خاطر آلودگی هوا، گرد و غبار یا برودت هوا اعلام نشده است. حتی شبکه خبر و سایت های خبرگزاری ها هم هنوز اخباری در این زمینه اطلاع رسانی نکرده اند.

تعطیلی مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون بر روی عدد ۱۳۱ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های خاص ناسالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون بر روی عدد ۱۳۱ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم گزارش شده است.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته شاخص کیفیت هوا بر روی عدد ۱۳۵ قرار داشت و هوا برای افراد و گروه‌های حساس ناسالم بود.

تهران از ابتدای سال ۹ روز هوای پاک، ۱۷۶ روز هوای قابل قبول، ۵۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه و ۶ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

تعطیلی مدارس

 

تعطیلی مدارس/ چرا در هوای آلوده مدارس غیرحضوری نمی‌شود؟

با توجه به آلودگی هوا در این روزها، برخی خانواده‌های می‌گویند مگر قرار نبود «شاد» در هوای آلوده جایگزین کلاس‌های درس شود پس چرا این اتفاق نیفتاده است؟

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در حال حاضر شاخص کیفیت آلودگی هوا روی عدد ۱۵۴ قرار دارد و  هوای تهران ناسالم برای همه است.

در این حالت توصیه شده است افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

اما والدین دانش‌آموزان به ویژه در دبستانی‌ها در این روزهای آلوده، مدام نگران فرزندان‌شان هستند. خانم احمدپور مادر یک دانش‌آموز دوم دبستانی به خبرنگار فارس گفت: دانش‌آموزان دبستانی مدام در حال دویدن هستند. مگر می‌شود جلوی آنها را گرفت و گفت فقط در کلاس بمانید و به حیاط مدرسه نروید. 

وی ادامه داد: از سوی دیگر سرویس بهداشتی، بوفه مدارس و آبخوری مدارس در حیاط است و بچه‌ها در زنگ تفریح دنبال هم می‌دوند و بازی می‌کنند. خوراکی‌های‌شان را می‌خورند و هوای آلوده را هم تنفس می‌کنند. 

مسؤولان وزارت آموزش و پرورش مخالف تعطیلی مدارس در حوادث غیرمترقبه مثل آلودگی هوا هستند اما اکنون صحبت از تعطیلی مدارس نیست بلکه خود وزارت آموزش و پرورش اذعان دارد که «شاد» ایجاد شده است تا در شرایط خاص، مسؤولیت آموزش دانش‌آموزان را به عهده گیرد.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش ۲۲ مهر امسال(۱۴۰۲) در مراسم رونمایی از نسخه جدید شبکه «شاد» گفت: «از همه همکارانم می‌خواهم که با بررسی زمان‌هایی که در سال‌های گذشته، به دلیل آلودگی هوا مجبور بودیم، کلاس‌ها را تعطیل کنیم، از هم اکنون پیش‌بینی کرده و «شاد» را آماده آموزش کنند تا در آن روزهایی که کلاس‌ها به دلیل آلودگی هوا یا حوادث دیگر تعطیل می‌شود، «شاد» قابلیت جایگزینی سریع کلاس واقعی را هم پیدا کند».

وزیر آموزش و پرورش در این برنامه دقیقا به موضوع آلودگی هوا و پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری کلاس‌های درس در شاد پرداخته است اما باز هم در هوای آلوده، دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند و از کلاس شاد خبری نیست.

تعدای از دانش‌آموزان و خانواده‌ها نیز با ثبت پویشی در سامانه فارس من با عنوان «مطالبه تعطیلی مدارس استان‌های تهران و البرز به علت آلودگی هوا» درخواست دارند که در زمان آلودگی هوا، کلاس‌های درس به شبکه «شاد» منتقل شود.

خانم محمدی مادر دو فرزند دبیرستانی و دبستانی هم به خبرنگار فارس گفت: من کارمند هستم و هر بار مجازی شدن کلاس‌های درس، تمام برنامه‌های کاری و زندگی ما را به هم می‌ریزد اما مسأله اینجاست که سلامت فرزندانم از هر چیزی مهم‌تر است.

وی ادامه می‌دهد: اصلا با آلودگی هوا نمی‌توان شوخی کرد و دانش‌آموزان درگیر بیماری‌های مختلف می‌شوند.

 

منبع: اندیشه معاصر و فارس

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی