کد مطلب: 30905

تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس تهران | تعطیلی مدارس فردا

خبرفوری/ مدارس این استان تعطیل شد | کدام مقاطع تحصیلی غیرحضوری شدند ؟

ورود ریزگردها به کشور مدارس این استان ها را تعطیل کرد.

خبرفوری/ مدارس این استان تعطیل شد | کدام مقاطع تحصیلی غیرحضوری شدند ؟

آلودگی هوا و ریزگردها بالاخره کار خودش را کرد و مدارس این شهرستان ها تعطیل شدند.آلودگی هوا به بزرگترین معضل فصل زمستان تبدیل شده است و تعطیلی مدارس در پی این آلودگی ها دارد به صورت مداوم درمی آید.

فرماندار سرخس گفت: به دلیل گرد و غبار شدید و هجوم ریزگردها تمامی مدارس ابتدایی نوبت صبح روستاهای شهرستان سرخس یک شنبه ۵ آذر تعطیل است.

حسن‌ نوری‌زاده، بیان کرد: با توجه به شدت ریزگردها و برآورد میزان آلودگی هوا تمامی مدارس (روستایی) شهرستان فقط در مقطع ابتدایی در نوبت صبح تعطیل است.

وی با بیان اینکه این تصمیم به جهت حفظ سلامت دانش آموزان اتخاذ شده است، خاطرنشان کرد: دستورالعمل بهداشتی برای این شرایط این است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و در صورت لزوم حتماً ماسک بزنند.

فرماندار سرخس عنوان کرد: گروه‌های حساس شامل  کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار هم‌زمان با افزایش غلظت آلاینده‌ها بیش از سایر دیگران در معرض خطرات جبران‌ناپذیر هستند.

شهرستان مرزی سرخس در ۲۰۲ کیلومتری شمال شرق مشهد حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. بخش مرکزی این شهرستان شامل شهر سرخس و ۴۰ روستاست.

منبع: ایسنا

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی